Studené ruce a nohy

1451
25.10.20 11:13

Studené ruce a nohy

Máte prosím nějakou radu co pomáhá proti studeným rukám a nohou?
Nejlépe než léky předepsané lékařem (teprv to budu řešit), tak bych radši nějaký doplněk stravy
Ruce i nohy mám studené jak doma tak i venku. Kde je to ještě horší, jen vyjdu ven, ruce jsou okamžitě červenofialové, ledové. Nohy mrznou až tak, že je to dost bolestivé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23682
25.10.20 11:17

A či se zkusit zahrát vnitřně? Třeba zázvorový čaj, já když jsem promrzlá, tak tohle pomůže.
Jinak pokud promrzáš až tak, tak už bych to řešila s lékařem, může to být i nějaká srdeční nedostatečnost nebo jiný problém a s tím bych si moc nezahrávala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
25.10.20 11:29

@Mar__tanka1983 čaj piju, ale bohužel venku bývám třeba 4 hod v kuse, ale většinou víc. To čaj moc nepomůže.
Myslíš že z krve by se něco ukázalo? Jako normální odběr, kde by bylo vidět, že mám nějakého prvku míň a díky tomu je tento problém? V krátké době jsem měla 3 odběry u 3 lékařů a žádný z nich na nic nepoukázal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
25.10.20 11:40

A řekla si jím, co máš za problém? Ono z krve se najde jen to, co se hledá :wink: jestli to byly nabery na cholesterol, tak tam ti nezjistí málo železa, například. Jak si na tom s váhou? Jestli si hubeňoučká, tak můžeš mít problém s termoregulaci jednoduše z duvodu, že máš málo podkožního tuku. Ale těch možností bude víc. Chtělo by to, aby tě někdo proklepnul pořádně. Máš to odjakživa, nebo se něco změnilo v poslední době? Zkusila bych pátrat i takhle. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
25.10.20 11:48

@Mar__tanka1983 děkuji za rady. zkusím je upizornit, bohužel v době koronaviru, je to spíš moc se nevykecat a rychle ven z ordinace. Tak snad budou mít snahu, mi aspoň poradit. Jeden z odberu byl na preventivku, tak nějaké základní prvky by se měli zjišťovat (si teda myslím)
Váha to nebude, bohužel spíš by to chtělo nějaké kilo zhubnout.
Problém je delší dobu. Jako když jede člověk do práce a je chvíli venku na zástavce tak se to dá přežít, ale když jsem delší dobu venku a ani termoponožky nepomáhá apod…tak mě to štve a chci to vyřešit, že chci mít už s tímhle klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3633
25.10.20 11:50

Čínská medicina na to má bylinky na doplnění jangu v těle. Já osobně bych chtela nejdriv vyloucit Raynauduv syndrom a zjistila stav cév (diabetes, ateroskleróza,..) a pak zkusila resit termoregulaci sportem, otužováním, zázvorem, vývary, teplym jídlem, oblečením apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
25.10.20 11:51

Jinak by tvůj problém mohl pramenit i z nedostatku hořčíku a Béčka. Ale taky štítná žláza, játra, to srdce, fakt těch možností je víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
25.10.20 11:54

Jeste obecně, jsou jídla, která tělo spíše ochlazují a jídla, která zahřívají. Zkus prohledat po netu.
Když budeš jíst např. Citron, papriky, rajčata, tak se ochlazujes, zatímco bramborová polévka s kořenovou zeleninou, zázvor, červené víno, řepa, tě zahřeje. Dala jsem jen příklad, moc si to nepamatuju, protože to nepotřebuju 😁 ale na netu toho najdeš dost, určitě

Příspěvek upraven 25.10.20 v 11:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
25.10.20 11:57
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
25.10.20 12:24

Vitamin D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
25.10.20 20:44

To znamená že nejsou prokrvené, zkuste nějaké cviky, nebo se vždy na chvíli natáhnout. Jinak já to řeším elektrodečkou do zásuvky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama