Studium estetiky

Anonymní
21.1.20 17:31

studium estetiky

Ahoj, tento rok se hlásím na VŠ, ale pořád nevím kam. Napadlo mně, že bych si dala přihlášku na estetiku na MU v Brně. Kromě TSP se tam dělá i nějaká oborová zkouška a já neumím nikde najít, co zahrnuje. Můžete mi prosím někdo poradit, kdo tam studuje nebo studoval? Taky by mně zajímalo, jestli je hodně těžké se tam dostat.
Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21.1.20 17:38

A jaké uplatnění má diplomovaný estét? Nějak si neumím představit co pak jako s tím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
21.1.20 17:39

Myslíš bakaláře? Hned první odkaz na Googlu mi říká opak toho, co píšeš, totiž že: Přijímací řízení na obor estetika se koná formou písemného oborového testu z obecného kulturně historického přehledu (bez TSP!). Doporučuje se pročíst publikaci Aleny Odehnalové: Vybrané kapitoly z dějin kultury a zopakovat si maturitní znalosti z češtiny, dějepisu, základů společenských věd a dějin umění.

Jinak estetika je jeden z těch oborů, ze kterých si lidé často dělají srandu, protože tam (IMO) končí právě ty typy „nevím kam chci, nic konkrétního mě nezajímá, na estetiku by to mělo být jednoduchý.“ Znám ale pana docenta Osolsobě, který je podle mě jedním z nejzajímavějších a nejvzdělanějších lidí na dnešní MU, znalec Shakespeara a Danteho, a ten obor rozhodně povznáší na vyšší úroveň.

Příspěvek upraven 21.01.20 v 18:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
21.1.20 18:04

Uz len dúfať že za pár rokov nezalpzis diskusiu na tému „mam vysokú školu a nikto ma nechce zamestnať“ 8o
Ale ted vážne… Ako si predstavuješ svoju budúcu prácu?
Skôr sa mi zdá, že chceš študovať NIEČO a nemusiet ísť pracovať…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 18:11
@Pvln34 píše:
Uz len dúfať že za pár rokov nezalpzis diskusiu na tému „mam vysokú školu a nikto ma nechce zamestnať“ 8o
Ale ted vážne… Ako si predstavuješ svoju budúcu prácu?
Skôr sa mi zdá, že chceš študovať NIEČO a nemusiet ísť pracovať…

Může se uplatnit jako recenzent, editor, umělecký kritik, redaktor, kulturní zpravodaj, umělecký manažer, poradce, mluvčí, učitel estetické výchovy apod. Může působit v galeriích, muzeích, divadlech, na školách a jiných vzdělávacích institucích.

• Citovat
  • Nahlásit
3512
21.1.20 18:18
@Anonymní píše:
Může se uplatnit jako recenzent, editor, umělecký kritik, redaktor, kulturní zpravodaj, umělecký manažer, poradce, mluvčí, učitel estetické výchovy apod. Může působit v galeriích, muzeích, divadlech, na školách a jiných vzdělávacích institucích.

Doslova okopírovaný z jiného místa, bez uvedení zdroje, bez uvedení vlastní motivace. Při vší úctě, pokud musíš hledat odpověď na takovou otázku na netu, možná pro tebe VŠ fakt není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
21.1.20 18:28
@Anonymní píše:
:potlesk: :potlesk:
Ale ja som sa pýtala na teba, ako si TY predstavuješ svoju prácu ;)
To co oficiálne uvádza škola kam sa hlásis (asi) nie je tak podstatne, zvlášť keď si uvedomíš aké bludy to sú…
Kto chce kam… je pekne mat titul, ale nie všetky tituly majú v reálnom svete i uplatnenie..

Zvlášť ak vo vašom ročníku zostatnicuje okrem teba ďalších 100 ľudí, aké sú tvoje šance na slušné uplatnenie v takomto zbytočnom obore? :nevim:
Ešteže ten mekáč stále hlada nových ludi… :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
5732
21.1.20 18:33
@Hraběnka Stradová píše:
A jaké uplatnění má diplomovaný estét? Nějak si neumím představit co pak jako s tím :nevim:
:pankac: :pankac: :pankac: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
21.1.20 18:34
@Anonymní píše:

A kolik za to má? Nula nula prd, protože na těchto pozicích se očekává, že to dělá z lásky k lidstvu a kultuře. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
21.1.20 18:45
@Anonymní píše:

Miláčku, obávám se, že ne: recenzent (literární teorie a kritika), editor (filologie a textologie), umělecký kritik (dějiny umění), redaktor (žurnalistika), kulturní zpravodaj (žurnalistika + dějiny umění), umělecký manažer (management + ekonomie), poradce (životní zkušenosti), mluvčí (filologie + rétorika), učitel (pedagogika) atd. To vše bys musela vystudovat, jinak jsi jen od každého kousek a na to tě nikdo nikde nezaměstná. Jdi radši pracovat a srovnej si v hlavě, co chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
21.1.20 19:01
  • Citovat
  • Nahlásit
895
21.1.20 19:05

Zastávám názor, že každý obor je fajn a člověk s VŠ vzděláním získá minimálně aspoň soft skills, díky kterým se uplatní… To řečeno, když už nevíš coby, asi bych investovala čas a energii do zjištění něčeho konkrétnějšího, než jít studovat estetiku. Strávíš min 3 roky studiem něčeho, co fakt nemá velké šance na uplatnění, co pak? Co tě teď baví? Co si umíš představit dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
22.1.20 10:58

Můj kamarád vystudoval estetiku a vydal už tři knihy. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu