Strhnutí znaménka

7.5.21 19:21

Strhnutí znaménka

Zdravím všechny!
Asi dva měsíce jsem si možná strhla znaménko na ruce. Píšu možná, protože jsem si první myslela, že to je pupínek, ale od té doby tam mám něco jako malou jizvu, malý 3 mm flíček, který má trošku menší barvu, koro ani nejde vidět. Myslíte, že to mohlo být malé znaménko?
A potřebovala bych ještě poradit ohledně mého znaménka na krku. Na pravé straně krku mám už dlouho znaménko, které není větší než guma na tužce, je takové hnědé, ne úplně tmavě hnědé, jen trochu. Pozoruji ho, ale zatím se myslím nezvětšilo. Vystouplé je jen trošičku, skoro vůbec. Myslíte, že bych se měla bát? Za lékařem jsem nebyla. V případě, že by mi to museli někdy odstranit, je lepší lazer nebo vyříznutí? A bolí to nebo je to cítit a umrtvuje se to vůbec?
Jsem z toho strašně na prážky a bojím se k čemukoliv přiblížit nebo se ho dotknout :,(. Ano, jsem paranoidní, ale mám opravdu strach. Jak potvrzenou panickou hrůzu z doktorů a prostředí nemocnic (jak konstatovala před lety má doktorka), tak strach ze znamének a všeho možného.
Děkuji moc za všechny rady a názory :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
284
7.5.21 19:32

Laser je lepší, ale musíš si to zaplatit. Taky jsem měla na krku, teď už to není vůbec vidět. Cca za 1000 až 1500, už si to nepamatuji. Trvá to tak tři minuty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
7.5.21 19:37
@ZuzanaT píše:
Laser je lepší, ale musíš si to zaplatit. Taky jsem měla na krku, teď už to není vůbec vidět. Cca za 1000 až 1500, už si to nepamatuji. Trvá to tak tři minuty.

ne, laser není lepší ve všech případech, někdy je lepší vyříznout, aby se mohla udělat histologie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
7.5.21 19:38

Lepší je vyříznutí, protože se dá znaménko poslat na rozbor, to po vypálení laserem nelze. Nebolí to, umrtvuje se to a jehličky jsou tak tenké, že to skoro necítíš. Neplaš, člověk má na těle mraky znamének. Pokud nesvědí, neroste, nekrvácí, netřeba plašit. Samozřejmě nechat zkontrolovat od dr. je můžeš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1457
7.5.21 19:39

My ti tu fakt neporadíme, co to máš za znaménka, dle popisu si každý může představit cokoliv a pak pravdu ti řekne jedině doktor, ale to je ti snad jasné a očekávat tu relevantní odpověď je značně alibistické

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
7.5.21 19:45

Otázku rozboru jsem neřešila, myslela jsem, jak to vypadá s hojením a vzhledem jizvy. Taky jsem absolvovala řezání velkého znaménka, řezali to na dvakrát. Klasicky se šitím. Tahle jizva není tak pěkná. Uznávám, že šlo o rozdílné typy a velikost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
7.5.21 20:08

Zrovna dnes jsem byla opakovaně na odstranění pihy a hemangiomu lasery. Pihu se mi podařilo nedávno nechtěně osvítit lumeou a následně omylem seříznout. :) Tak z bezpečnostních důvodů šla pryč. Za mě je lepší laser, nejsou vidět moc památky po ošetření. Ale to, jestli je pihu odstranit možné laserem nebo chirurgicky by měl vyhodnotit lékař. A pokud by bylo nutné chirurgické odstranění kvůli potřebě histologického vyšetření, tak důležitá je šikovnost lékaře a místo, kde piha je. Místa, kde je tah prostě jizví pravděpodobněji. Před 19 lety ještě jako mláděti mi odstraňoval pihu v místě žeber lékař chirurgicky a vypadala jsem pak, jak kdybych zdrhla Frankensteinovi ze stolu, i mi tenkrát přišlo, že mě ten doktor štupuje jak ponožky snad provázkem na jelita. V těch místech i teď mám dost znatelnou jizvu s viditelnými stopami po stehách. Oproti tomu kamarádka měla velké pihy na zádech odstraněné chirurgicky, šité plastickým stehem a měla po zahojení skoro neznatelné jizvičky. Ono bude i záležet na tom, jak se člověk hojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5926
7.5.21 20:12
@Charmeuse píše:
Zrovna dnes jsem byla opakovaně na odstranění pihy a hemangiomu lasery. Pihu se mi podařilo nedávno nechtěně osvítit lumeou a následně omylem seříznout. :) Tak z bezpečnostních důvodů šla pryč. Ono bude i záležet na tom, jak se člověk hojí.

jesus :lol:

aneb, jak nezacházet se svými znaménky…

když se takhle poškodí, mělo by se po zahojení vždy prohlédnout dermatoskopem, co a jak

a event když se to nezdá, odstranit, ale klasicky, fakt vyříznout a histologie

ty lasery…nevím, no vídám že se po nich znaménka vrací, protože ty neodstraní pigment do hloubky a zárodky znaménka v hlubší vrstvě mohou zůstat…tak opatrně, a kdyby jooo něco tak klasika a říznout to a pryč

;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
7.5.21 20:16

A hojí se rána líp po laseru a navíc bez bolesti. On i ten laser nebolí. Po odpaření trošku ranka krvácí, pak se udělá strup, který se ošetřuje framykoinovým zásypem a když se vyloupne, tak místo je trošku růžovější než pokožka kolem a postupně celkem rychle vybledne. Jenom je potřeba ošetřen místo důsledně chránit před sluníčkem kvůli riziku pigmentace. Důležitý je to neškrábat, právě kvůli riziku jizvy. Při chirurgickém odstranění ti píchnou znecitlivějící injekci - která tedy ale mě dost bolela, pak jsem musela párkrát jít na převaz a na vyndání stehů - to mi taky nebylo moc příjemný. Ošetřené místo pak bylo i několik let růžové a jizva nad úrovní kůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
7.5.21 20:21
@Borrealis píše:
jesus :lol:

aneb, jak nezacházet se svými znaménky…

když se takhle poškodí, mělo by se po zahojení vždy prohlédnout dermatoskopem, co a jak

a event když se to nezdá, odstranit, ale klasicky, fakt vyříznout a histologie

Přesně tak. Doktorka se tomu smála, ale samozřejmě než se jala vzít do ruky laser, pořádně ho zkontrolovala. A ano, jednou mi piha měla snahu dorůst právě po tom chirurgickém odstranění, to už ale zneškodnil laser. Stává se to někdy, že po odstranění nějaké buňky zůstanou a znaménko potvora se dělá znovu. Mně se tohle děje ale spíš u těch hemangiomů, ty u mě mají tendence se vždycky po pár letech na tom samém místě odkud byly odpreparované objevit. Sice nikdy nenarostou tolik jako původní exemplář, ale to vlastně možná bude tím, že je likviduju průběžně. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1727
7.5.21 20:29

Ano, nejlepší možnost jak konzultovat kožní útvary, je slovním popisem na emiminu :lol: Objednej se na kožní a nevymejšlej..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat