Stržený nehet na ruce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.09 12:39
Stržený nehet na ruce

Dobrý den,

potřebovala bych poradit - dcera (2 roky) si včera na hřišti přivřela palec do bránky a strhla si při tom nehet. Valila jí z toho krev, tak jsme hned jeli na pohotovost, kde jí to ošetřili a zavázali.

Zajímalo by mě, jak dlouho se to bude hojit, zda pak na prstík existuje nějaká ochranná pomůcka … Za měsíc jedeme k moři, tak mám strach, zda se bude moci koupat, hrabat v písku ..

Pokud s tím máte některá zkušenost, budu ráda za vaše postřehy. Díky.

nepřihlášená Lenka

Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 01.05.09 13:59

Nehet bude dorustat pomalu, myslim ze roste tak 2 mm za tyden - ale zahoji se to driv, na tom strzenem miste s udela takova jakoby kuze,bude to citlive na zmacknuti, ale do slane vody s tim bude moci v pohode - zatim to osetrujte, jak vam rekli v nemocnici, az bude mit sundany obvaz, tak bych davala panthenol (mAST, TREBA CALCIUM PANTOTHENICUM). vodovodni voda nevadi ani na cerstvou nebo hnisajici ranu - je desimfekční. NA VĚTŠÍ NAMAHU A SPORT BYCH zalepovala nasucho jen jako ochranu, jinak bych to spis nechavala volne.

erenza
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 18.07.15 11:01

Můj syn si udělal téměř to samé, jako zakladatelčina dcera. Kompletně si strhl nehet při blbnutí s vrátkama. Byli jsme s ním na pohotovosti, lůžko bylo už kompletně odloučeno, zafačovali mu to, zda dva dny na převaz, to mu na to dali framykoin nebo něco podobného asi v podobě pudru. Za tři dny obvaz sundat a v domácím léčení. Tak jsme to dnes sundali, je to samozřejmě na pohled děsivý - ale já jsem na tohle fakt citlivá, nicméně co dál? Máme to třikrát denně umývat, obvaz mu na to radši přes den dávat budu, možná na noc ne, aby to dýchalo, ale nevím, čím to nadále ošetřovat. Framykoin mast doma máme, ale nebude to díky ní mokvat?

evale
Kecalka 444 příspěvků 18.07.15 22:01

Dcera si obrátila nehet na palci na noze tím, jak otvírala dveře, pod nimiž byla škvíra. Den nato jsme jeli k moři. Je to sice už skoro třináct let, ale nepamatuji se, že by to činilo nějaké větší problémy. Normálně se koupala i na výlety jsme chodili. Ještě malé doporučení. Pokud je dcera pojištěná-nezapomenout uplatnit pojistku :)

Váš příspěvek
Reklama