Střídava péče a odchod manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 28.01.18 13:25
Střídava péče a odchod manzela

Dobre odpoledne všem.
Prosím o radu. Manžel odešel ze společné domácnosti za milenkou s tim ze se dohodneme na dětech, rozvodu a majetku. Přinesl návrh kde chce děti do střídave péče. Je možné když to nechám projít soudem, že budu ve výhodě kdyz „zjisti“ ze odešel od rodiny a žije s ženou, které vlastní děti nebyly svěřené do péče? A nebo mam proste smůlu a musím mít nějaký psychologický úsudek ze pro dítě není vhodné střídava pece?
Prosím o zkušenosti. Ne o domněnky. Mám toho plnou hlavu. A přemýšlím co udělat. Zdá rovnou soud A nebo protinavrh.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lasička1
Echt Kelišová 8011 příspěvků 28.01.18 13:39

@longed-for-dream A nová partnerka chce bydlet polovinu času s vašimi dětmi? Je možné, že je to jen přání manžela. Byl nějaký zásadní důvod, proč nové partnerce nesvěřili děti-alkoho, drogy, zanedbání péče? Se svými dětmi se vídá?
A jaký vztah mají vaše děti s tatínkem. Dobrý, věnoval se jim vždy? Musely by děti měnit školu, školku?
Je u toho ještě dost věcí, které budou hrát roli v rozhodování.

terinka4444
Hvězda diskuse 65765 příspěvků 28.01.18 13:40

Hele na rovinu, pominu, že se tady strhne debata stylem otec má stejná práva, víkendový strejda, dětí mají setjná práva, nejsi majitelka dětí a podobně. Kdybych byla žena a nechtěla dítě do střídavé péče. Prostě bych na to nepřistoupila. Dneska je to velmi módní záležitost střídavá péče, nicméně ji nedávají ve 100% případů. Jako matka máš šanci dostat děti do výhradní péče. A nic horšího, než střídavá péče se ti nestane. Takže pokud na to nepřistoupíš a poženeš to přes soud, tak máš šanci, že střídavka nebude a při nejhorším prostě jen dostaneš střídavku, co on chce teď.

Aspera
Generální žvanilka 20026 příspěvků 1 inzerát 28.01.18 13:46

Je to jak píše terinka. Já co tak vidím, tak střídavá péče není úplně super vynález a některé děti ji špatně snáší, jiným vyhovuje. Být tebou, zkusím si zjistit z jakého důvodu nemá paní děti v péči a pokud to bude něco co by šlo použít, tak bych to použila u soudu. Že si nepřeješ, aby tvé děti byly ve stejné domácnosti jako tato paní, která dělá to a to.
Jinak si zažádej o svěření do své péče a soud pak bude rozhodovat co a jak.

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 28.01.18 13:56

@Aspera @terinka4444 @lasička1
Děkuji za odpověď.
Co vím tak děti s ni nechtějí být protože je to lharka. To ten menší napsal vyloženě i do zápisu v socialce. Teď jsou jejich děti mnohem šťastnější a klidnější. A co jsem slyšela tak se opravdu nestarala.
Otec ma vztah takový jako jejich starší bracha a můj syn. Kdyz jsem nemohla tak me zastoupil v hlídání a jinak byl vecne pryč. Nikdy nejevil zájem o deti jako normální rodič. Děti by nezměnili školky. Zatím to probíhalo skoro jako střídava péče ale s tim ze přes týden jsem chtěla aby spali ve vlastní posteli. A pak jsem vše přehodnotila a řekla mu ze děti trpí a že by je měl od pa do po jednou za 14 dni a kdyby chtěl tak jeden v den týdnu s tim ze by ušetřil ježděním sem a tam a mohl je vzít na výlet. Pak přišel s návrhem. Přitom věděl že si myslím že vhodná pro děti není co jsem si nastudovala.
Mám tedy jít okamžitě na socialku a pak ať se rozhodne? Teď je ma o víkendu a ma je mít zase přes týden a mě timhle podrazem prostě vytočil.

Černá vdova
Echt Kelišová 8015 příspěvků 28.01.18 13:59
@longed-for-dream píše:
Dobre odpoledne všem.
Prosím o radu. Manžel odešel ze společné domácnosti za milenkou s tim ze se dohodneme na dětech, rozvodu a majetku. Přinesl návrh kde chce děti do střídave péče. Je možné když to nechám projít soudem, že budu ve výhodě kdyz „zjisti“ ze odešel od rodiny a žije s ženou, které vlastní děti nebyly svěřené do péče? A nebo mam proste smůlu a musím mít nějaký psychologický úsudek ze pro dítě není vhodné střídava pece?
Prosím o zkušenosti. Ne o domněnky. Mám toho plnou hlavu. A přemýšlím co udělat. Zdá rovnou soud A nebo protinavrh.

Zkušenosti Ti nikdo neřekne, protože by musel mít stejné výchozí podmínky a stejného soudce, a i tak to u Tebe může dopadnout jinak než u těch druhých.
Ty si dej svůj návrh a uvidíš pak, jak to nakonec bude. Nemusíš souhlasit s jeho návrhem, můžeš mu navrhnout, aby děti měl víc i míň. Jak to nakonec dopadne, je ve hvězdách. :nevim:
Rozhodně bych nespoléhala na to, že Ti nějak pomůže, že jeho nová kopretina nedostala svoje děti do péče. Pořádně si všechno zvaž, mysli přitom na děti a dej si návrh takový, jak jsi přesvědčená, že to bude nejlepší pro děti.
Domluvit se jinak můžete i během soudu a bez ohledu na to, co kdo dá na soud jako návrh.

Černá vdova
Echt Kelišová 8015 příspěvků 28.01.18 14:04

@longed-for-dream Promysli si, jak budete financovat potřeby pro děti. Jestli si pán myslí, že Ty budeš dětem pořizovat všechno, on nebude platit výživné a děti si budou všechny věci od Tebe vozit k němu, tak se plete. Sděl mu, že v případě SP bude chodit na OČR s nemocnými dětmi, bude se podílet na lécích a léčebných výdajích. Všechno se platí napůl. Kroužky, oblečení, obědy, školní pomůcky. Všechny věci si pořídí pro děti sám, ty mu předáš na péči jen ty děti, max. s učením. Je dost možné, že couvne. Oni toho dost nakecají a pak když dojde na akci, řada z nich uteče.
Navíc už vidím ženskou, která se nestará o své vlastní děti, jak se stará o cizí.

terinka4444
Hvězda diskuse 65765 příspěvků 28.01.18 14:11

@longed-for-dream sociálka, jo já bych zašla na OSPOD. Pak bych podalala na soud návrh o svěření dětí do mé péče s tím, že bych tam napsala to, co jsi psala. Že navrhuji děti od pátku do pondělí jednou za 14 dnů a v týden, kdy je nemá tak třeba středa po škole až čtvrtek ráno odevzdat do školy. A podala bych to, uvidíš, co z toho bude. Ale prostě skutečnost je taková, že máš šanci, že prostě budou děti v tvé péči, a to šanci nemalou. Maximálně nejhůř dostaneš střídavku. Ale když to nezkusíš, on chce střídavku rovnou, máš střídavku jistou bez šance, že střídavka nebude. Řekla bych muto, že se střídavou péčí nesouhlasím, jestli je ochoten se domluvit takto. Pokud ne, soud.

Černá vdova
Echt Kelišová 8015 příspěvků 28.01.18 14:20

@terinka4444 Já bych ten víkend rozšířila od čtvrtka odpoledne do pondělí ráno. Vyzvednout děti ve školce (škole) ve čtvrtek po vyučování a předat děti v pondělí ráno ve školce, škole.

romana.kriva
Povídálka 35 příspěvků 28.01.18 14:25

Ach jo, ty chlapi jsou fakt strašný… Co si myslí? Teď odešel po třiceti letech maželství od známé partner, že si prý chce ještě užít života a že ona je ještě mladá a někoho si najde :-/! A se střídavou péčí bych také nesouhlasila, není to pro děti to nejvhodnější…

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 28.01.18 14:41

No ženy ja si myslim ze mu jde o penize. Chci něco vyplatit. Než odejdu z jeho baraku s ohledem na to že tu budu chvíli jeste žít samozřejmě.

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 28.01.18 14:43
@romana.kriva píše:
Ach jo, ty chlapi jsou fakt strašný… Co si myslí? Teď odešel po třiceti letech maželství od známé partner, že si prý chce ještě užít života a že ona je ještě mladá a někoho si najde :-/! A se střídavou péčí bych také nesouhlasila, není to pro děti to nejvhodnější…

Ano. Můj manžel vzal ženu svého nejlepšího kamaráda. Našeho souseda. Stacila krásná slovíčka pěkně namasirovat ego a ukázat svou kopretinu a muzi přestanou myslet. I na deti. Ale z jejich slov pak zní ze ona (matka jejich deti) nebyla k vydržení nedalo se s ni žít a škoda chudaci děti. :zed: :pocitac:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47274 příspěvků 28.01.18 14:49
@longed-for-dream píše:
Dobre odpoledne všem.

Ne, nijak mu to neuskodi, ze odesel. Jedine, co mu uskodi, pokud se o deti nestara on. Deti sverujo do pece otci, ne jeho partnerce. To by musel byt promazan vyslovene jeji negatovni vliv, drogy, alkoholismus, trestni cinnost…

Lama Lama
Hvězda diskuse 47274 příspěvků 28.01.18 14:51
@terinka4444 píše:
Hele na rovinu, pominu, že se tady strhne debata stylem otec má stejná práva, víkendový strejda, dětí mají setjná práva, nejsi majitelka dětí a podobně. Kdybych byla žena a nechtěla dítě do střídavé péče. Prostě bych na to nepřistoupila. Dneska je to velmi módní záležitost střídavá péče, nicméně ji nedávají ve 100% případů. Jako matka máš šanci dostat děti do výhradní péče. A nic horšího, než střídavá péče se ti nestane. Takže pokud na to nepřistoupíš a poženeš to přes soud, tak máš šanci, že střídavka nebude a při nejhorším prostě jen dostaneš střídavku, co on chce teď.

No, je stridava pece a stridava pece. A troufam si tvrdit, ze pokud se od pocatku bude snazit dohodnout, vyjde to pro deti lip, nez ldyz rozpouta soudni peklo.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47274 příspěvků 28.01.18 14:57
@longed-for-dream píše:
@Aspera @terinka4444 @lasička1
Děkuji za odpověď.
Co vím tak děti s ni nechtějí být protože je to lharka. To ten menší napsal vyloženě i do zápisu v socialce. Teď jsou jejich děti mnohem šťastnější a klidnější. A co jsem slyšela tak se opravdu nestarala.
Otec ma vztah takový jako jejich starší bracha a můj syn. Kdyz jsem nemohla tak me zastoupil v hlídání a jinak byl vecne pryč. Nikdy nejevil zájem o deti jako normální rodič. Děti by nezměnili školky. Zatím to probíhalo skoro jako střídava péče ale s tim ze přes týden jsem chtěla aby spali ve vlastní posteli. A pak jsem vše přehodnotila a řekla mu ze děti trpí a že by je měl od pa do po jednou za 14 dni a kdyby chtěl tak jeden v den týdnu s tim ze by ušetřil ježděním sem a tam a mohl je vzít na výlet. Pak přišel s návrhem. Přitom věděl že si myslím že vhodná pro děti není co jsem si nastudovala.
Mám tedy jít okamžitě na socialku a pak ať se rozhodne? Teď je ma o víkendu a ma je mít zase přes týden a mě timhle podrazem prostě vytočil.

Jakym podrazem?
Proc myslis, ze deti do stridavky chce, kdyz s jima nema vztah?
Kolim je detem? A jakti to vnimaji?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec dostává naloženo: Tenhle zápas jsi prohrál! Je to ale spravedlivé?

Rozchod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance je stále jedním z nejvíce... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama