Co je to, když ne neštovice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bužumbura
Stálice 90 příspěvků 30.04.09 22:06
Co je to, když ne neštovice?

Dobrý večer,
prosím o radu maminky, které mají podobnou zkušenost. Moje dvouletá dcerka před deseti dny přijela od babičky se dvěmi nebo třemi pupínky na ruce. Byli jsme na kožním a doktorka říkala, že by to mohly být molusky, ale že to nepozná, protože tam má strup. Jeden malinkatý pupínek měla i v obočí. Kožní to přesto seškrábla, nicméně za 4 dny měla malá po puse osm nových, a dětská doktorka říkala, že to molusky nejsou, protože by se tak nešířily. Že to vypadá jako neštovice, ale vzhledem k tomu, že už je to dneska 11 dní, co se objevil první pupínek a v noci další čtyři různě na těle přibyly, neštovice to nebudou. Ty se totiž prý vysypou všechny tak do 4 až pěti dnů a pak konec. Předběžné testy ukázaly, že je to asi virus, ale konkrétně budeme vědět až ve čtvrtek. Malá je bez teplot, veselá, čilá, ale svědí jí to. Bojím se o ni. Má dost oslabenou imunitu, dlouho před tím byla různě nemocná (chřipka, kašel, angína…)Netušíte, co je podobné neštovicím, ale má delší průběh? Děkuji moc

Reakce:
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 30.04.09 22:15

není to třeba ekzém?

Maya
Kecalka 154 příspěvků 30.04.09 23:06

ahoj,
nemohl by to být apek, ten je virového původu?
https://www.emimino.cz/modules.php?…
Moje dcerka si to prodělala loni v červenci. Byly to nejprve pupínky a potom puchýřky. Trvalo to do úplného odeznění cca 1,5 měsíce.

cancerka
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 01.05.09 11:24

Molusky jsme měli nedávno. Zkus to vyfotit a hoď sem fotku.
Moluska vypadá tak, že dokud je neporušená a je malinká, je to jen červený puntí, a vypadá jako potnička. Jakmile trošku vyroste, tak se uprostřed udělá taková bílá tečka a vypadá to trošku jako uhřík.
To že se to šíří rychle, to může moluska klidně být, protože právě se to šíří po kůži i krví.
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Bužumbura
Stálice 90 příspěvků 03.05.09 21:40

Díky za snahu, holky. Ekzém to není bezpečně, moluska taky ne. Je to jako neštovice, ale na rozdíl od neštovic se vysévaly nové i po deseti dnech. Dneska už je to 14 dní a klepu na dřevo, protože se zdá, že by to mohlo být lepší. Nezbývá, než počkat do čtvrtku na kompletní sérologické vyšetření. Ach jo.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.09 16:30

Jak to dopadlo?

Váš příspěvek
Reklama