Jaký máte názor na Židy? Znáte nějaké?

Anonymní
19.1.20 18:04

Židé - znáte nějaké, názor?

Ahoj všem, zajímalo by mě, kolik znáte židů, kdo z vás byl třeba v Izraeli, jaký máte názor na toto etnikum a víru, jaké máte třeba zkušenosti. Ne, není to žádný průzkum, jen jsem zvědavá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12186
19.1.20 18:11

Neznám nikoho, a vůbec mně nezajímá, jestli někdo žid je, nechápu k čemu je dobré to řešit, jestli je někdo žid :nevim:

Příspěvek upraven 19.01.20 v 18:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26175
19.1.20 18:13
@Anonymní píše:
Ahoj všem, zajímalo by mě, kolik znáte židů, kdo z vás byl třeba v Izraeli, jaký máte názor na toto etnikum a víru, jaké máte třeba zkušenosti. Ne, není to žádný průzkum, jen jsem zvědavá :mrgreen:

Od doby, co už nemusí nosit žlutou hvězdu na kabátě, se špatně identifikujou, takže… :think:

Ale v tomhle dokumentu říkají, že umí číst myšlenky. https://www.youtube.com/watch?…

Sdílejte, než to smažou.

Co se týká víry. Asi by mi dost vadilo, že bych si nemohla dát svíčkovou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 18:19

Mám kamaráda žida. Dodržuje určité zvyky židovské víry a díky němu o judaismu vím spousty zajímavostí. Ortodoxní není. Jinak nevím, jak na tvoji otázku odpovědět.

• Nahlásit
  • Citovat
19.1.20 18:19

Byla jsem v Jeruzaléme týden a fascinují mě. Jednoznačně jsou srdeční, zdravě sebevědomí a milí. S miminky venku s kočárem bylo stěny počet můžu i žen. Celkově jsem viděla spoustu otců s malými dětmi. Ženy jsou krásné a upravené, bez nalepenych řas, nehtů, nicméně s makeupem, vkusně upravené v suknich s baretem na hustých vlasech. Viděla jsem i bar micva kluků, je to něco. Oni víru žijí, jsou vzdělání a váží si vztahů a rodiny. Fascinuje mě to a chci se dovědět víc o jejich historii i každodenním životě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
19.1.20 18:20

Znám slečnu Fajn…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 18:23

Mám židovské předky. A jsem člověk. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2182
19.1.20 18:30

Vím, že jedna moje kolegyně je židovka, ale je jako každá jiná. Jestli dodržuje nějaké zvyky, to nevím, zas tak blízká kolegyně to není.
Do Jeruzaléma jezdí ráda jiná moje kolegyně, tak jednou za 2-3 roky tam jede na dovolenou,,, líbí se jí tam, má to tam ráda, chutná jí tamní jídlo, zná jejich historii apod., ale tím to končí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2902
19.1.20 18:32

Znám jeden starší pár. Jsou to velmi srdeční a milí lidé. I když jsou ve věku mých rodičů, moc ráda se s nimi potkávám. Když se např. dozveděli, že je dcera atopik, poslali hromadu izraelské kosmetiky z Mrtvého moře a stále nás zvou na návštěvu Izraele. Kromě to, že nám vyprávěl jak přišel o rodinu během holokaustu, nijak na svou víru nepoukazuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
19.1.20 18:40

Jsou to mimo jiné velmi vzdělaní lidé. Židé jsou laureáty 175 Nobelových cen, muslimové jich mají sedm, včetně Arafatovy Nobelovy ceny za mír.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 18:46

Znám zidy, co z toho plyne? Jsou to lidi, některi fajn, jin napřesdržku, něco na nich mam rada, neco obdivuju, na druhou stranu mě necim vytaceji-ale to si za to slovo zide muzu doplnit cokoli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 19:03
@stinga píše:
Neznám nikoho, a vůbec mně nezajímá, jestli někdo žid je, nechápu k čemu je dobré to řešit, jestli je někdo žid :nevim:Příspěvek upraven 19.01.20 v 18:16

Já řeším, zda je někdo žid? Pouze se ptám, jestli někdo nějaké zná a s jejich kulturou se osobně setkal. Nevím, co je na tom, v x diskuzích se tu řeší mentalita kdejakých národů.

• Nahlásit
  • Citovat
31426
19.1.20 19:06
@Anonymní píše:
Ahoj všem, zajímalo by mě, kolik znáte židů, kdo z vás byl třeba v Izraeli, jaký máte názor na toto etnikum a víru, jaké máte třeba zkušenosti. Ne, není to žádný průzkum, jen jsem zvědavá :mrgreen:

další nedůvodný anonym. Mám chuť požádat admina o odtajnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26175
19.1.20 19:23
@Burj Chalifa píše:
další nedůvodný anonym. Mám chuť požádat admina o odtajnění.

Jo, to mi připommnělo. @admin prosím
Tady je anonymita úplně zbytečná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12186
19.1.20 20:22
@Anonymní píše:
Já řeším, zda je někdo žid? Pouze se ptám, jestli někdo nějaké zná a s jejich kulturou se osobně setkal. Nevím, co je na tom, v x diskuzích se tu řeší mentalita kdejakých národů.

já přece tvou otázku nenapadám, jen píšu svůj názor na židy
u některých jiných skupin lidí problémy s jejich přijetím mám, ale židovství je mi jedno, prostě nechápu rozlišování židů a nežidů, ani nevím, jak bych je poznala, pokud by zrovna neměli jarmulku na hlavě :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama