Střídavá péče - jiné město

Anonymní
30.7.15 15:51

Střídavá péče ... jiné město

Zdravím Vás. Jelikož nejsem v těchto věcech zběhlá, potřebovala bych poradit. S přítelem máme 4 letou dceru. On je výborný tatínek, stará se na 1000%,ale už nám to spolu neklape, myslím v partnerském životě. Nevrhla jsem, že bychom se měli rozejít, ať malá není svědkem hádek, které občas vyustí. Nechce ani slyšet, ale já to v plánu mám. Prý na to přistoupí pokud já přistoupím na střídavou péči. Nedovedu si představit, že bych neměla malou u sebe každý den. ALE, chci se odstěhovat do města tomu našemu vzdálenost 350km. Malá má tatínka velmi ráda a já nejsem z těch abych jí bránila se s ním nestýkat. Udělám cokoliv aby byli spolu…ale ta vzdálenost. Nezbude mi nic jiného než na jeho návrh kývnout…jak to ty děti zvládají, střídavou péči? a co potom škola? To chodí do dvou škol? Děkuji za odpovědi a pěkný den

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Verca1990
30.7.15 15:57

Já bych do toho nešla..Dítě nemá domov, jen kufr, který s sebou neustále nosí..Ale je to strašně těžké, věřím a držím palce, ať to dobře vymyslíte.. :hug: Asi jsem neporadila..

• Citovat
  • Upravit
20807

A kdyby on vzal dceru a odstěhoval se s ní 350km daleko, tak by se ti to líbilo? Má na ní stejný nárok jako ty.

Proč se stěhuješ tak daleko? Jinak ano, může chodit do dvou škol. Ale ze všeho nejlepší by bylo, kdybyste se normálně dohodli a nebydleli tak daleko od sebe, to je totiž především v zájmu dcery, ta bude cestováním trpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Nikdy bych na to nepřistoupila, kdyby muselo dítko do dvou škol…
každá škola jiný vzdělávací program, jiné učebnice a vůbec–kravina
my jsme měli manželovo dcery taky ve střídavce, ale škola jedna…denně je vozil cca 20 km…
takže za mě ne…při dvou školách bych do toho nešla…ani teda při dvou školkách…

• Nahlásit
  • Citovat
Verca1990
30.7.15 16:00

A nebo ještě zkusit zachránit vztah..Vím, asi blbost, ale naděje umírá poslední… V opačném případě bych se taky nestěhovala tak daleko..

• Citovat
  • Upravit
6889
30.7.15 16:01
@Anonymní píše:
Zdravím Vás. Jelikož nejsem v těchto věcech zběhlá, potřebovala bych poradit. S přítelem máme 4 letou dceru. On je výborný tatínek, stará se na 1000%,ale už nám to spolu neklape, myslím v partnerském životě. Nevrhla jsem, že bychom se měli rozejít, ať malá není svědkem hádek, které občas vyustí. Nechce ani slyšet, ale já to v plánu mám. Prý na to přistoupí pokud já přistoupím na střídavou péči. Nedovedu si představit, že bych neměla malou u sebe každý den. ALE, chci se odstěhovat do města tomu našemu vzdálenost 350km. Malá má tatínka velmi ráda a já nejsem z těch abych jí bránila se s ním nestýkat. Udělám cokoliv aby byli spolu…ale ta vzdálenost. Nezbude mi nic jiného než na jeho návrh kývnout…jak to ty děti zvládají, střídavou péči? a co potom škola? To chodí do dvou škol? Děkuji za odpovědi a pěkný den

mám z tebe pocit, jako kdyby jsi mu dítě nechtěla sv+ěřit, proč ta daleko? proč? dcera na něj má právo stejně jako ty, proč, proč jí to děláš. Když se budete rozvádět, a vypadá to, že ne v nejhorším, tak proč tak daleko??? Střídává péče je možná tak dobrá, když dotyní bydlí nejdále 10 km, tak aspon jakž takž nemusí být dvě školy, jinak je to na nic, ale myslím si, že otec má stejné právo na dítě, ale ty mu ho zjevně odpíraš, je mi z tebe smutno :( Mysli i na malou - ta ho miluje stejně jako tebe!! Bude jí mooc smutno a možná pozděi až bude starší, mohla by to brát bud z tvé strany, že je to schválně tak mooc daleko (protože jedno, pokud ho bude chtít vidět, tak se mohou scházet kdykoliv - když je to ve stejném městě), nebo bude nenávidět otce, že je tak daleko, prostě s tou vzdáleností to přeháníš

Příspěvek upraven 30.07.15 v 16:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4200
30.7.15 16:03

Nechceš malé brát tátu, ale vezmeš ji, vytrhneš ze stávajícícho života a ještě přesadíš tak daleko? Co tě nutí k takovému stěhování? V tomhle případě by střídavá péče mohla fungovat tak s výměnou co 3 měsíce. Zvládla bys to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
30.7.15 16:04

Střídavá péče je dle mého to naprosto nejhorší, co můžou rodiče svému dítěti připravit. A ti rodiče, kteří uvažují o střídavé péči na vzdálenost pár set km už nechápu vůbec. Představ si ty, že budeš chodit co týden (14 dnů) do jiné práce. Začneš dělat nějaký projekt, v půlce ho opustíš a začneš chodit do jiné práce. Pro ty lidi budeš cizák, který tam je jen na chvíli, takže se s ním moc bavit třeba nebudou. A za pár dní zase šup do první práce. Ale kde je projekt? Nestíháš, než se zorientuješ už zase abys balila.
Tvoje dítě má nárok na tátu, ale má taky nárok na šťastné a normální dětství, na pravidelnost, na kamarády, na to chodit do kroužků, příp. se zúčastňovat vystoupení nebo závodů. Myslíš, že třeba chodit 14 dnů do hudebky a 14 dní mít volno, jí půjde k duchu? Že když dorazí na tréninky jen ve tvých 14 dnech, že se někdy dostane na závody? Pomyslela jsi na to, že každá škola jede podle jiného ŠVP? Což znamená, že mají rozdílné knihy, rozdílné hodiny, rozdílnou náplň hodin. Dám ti příklad - v jedné škole u nás mají v jednom ročníku napsáno, že se učí násobilku do 5. Ovšem ve škole druhé se ji ten samý rok učí až do 10. V jednom ročníku má jedna škola fyziku, ovšem druhá škola zařadila místo fyziky chemii a fyziku mají její žáci až o rok déle. A to nepočítám s tím, že se bude neustále stěhovat, s batůžkem na zádech, zabalený kufr…
Prosím tě za tvé dítě, vůbec o tom nepřemýšlej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6889
30.7.15 16:07

@Oter - to není na tě, ale střídavkou máš pravdu, ještě jeden uhel pohledu milá zakladatelko, dokázela by jsi být bez své dcery a ještě tak daleko, tak dlouho? Nedokázala, ale je ti evidentě jedno, co musí cítit její otec, jaou zradu, jakou bolest, když miluje svou dceru, proč jsi sakra tak sobecká, proč, proč tak nenávistná, proč myslíš, jen na své dobro, proč probůh?? Proč nemyslíš na dceru, která svého otce miluje, proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
30.7.15 16:09
@tumpach píše:
@Oter - to není na tě, ale střídavkou máš pravdu, ještě jeden uhel pohledu milá zakladatelko, dokázela by jsi být bez své dcery a ještě tak daleko, tak dlouho? Nedokázala, ale je ti evidentě jedno, co musí cítit její otec, jaou zradu, jakou bolest, když miluje svou dceru, proč jsi sakra tak sobecká, proč, proč tak nenávistná, proč myslíš, jen na své dobro, proč probůh?? Proč nemyslíš na dceru, která svého otce miluje, proč?

Protože jsme se ještě nedostali tak daleko, aby se matky museli chovat k otcům slušně, soud to dítě stejně vždycky dá jí a je jedno, že je to ****, která dítě odtahla na druhý konec republiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
30.7.15 16:18

Oba rodiče mají co mluvit do toho, kde bude bydlet dítě, ne jen matka. Když chceš tak daleko a otec se rozejít nechce a stará se, tak se odstěhuj ty a dítě mu nechej v původním bydlišti a ber si ho na víkend. Nic moc co? Tak to nedělej otci. Nejsem proti střídavce, taky ji budem mít, ale zůstaňte bydlet poblíž. Jedna školka, škola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
30.7.15 16:22
@Anonymní píše:
Zdravím Vás. Jelikož nejsem v těchto věcech zběhlá, potřebovala bych poradit. S přítelem máme 4 letou dceru. On je výborný tatínek, stará se na 1000%,ale už nám to spolu neklape, myslím v partnerském životě. Nevrhla jsem, že bychom se měli rozejít, ať malá není svědkem hádek, které občas vyustí. Nechce ani slyšet, ale já to v plánu mám. Prý na to přistoupí pokud já přistoupím na střídavou péči. Nedovedu si představit, že bych neměla malou u sebe každý den. ALE, chci se odstěhovat do města tomu našemu vzdálenost 350km. Malá má tatínka velmi ráda a já nejsem z těch abych jí bránila se s ním nestýkat. Udělám cokoliv aby byli spolu…ale ta vzdálenost. Nezbude mi nic jiného než na jeho návrh kývnout…jak to ty děti zvládají, střídavou péči? a co potom škola? To chodí do dvou škol? Děkuji za odpovědi a pěkný den

Tobě by se líbilo, kdyby ti ji otec odtáhl 350km daleko? :roll: Asi ne, co? To by byly diskuse jakej je to hájzl, jak ti chce dítě odtáhnout :roll: :roll:
Jo a ta střídavá péče je pro dítě absolutně nejhorší, co můžete udělat. Chudák dítě pak neví čí je. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Krasavicaa
30.7.15 16:23
@radkka píše:
A kdyby on vzal dceru a odstěhoval se s ní 350km daleko, tak by se ti to líbilo? Má na ní stejný nárok jako ty.Proč se stěhuješ tak daleko? Jinak ano, může chodit do dvou škol. Ale ze všeho nejlepší by bylo, kdybyste se normálně dohodli a nebydleli tak daleko od sebe, to je totiž především v zájmu dcery, ta bude cestováním trpět.
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Fakt dvojče :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
20807
30.7.15 16:24
@Krasavicaa píše:
Tobě by se líbilo, kdyby ti ji otec odtáhl 350km daleko? :roll: Asi ne, co? To by byly diskuse jakej je to hájzl, jak ti chce dítě odtáhnout :roll: :roll:
Jo a ta střídavá péče je pro dítě absolutně nejhorší, co můžete udělat. Chudák dítě pak neví čí je. :think:

A policajti, určitě by se volali policajti, protože to přece nesmíííí :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
30.7.15 16:25
@Krasavicaa píše: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:Fakt dvojče :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:* Čau ségra :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama