Střevní viróza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 25.02.09 09:21
Střevní viróza

Ahoj holky, můj roční syn chytil virózu, včera zrána zvracel, pak se to uklidnolo a navečer měl průjem a opět dnes ráno dvakrát za sebou. Vařím mu černý čaj s glukopurem. Co dávate k jídlu svým dětem při virózach? Ráno jsem mu dala rohlík s čajem. Včera jsem mu uvařila rýži a do toho dala sunar a to nechtěl. Banán se prý nemá dávat a co jablko? Moc nechce ani pít, tak uvažuji ho teď častěji kojít, ale může se vlastně kojit při průjmu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Sabika
Echt Kelišová 7618 příspěvků 25.02.09 09:47

Tak moje děťuly to měli zhruba 10 dní zpět,byli jsme i u dr.
Mléčné výrobky mi řekla vynechat všechny (nekojim,tak nevím jek je to s MM)
doporučila kompotovaná jablka(normal prý ne),borůvkovou přesnídávku,pop­ř.švestkovou (nadrobila jsem do nich ještě piškotky)
jinak brambor s vařenou mrkví (taky dost pomáhá)
dál rýže a suché pečivo chléb jak jsi psala

jinak černej čaj(ale musíš ho osladit)

No a prášky koupíš i v lékarně stojí kolem 80-90kč a jmenuje se ENTEROL,vynikající-Smecta nám nepomohla až ten Enterol.

Hodně štěstí ať to má prcek brzy pryč!!!

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 25.02.09 09:59

Ahoj, souhlasím s Andrejkou mléčné vyrobky nedávat. Brambory s dušenou mrkví, vývar s nudlemi, rizoto bez masa se zeleninou. Boruvky nejlíp sušené a piškoty mi dr zakázala, protože obsahují vejce. Do jídla nenutit. Mě třeba děti nejedly celý den.

Hodně pít (černý slazený cukrem čaj) a nám Smecta také nepomohla. Kulíšek nám pomohl. Je to i pro děti, co zvracejí a ztrácí hodně tekutin. Pokud káká neustále a zvrací, tak Kulíšek Forte. No at je to brzy za vámi.

Jana Terezie
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 25.02.09 10:42

Ahoj, já bych teda klidně kojila - alespoň bude mít dostatek tekutin - to je při průjmech nejdůležitější. Ale kravské mléko vč. UM bych vynechala.
Jinak, jak radily holky - jen nechápu tu švestkovou přesnídávku - ta přece projímá, ne??? Alespoň my s ní velmi úspěšně „léčíme“ občasnou urputnou zácpu (mojí i Marjánčinu), takže tu bych při průjmu fakt nedávala… :wink: Ať vás to brzy pustí!

megee
Kecalka 237 příspěvků 25.02.09 10:44

nám teda při těžkém průjmu(kakal cca co 15 min.) doporučila dr. právě banány, jablka, rýži, mrkev, brambory…všechno mléčné vynechat…a hodně pít a pomohl nám také ten enterol…a akaši jen nemléčnou rýžovou - místo mléka dát vodu

Jana Terezie
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 25.02.09 10:44

a ještě: proč ne banán??? Ten se naopak proti průjmu doporučuje (ne přezrálý!), pokud vím a při zvracení je také jedním z prvních jídel, která se podávají :nevim:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 25.02.09 10:46

Nu my jsme střevní virozu měly někdy v 6-7. měsíci a to jsem začínala s příkrmy,takže jsem pak stejně jenom kojila a říkala jsem si, že tak získá potřebné protilátky (já to od ní taky chytla). Takže dostávala jen mlíko a k obědu jen brambory s mrkví což po tom zvracení stejně odmítala, takže snědla max 2 lžičky.
V roce, bych už asi ty mléčné výrobky omezila a řešila to suchým pečivem, suchými bramboramy, rýží, ale nedávala bych asi černý čaj, spíš obyčejnou vodu, nebo čaj na trávení.
Na obnovení mikroflory jsme měli biopron nebo tak nějak se to jmenuje.

Sabika
Echt Kelišová 7618 příspěvků 25.02.09 10:52
Jana Terezie píše:
Ahoj, já bych teda klidně kojila - alespoň bude mít dostatek tekutin - to je při průjmech nejdůležitější. Ale kravské mléko vč. UM bych vynechala.
Jinak, jak radily holky - jen nechápu tu švestkovou přesnídávku - ta přece projímá, ne??? Alespoň my s ní velmi úspěšně „léčíme“ občasnou urputnou zácpu (mojí i Marjánčinu), takže tu bych při průjmu fakt nedávala… :wink: Ať vás to brzy pustí!

no vidíš já se nad tou švestkou ani nepozastavila když mi to dr. radila :? :roll: ,ale průjem nám to nezhoršilo ba naopak průjem a zvracení měli od pátku v pondělí jsme byli u dr. a v úterý večer už to bylo jakžtakž všechno v poho :roll:

Na zvracení mi poradila kamarádka studenou colu po lžičkách to zabralo hned.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 25.02.09 11:49

Tak kojeni rozhodne ANO, nas pan doktor mi pri prujmech a zvraceni vzdycky rikal at kojim co nejvic, ze to je jediny co to dite bez obav muze. Rozhodne ne jakekoli jine mlecne vyrobky, hlavne kravsky mliko uplne vynechat. Jinak k piti po lzickach hodne sladky cerny caj, takovy ty smesi bylinek v cajich na lepsi traveni apod. nejsou uplne idealni. Caj sladit bud glukopurem nebo cukrem - ne med.
Taky zabira ta cola po lzicenkach, ale nevim jestli bych to davala rocnimu diteti, kdyz tak fakt jen dve tri lzicenky, vic asi ne.

At vas to brzo prejde.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 25.02.09 11:58

Jinak ten černý čaj mi radila dr - po lžičkách dávat a studený.

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 25.02.09 12:54

Pokud zvrací, tak tekutiny - černý oslazený čaj nebo Kulíšek - vždy studený po lžičkách. Jinak k jídlu hlenovou rýži s mrkví, po úpravě stolice např. brambory rozmixovat s vodou, v ekteré se vařily a mrkev. Z ovoce nám v nemocnici doporučili pouze banán a jablka. Postupně přidávat např. trochu másla do kaše, vývar se zeleninou a kuř. maso. Vždy záleží na úpravě stolice. Určitě nejvíc zabírá ten hlenový rýžový vývar s mrkví.

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 25.02.09 12:59

Pokud nechce pít, určitě kup Kulíška - dodá vše potřebné a udělá mu v bříšku dobře. Hlavně studený a po lžičkách. Jo s tou Coca colou - nám to taky radili, ale malej mi to vše vyzvracel. Nakonec nám v nemocnici řekli, že je to blbost.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 25.02.09 13:24

Holky, koupila jsem Smectu, píšou sáček rozpustít v 50 ml vody,rozdělit na 2 až 3 dávky za dem a dávat během jídla. Ale mám to problém do něho dostat. Kulíška mám také, podle váhy což má 10 kg by měl dostat 300 až 500 ml, pokud jsem to z návodu dobře pochopila, toto množství by měl vypít do 4 hodin? Akorát toto množství do něho nedostanu. Málo pije i když je zdravý. Používaly jste Kulíška i Smectu zároveň, nebo použít jen tu Smectu?

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 25.02.09 13:26

Sabiku, enterol jsou prášky? Jsou volně prodejné nebo na recept. Myslím, že prášky bych do něho dostala líp než 50 ml Smectu.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 25.02.09 14:05

Já bych zkusila rozmixovat banán smíchat s odstříkaným mlékem a do toho rozpustit smektu, třeba by to pak tak necítil. Smekta je fakt hnusná, ten biopron mi pripadal „chutnejsi“.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >