Reklama

Zvýšení alimentů a střídavá péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mistakemm
Kecalka 313 příspěvků 26.08.18 23:04
Zvýšení alimentů a střídavá péče

AHoj.
Budu podávat žádost na zvýšení alimentů. Bývalý manžel často vyhrožoval střídavou péčí, nicméně zatím se o to nepokusil, děti jsou v mé péči. Zajímalo by mě, jestli když zažádám o zvýšení alimentů, on se toho může " chytnout " a v tom stejném procesu žádat o střídavou péči. NEbo jsou to odlišné věci a musel by o střídavku žádat v jiném procesu, nebo návrhu. Nevím jak to správně nazvat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 23:20

No pokud budete mít střídavou péči,teda 14 dni ty a 14 dni manžel,nemela bys mít alimenty
Má to tak bratránek vše napůl s tím že on je ještě všude vozi ikdyz je nemá,též je vozil tet na tábor i z tábora

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5626 příspěvků 9 inzerátů 26.08.18 23:22
@Anonymní píše:
No pokud budete mít střídavou péči,teda 14 dni ty a 14 dni manžel,nemela bys mít alimenty
Má to tak bratránek vše napůl s tím že on je ještě všude vozi ikdyz je nemá,též je vozil tet na tábor i z tábora

Pokud má jeden z manželů vyšší příjem, pak na alimenty nárok je.

mistakemm
Kecalka 313 příspěvků 26.08.18 23:27

Asi jsem to špatně napsala. Jsou v mojí péči, ale když zažádám o zvýšení alimentů, jestli při tom stejném stání u soudu on může navrhnout střídavou péči. Jakože mu tím usnadním to zažádání o střídavou péči.. Nebo si musí podat svůj návrh a bude se ta jeho žádost o strádavou péči posuzovat odděleně.

_0812_
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 27.08.18 01:30

Alimenty a rozšíření styku jsem dvě různé věci, tudíž dva procesy. U alimentů se řeší prašule. V jednom by to bylo pokud byste se rozváděli, to soud při jednom stání určí styk s otcem plus alimenty, ale jinak dvě stání.

mistakemm
Kecalka 313 příspěvků 27.08.18 06:55

@_0812_ Tak jsem to přesně myslela, to jsem potřebovala vedět. Takže je to samostatně. Děkuju moc za odpověď.

El-Brno
Kelišová 5454 příspěvků 27.08.18 07:05
@mistakemm píše:
@_0812_ Tak jsem to přesně myslela, to jsem potřebovala vedět. Takže je to samostatně. Děkuju moc za odpověď.

Sice by se projednával dva různé návrhy, ale je asi nelogické, abyste tam chodili dvakrát, že… Tudíž soud tyto návrhy bude projednávat na jednom jednání. Logicky… Proč by zvyšoval alimenty tobě a pak změnil dejme tomu typ péče…? Proč by dvakrát vyslychal, dvakrát dával opatrovníka, dvakrát predvolaval? Logicky by si přidělal práci. Takže jednání bude velmi pravděpodobně o obou dvou návrzích naráz, nic tomu nebrání a je to pro všechny min pracne…

El-Brno
Kelišová 5454 příspěvků 27.08.18 07:08

Je třeba si uvědomit, že se změnou péče se váže prakticky vždy i změna výživného. Tudíž soud by o výživném prakticky rozhodoval dvakrát. Poprvé k tvému návrhu a pak podruhé k návrhu otce. Zbytečná práce to dělat dvakrát…

1mila2
Kecalka 309 příspěvků 27.08.18 07:31

Ale on musi podat navrh pisemne a asi nejak s predstihem, ne? Nebo staci ze prijde na „jeji“ stani a tam rekne, ze chce stridavou peci? Uplne vim, o co zakladatelce jde :palec: muj chlap si pry kluka vezme do sve pece, ale vzdy doda, at to zaridim, ze mi to podepise :lol: :lol: pohodlnost a lenost 8)

Jana206
Nadpozemská drbna 26367 příspěvků 27.08.18 07:35

Ano,pokud přijde na její stání a bude chtít řešit typ péče,bez ohledu na to,že nepodal předem písemnou žádost,soud to může projednávat. To jsou sice dvě věci,ale úzce spolu souvisí. Jak už tu někdo psal,soud nebude dvakrát předvolávat,dvakrát vyslýchat,dvakrát stanovovat opatrovníka. Prašule se neřeší zvlášť a pokud se dohodnou,v žádném případně na dvě stání. I u rozvodu je to tak,že se řeší zvlášť děti a majetek,ale ne péče a prašule..

Je na uvážení soudce,jestli se to bude projednávat hned,případně se to odročí,budou se doplňovat důkazy,nařídí znalecké posudky. Ale klidně ze stání,které původně podala zakladatelka pro zvýšení alimentů,může odejít se střídavou péčí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48286 příspěvků 27.08.18 07:48
@Anonymní píše:

blbost.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48286 příspěvků 27.08.18 07:50
@mistakemm píše:
Asi jsem to špatně napsala. Jsou v mojí péči, ale když zažádám o zvýšení alimentů, jestli při tom stejném stání u soudu on může navrhnout střídavou péči. Jakože mu tím usnadním to zažádání o střídavou péči.. Nebo si musí podat svůj návrh a bude se ta jeho žádost o strádavou péči posuzovat odděleně.

může zažádat, může se to probírat v tom samém státní. ale ne jen tak, že mimochodem během stání řekne, že by jseště rád probral tu střídavku. Ale podá si vlastní návrh a sloučí se to do jednoho řízení.
Jaké máš důvody proti střídavce?

El-Brno
Kelišová 5454 příspěvků 27.08.18 07:50
@Jana206 píše:
Ano,pokud přijde na její stání a bude chtít řešit typ péče,bez ohledu na to,že nepodal předem písemnou žádost,soud to může projednávat. To jsou sice dvě věci,ale úzce spolu souvisí. Jak už tu někdo psal,soud nebude dvakrát předvolávat,dvakrát vyslýchat,dvakrát stanovovat opatrovníka. Prašule se neřeší zvlášť a pokud se dohodnou,v žádném případně na dvě stání. I u rozvodu je to tak,že se řeší zvlášť děti a majetek,ale ne péče a prašule..Je na uvážení soudce,jestli se to bude projednávat hned,případně se to odročí,budou se doplňovat důkazy,nařídí znalecké posudky. Ale klidně ze stání,které původně podala zakladatelka pro zvýšení alimentů,může odejít se střídavou péčí.

Ano, přesně tak. Ale spíš v takovém případě, pokud by to opravdu vznesl až na jednání, by byla poskytnuta matce lhůta se na tento návrh připravit a spíš se dá očekávat, že by to bylo odroceno za dalším setrenim… Pokud by se rodiče třeba nedohodli… Ale dva různé návrhy by se projednávali najednou, tedy pokaždé byste k soudu šli projednavat oba návrhy, protože spolu mají logicky spojitost… Já bych se takového návrhu nebála, podat jej mohl kdykoliv v minulosti, stejně jako jej kdykoliv v budoucnu bude moci podat… Pro změnu péče ale většinou nebývají padne důvody a tatinci většinou steidavou péči navrhuji často jen doma, ale u soudu jaksi zapomenou ;)

El-Brno
Kelišová 5454 příspěvků 27.08.18 07:54

Mimochodem my střídavou péči máme a vyhovuje to tak všem. I dětem. Pravidelně o tom s nimi mluvím, jsou spokojene jak podle jejich slov, tak i podle toho, co na nich vidím já… A výživné stanovené máme…

1mila2
Kecalka 309 příspěvků 27.08.18 09:24

@El-Brno taky mame stridavku a stanovene vyzivne (2000 a 1500). Akorat syn chce byt u taty (bude mu 6). Je tam min povinnosti :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >