Studium medicíny a mateřství

Anonymní
6.6.21 17:52

Studium medicíny a mateřství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je tady nějaká maminka, která při dítěti studovala medicínu? Mám před sebou poslední (šestý)rok. Čekají me státnice. Probíhat to bude následovně. Budu chodit denně do nemocnice a během toho roku mě čeká pět státnic. První mám na začátku listopadu, poslední v květnu. Tohoto posledního roku se děsím minimálně už dva roky a aby toho nebylo málo, situaci jsem si zkomplikovala těhotenstvím. A opravdu nevím jak to zvládnu. I když jde jen o pět měsíců. První státníci mám v listopadu a poslední v květnu. TP mám na konci roku. Partner se kterým jsme spolu necelých deset let studuje stejně jako já a jsme spolu ve stejném okruhu. Co se tyče financí, bydlení, máme plnou podporu rodiny. To by problém nebyl. Mamce tato novina udělala vysloveně radost a vidí vše růžově a jak vše zvládneme, jenže za prvé, chci se svému dítěti věnovat naplno, úplně nechci aby moje dítě bylo víc s babičkou, než se mnou a za druhé se bojím, jak to všechno zvládnu. Maminka to bere podle sebe, v mém věku měla už tři děti. Jenže maturovala v 18,na VŠ nešla a když se jí v 19 narodili bratři, měla po škole a rok opracováno. Proro to vidí jiným pohledem a mě by zajímal názor někoho, kdo to měl stejně nebo alespoň někoho takového zná. Předem dekuji za každý názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.6.21 18:08

Mam za sebou medicinu a az pote atestaci pri diteti a byl to masakr. Takze bych si nedelala iluze, ze to s ditetem zvladnes a spise bych si nejak naplanovala rozklad rocniku…

• Citovat
  • Nahlásit
6.6.21 18:31

To zvládneš! Určitě to bude masakr, ale to je medicína i sama o sobě. Navíc máš tu mámu a veškerou podporou. Pokud tu školu děláš ráda, nenech si namluvit, že si musíš vybrat, a překonej svůj ostych z toho, že budeš mít velkou pomoc rodiny. Když matka dělá, co ji baví, je to ohromný dar pro dítě.

Samozřejmě pokud se na to necítíš, vždycky se to dá odložit, přerušit studium apod. Ale to nejhorší máš přece už za sebou a zkoušející ti určitě budou vycházet vstříc.
You go, girl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.6.21 18:34

Znám ženu, která dělala šesťák těhotná a atestace už s malým miminem. Taky v tom byla hodně zapojená její máma, která naštěstí nepracovala. Samozřejmě to bylo těžké, i když měla veškerý servis – odstříkávání mléka na toaletách a takové věci. Ale dala to. Dneska je doktorka se vším všudy a má dvě další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 18:37

Studovala jsem medicinu a masakr :( Ve stejnym rocniku jako ty jsem otehotnela a nezvladlla jsem velky hodne velky napor. Spoustu uceni, prislo na svet mimco a uz se to nedalo, skolu jsem odlozila a udelala pauzu.
Snad nekdo napise, ze to zvladnul a klobouk dolu pred nimi. Chce to hodne usili, hlidaci babicky na ceely uvazek.
Hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
567
6.6.21 19:06

Jsem přesně ten případ. Otěhotněla jsem o prázdninách před šesťákem - plánovaně, rodila jsem v březnu po třech státnicích. Jako těhotná jsem stihla internu, gyndu a dětské. Porodila jsem předčasně asi 2 týdny po té třetí státníci. V těhotenství to celkem šlo, jen jsem musela na stážích dávat bacha abych nelezla na infekci nebo někam kde se září, nikdo s tím problém neměl, ani u státnic jen teda v kombinaci s těmi hormony jsem byla fakt vynervovaná ale dala jsem to. Pak jsem na rok přerušila a dodělala jsem s ročním dítětem, taky to šlo i když musím říct že jsem měla doma hlídací babičku na dobu kdy jsem musela být ve škole, učila jsem se jen po nocích ale začala jsem s velkým předstihem tak to šlo. Bylo to náročné ale neměnila bych, v ročníku bylo pár dalších holek co otěhotněly během šesťáku a pokud vím všechny to daly. Držím palce!!! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11431
6.6.21 19:26

Nejak bych to rozlozila.
Clovek by si nemel nakladat prilis, zvlast jestli nechces sidit miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.6.21 19:27

Ja jen proste nechapu, proc se nechranite :roll: budouci doktorky a nevi nic o ochrane? :zed: pak se v tom placejte, jak chcete. Mimino vychovavaji prarodice a prakticky mamu ani nezna.
Chrante se nebo neknucte. Pardon za ty vety, ale je to pravdive a nez pujdete studovat tak tezky obor, tak si nastudujte cosi o ochrane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 19:33

@3322Martinka sorry, ale hodne spoluzacek to u nas tak planovalo cilene. A rozkladaly rocnik. Za me za to ta medicina nestoji, sidit miminko, radeji rozlozit a vse delat v klidu.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16872
6.6.21 19:42

Nepočítala bych s tím že se během šetinedělí zvládneš učit, takže podle toho bych plánovala a něco odložila. Tak jako tak nebudeš hned nastupovat do práce, tak to nehraje roli. Jen se teda pak už budeš učit sama a ne s partnerem, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
6.6.21 20:40

Ahoj, děti jsem měla až po škole. Neumim si predstavit statnicovat s miminem (nespavec a potizista), ani s pomocí rodiny. Když už to máš takto, za mne je nejlepší udělat 2 statnice před porodem, pak pauza a pak s pomocí rodiny dodělat školu až se miminko vypipla. Atestaci už jsem dělala se skolkovnim a školním dítětem a to už šlo dobře, manžel přebral péči o děti, ta údržba už nebyla tak hrozná, pomoc babiček jsem ani nevyužila… Taky bych neměla dobrý pocit, kdybych mimino nekomu strčila na hlídání. Tak hodně štěstí :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
6.6.21 21:17

Jestli máš Instagram, tak mrkni na profil medickamudruje. Slečna studuje medicínu a čeká už dokonce druhé dítě :palec: Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
6.6.21 22:15

Já bych se na to vyprdla a rozložila ročník. Podle mě to teda s miminkem nedáš. Jediné co mě napadá, jestli neodchodit praxe teď o prázdninách (však to jsou tři měsíce) a pak už jen jít na ty zkoušky. Nevím teda na jaké jsou fakultě, u nás na dvojce by tohle paradoxně nešlo, ale vím, že třeba trojka, Hradec mají ten poslední ročník jen praxi a pak zkoušku, tak tam by se to třeba dalo individuálně domluvit. Jinak užij si miminko a miminku dopřej mámu, nehroť školu. Stejně asi nepůjdeš hned pracovat, tak je jedno, jestli to doděláš o rok déle. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
9.6.21 19:55

No a není možnost si to nějak rozložit? Pokud nejsi vyloženě Einstein, tak si myslím, že nejhorší je chtít dělat oboje na 100 % a pak neudělat pořádně nic a ještě mit výčitky. Teď už je pozdě ti psát, že jste měli líp plánovat a dítě si pořídit až po státnicích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
9.6.21 19:56

@3322Martinka Mám různorodé zkušenosti s českým zdravotnictví a ani na medicínu nechodí jen ty nejostrejsi tužky v penalu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat