Reklama

Střídavka a předběžná péče o dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:54
Střídavka a předběžná péče o dítě

Dobré ráno,
chtěla bych se zeptat, jaký máte názor (hlavně maminky malých dětí ještě před školkou) na to, když si otec chce vzít dítě do střídavé péče? Specifikuji - o dítě (2 roky) otec zájem má, ale tráví s ním minimum času, pár minut denně a občas ho přijde „zkontrolovat“, jinak je mimo domov. S matkou v manželství nefunguje vůbec. Vyhrožuje, že dá výpověď v práci, zůstane pouze OSVČ a účetnictví si zařídí tak, aby měl „nulový příjem“ a bude se prát s pomocí právníků o střídavou péči, aby nemusel nic platit, aby ublížil matce a nejlépe aby matka přispívala jemu. Jaká je pravděpodobnost, že střídavku dostane, pokud je matka bezproblémová, slušná, má zajištěné pro ni i pro syna slušné bydlení a přivydělává si z domova a při hlídání na brigádách? Popř. jak se domluvit s otcem do rozhodnutí soudu o péči? Musí mít oba rodiče dítě stejnou dobu, tj. 50:50? Nelze požádat soud o předběžné svěření do péče, když se rodiče nemohou dohodnout, nebo to lze opravdu jen v rizikových případech?…
Děkuji za vaše rady a názory.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 10:06

Snažte se s otcem domluvit. Protoze v Čr je mozné vše. Přesne to, co popisujete udelal kamarádce otec jejiho dítěte. Maji střídavku a ona totalně bez peněz ještě platí bývalemu manželovi přesto, že on má 2 vysoké skoly a ona pracuje jako učitelka ve školce. Dokonce přiklepli střídavku i v době, kdy ještě kojila. Nikoho to nezajimalo. Dceři byl rok.

Bábrdl
Generální žvanilka 21186 příspěvků 06.09.18 10:19
@Anonymní píše:
Dobré ráno,
chtěla bych se zeptat, jaký máte názor (hlavně maminky malých dětí ještě před školkou) na to, když si otec chce vzít dítě do střídavé péče? Specifikuji - o dítě (2 roky) otec zájem má, ale tráví s ním minimum času, pár minut denně a občas ho přijde „zkontrolovat“, jinak je mimo domov. S matkou v manželství nefunguje vůbec. Vyhrožuje, že dá výpověď v práci, zůstane pouze OSVČ a účetnictví si zařídí tak, aby měl „nulový příjem“ a bude se prát s pomocí právníků o střídavou péči, aby nemusel nic platit, aby ublížil matce a nejlépe aby matka přispívala jemu. Jaká je pravděpodobnost, že střídavku dostane, pokud je matka bezproblémová, slušná, má zajištěné pro ni i pro syna slušné bydlení a přivydělává si z domova a při hlídání na brigádách? Popř. jak se domluvit s otcem do rozhodnutí soudu o péči? Musí mít oba rodiče dítě stejnou dobu, tj. 50:50? Nelze požádat soud o předběžné svěření do péče, když se rodiče nemohou dohodnout, nebo to lze opravdu jen v rizikových případech?…
Děkuji za vaše rady a názory.

Nemusí. Střídavá péče může být třeba 70:30.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33181 příspěvků 10 inzerátů 06.09.18 10:29

:poblion: No to je opravdu nejlepší, tady jednoznačně nejde o zájem dítěte, ale o ego otce. Jsem si jistá, že v tomto případě je střídavka proti všem zájmům dítěte a jeho chování bych naprášila na OSPODU a snažila bych se tam vypadat hodně dobře, že ses zejména o děti z 90 % starala ty a otec tě takto vydírá a dala si návrh na soud na svoji výhradní péči. S otcem se zkus dohodnout tak, že zatím budeš mít děti co nejvíc ty, to bude nejlepší argument pro soud, protože kdyby ses teď hned dohodla na střídavce, bude to soud brát tak, že vám funguje a že vám ji přiklepne. Sepsala bych si také příjmy z minulých několika daňovek a i přes nulovou daňovku mu napaří výživné přiměřené vzhledem k obvyklé výši příjmů, tedy mohou klidně počítat příjmy ve výši cca 50 - 80 000, i když pantáta vykáže nulu. No držím palce, hlavně ať se to moc nepodepíše na dětech. :kytka: :hug:

zoidberg
Extra třída :D 11628 příspěvků 06.09.18 10:29

Tak se zkuste domluvit na střídavé péči s výrazným poměrem péče ve prospěch matky, který se bude se vzrůstajícím věkem vyrovnávat. Chlap dostane svoji střídavku (zůstane nadále v očích zákona otcem) a ty budeš mít pořád výraznější podíl péče. Nedojde k soudním sporům, bude vše rychlé, levné a do budoucna vstřícné dohodám.

Bábrdl
Generální žvanilka 21186 příspěvků 06.09.18 10:31
@zoidberg píše:
Tak se zkuste domluvit na střídavé péči s výrazným poměrem péče ve prospěch matky, který se bude se vzrůstajícím věkem vyrovnávat. Chlap dostane svoji střídavku (zůstane nadále v očích zákona otcem) a ty budeš mít pořád výraznější podíl péče. Nedojde k soudním sporům, bude vše rychlé, levné a do budoucna vstřícné dohodám.

Jdi k šípku, Zoide :lol:
Takové rozumné názory, čemu se mám smát? 8o

Bábrdl
Generální žvanilka 21186 příspěvků 06.09.18 10:31
@Tiger-lily píše: :poblion: No to je opravdu nejlepší, tady jednoznačně nejde o zájem dítěte, ale o ego otce.

Tak hlavně, že to tak dobře víš :jazyk:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19603 příspěvků 06.09.18 10:34
@zoidberg píše:

Též souhlasím. My máme od 2 a 4 let společnou péči, podíl se průběžně mění podle možností a potřeb. Dneska je dětem 6 a 8, chodí oba do školy.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33181 příspěvků 10 inzerátů 06.09.18 10:35
@Bábrdl píše:
Tak hlavně, že to tak dobře víš :jazyk:
:think: Aby nemusel nic platit, hned si najme právníky? No to dlouho opravdu nemusím přemýšlet, aby mi to bylo jasné…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 10:35

@Bábrdl To je třeba věc, co bych i přijala. Střídavku s výraznějším poměrem péče pro matku, časem, až bude dítě růst, to třeba v průběhu času dotáhnout na těch 50:50. Teď mi to ale připadá jako opravdu, ale opravdu brzy. @Tiger-lily Přesně, ego. S chlapem se dohodnout nelze, právě jedině na střídavce typu 50:50, jinak že mi syna prostě nedá s sebou (stěhuju se právě pryč, do nového bytu) a nebo mi ho vrátí prostě až uzná za vhodné on sám… @zoidberg Toto pro něj prý není řešení, časem vyrovnávat. Prý si syn zvykne hned…

Hadumi
Extra třída :D 13409 příspěvků 06.09.18 10:41
@Anonymní píše:
@Bábrdl To je třeba věc, co bych i přijala. Střídavku s výraznějším poměrem péče pro matku, časem, až bude dítě růst, to třeba v průběhu času dotáhnout na těch 50:50. Teď mi to ale připadá jako opravdu, ale opravdu brzy. @Tiger-lily Přesně, ego. S chlapem se dohodnout nelze, právě jedině na střídavce typu 50:50, jinak že mi syna prostě nedá s sebou (stěhuju se právě pryč, do nového bytu) a nebo mi ho vrátí prostě až uzná za vhodné on sám… @zoidberg Toto pro něj prý není řešení, časem vyrovnávat. Prý si syn zvykne hned…

jak daleko pryč se stěhuješ?

terinka4444
Hvězda diskuse 67200 příspěvků 06.09.18 10:48
@Anonymní píše:
@Bábrdl To je třeba věc, co bych i přijala. Střídavku s výraznějším poměrem péče pro matku, časem, až bude dítě růst, to třeba v průběhu času dotáhnout na těch 50:50. Teď mi to ale připadá jako opravdu, ale opravdu brzy. @Tiger-lily Přesně, ego. S chlapem se dohodnout nelze, právě jedině na střídavce typu 50:50, jinak že mi syna prostě nedá s sebou (stěhuju se právě pryč, do nového bytu) a nebo mi ho vrátí prostě až uzná za vhodné on sám… @zoidberg Toto pro něj prý není řešení, časem vyrovnávat. Prý si syn zvykne hned…

v tom případě podej předběžko, maximálně to smetou, ale podat bych to podala, hned. Na dvouleté dítě mi přijde střídavka 50:50 dost darda,a jak to dopadne, to ti nikdo neřekne, záleží na soudci, ale z hlediska pravděpodobnosti je větší šance, že tohle u dvouleťáka neprojde, než že projde.

Bábrdl
Generální žvanilka 21186 příspěvků 06.09.18 10:49
@Anonymní píše:

Až vychladne hlava, pochopí, že i 50% času s dítětem je hodně. A třicet bude i pro něj únosnější.

Tvoje výhoda je, že střídavka znamená povinnost, ne právo, takže se budeš moci spolehnou na jeho díl péče a budeš to mít jednodušší při hledání práce atd.

Pokud tě chce jen vytrestat a o střídavku nestojí, vezmeš mu souhlasem (s tím rozdělením 30:70) vítr z plachet.

zoidberg
Extra třída :D 11628 příspěvků 06.09.18 10:49
@Anonymní píše:
@Bábrdl To je třeba věc, co bych i přijala. Střídavku s výraznějším poměrem péče pro matku, časem, až bude dítě růst, to třeba v průběhu času dotáhnout na těch 50:50. Teď mi to ale připadá jako opravdu, ale opravdu brzy. @Tiger-lily Přesně, ego. S chlapem se dohodnout nelze, právě jedině na střídavce typu 50:50, jinak že mi syna prostě nedá s sebou (stěhuju se právě pryč, do nového bytu) a nebo mi ho vrátí prostě až uzná za vhodné on sám… @zoidberg Toto pro něj prý není řešení, časem vyrovnávat. Prý si syn zvykne hned

Pak je tvůj bývalý dřevák… Každé dítě je jiné, taky myslím, že si zvykne hned, mám s tím dobré zkušenosti, ale taky nemusí. Tady jde ovšem o tu dohodu, ty jsi jako matka ve výhodě, už to, že se s ním chceš bavit a dohodnout, je z tvé strany ústupek. Tak by mohl ustoupit i on. Střídavá nebo společná péče je prostě férová nabídka i když ze začátku bude mít podíl péče menší. Taky je možné, že ti prostě nevěří a chce jít do sporu a mít své jisté, kdo ví, co mu napovídali právníci a kamarádi.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48433 příspěvků 06.09.18 11:42
@zoidberg píše:

Souhlasom.
My mame od ctyr let spolecnou peci, asymetricky otec:matka a spokojenost na vsech stranach. Deti jsou s obema rodici, ja jsem s nima casto a chlap zustal tatou. Mam zkusenost, ze pro male deti je lepsi castejsi stridani. J

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >