Studium na SŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monca773
Nováček 4 příspěvky 26.01.18 15:27
Studium na SŠ

Zdravím!
Chtěla bych se zeptat.. Moje dcera ukončila minulý rok studium na SŠ (maturitní obor) a teď by chtěla začít od září znovu studovat, ale už na jiné škole. Myslíte, že by mohla někam nastoupit i do vyššího ročníku (po splnění rozdílových zkoušek) nebo musí začít od 1.? :think: A pokud ano, je tu nějaká možnost, že by ji někde prominuli přijímací zkoušky, když už SŠ studovala? Děkuji za odpovědi :mavam:

Reklama

Reakce:

anonymni_prezdivka
Kecalka 345 příspěvků 26.01.18 15:28

Dcera chce dělat další SŠ?

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 26.01.18 15:36

A ukoncila ho na konci roku? Nebo uprostred? Bude studovat stejny nebo podobny obor? Kdy ukoncila, prvak nebo vys??

monca773
Nováček 4 příspěvky 26.01.18 16:31

Ne, školu předčasně ukončila a teď by chtěla začít znovu studovat

monca773
Nováček 4 příspěvky 26.01.18 16:32

Ukončila ho na konci roku - nedostavila se na doklasifikační zkoušky o prázdninách. A chtěla by studovat úplně jiný obor na jiné škole, nedokoncila třetí ročník. :?

Ollik
Kecalka 225 příspěvků 26.01.18 16:35

Záleží na škole… Někde se dělají rozdílovky, někdo jen přestoupil. Měli jsme spolužačku, která přestoupila z třetího ročníku do prvního a dva roky s náma nemusela chodit na matematiku a čj (měla dobré známky)… Případně kolegyně se přihlásila dálkově na uměleckou střední školu. Dělala normálně přijímací zkoušky, ale maturovat bude jen z odborných předmětů, protože už jednu maturitu má. Záleží na okolnostech. Ideálně zeptat se ve škole.

monca773
Nováček 4 příspěvky 26.01.18 16:40

Mně jde právě o to, jestli v tomhle případě, kdy dcera studium nepřerušila, ale UKONČILA a rok měla pauzu, jestli vůbec může ještě přestoupit na jinou školu, nebo prostě začít od prváku :?

anonymni_prezdivka
Kecalka 345 příspěvků 26.01.18 17:04
@monca773 píše:
Mně jde právě o to, jestli v tomhle případě, kdy dcera studium nepřerušila, ale UKONČILA a rok měla pauzu, jestli vůbec může ještě přestoupit na jinou školu, nebo prostě začít od prváku :?

To bude škola od školy jiné, musíte se zeptat tam. Záleží i na benevolenci ředitele.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 26.01.18 17:12

@monca773 Ahoj, já si myslím, že jde o domluvu s ředitelem a pokud si vybere školu podobného ražení, mohli by jí uznat známky a nastoupila by třeba jen do nižšího ročníku. Co bych na tvém místě udělala je, že bych na tu vybranou školu zavolala a zeptala se. Myslím si, že prijimaci zkoušky ji neprominou nikde na státní škole. Tam je přece přetlak od čerstvých devátáků a maximálně někde berou na průměr.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama