Studium na SŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
monca773
Nováček 4 příspěvky 26.01.18 15:27
Studium na SŠ

Zdravím!
Chtěla bych se zeptat.. Moje dcera ukončila minulý rok studium na SŠ (maturitní obor) a teď by chtěla začít od září znovu studovat, ale už na jiné škole. Myslíte, že by mohla někam nastoupit i do vyššího ročníku (po splnění rozdílových zkoušek) nebo musí začít od 1.? :think: A pokud ano, je tu nějaká možnost, že by ji někde prominuli přijímací zkoušky, když už SŠ studovala? Děkuji za odpovědi :mavam:

Reakce:
anonymni_prezdivka
Kecalka 367 příspěvků 26.01.18 15:28

Dcera chce dělat další SŠ?

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 26.01.18 15:36

A ukoncila ho na konci roku? Nebo uprostred? Bude studovat stejny nebo podobny obor? Kdy ukoncila, prvak nebo vys??

monca773
Nováček 4 příspěvky 26.01.18 16:31

Ne, školu předčasně ukončila a teď by chtěla začít znovu studovat

monca773
Nováček 4 příspěvky 26.01.18 16:32

Ukončila ho na konci roku - nedostavila se na doklasifikační zkoušky o prázdninách. A chtěla by studovat úplně jiný obor na jiné škole, nedokoncila třetí ročník. :?

Ollik
Kecalka 244 příspěvků 26.01.18 16:35

Záleží na škole… Někde se dělají rozdílovky, někdo jen přestoupil. Měli jsme spolužačku, která přestoupila z třetího ročníku do prvního a dva roky s náma nemusela chodit na matematiku a čj (měla dobré známky)… Případně kolegyně se přihlásila dálkově na uměleckou střední školu. Dělala normálně přijímací zkoušky, ale maturovat bude jen z odborných předmětů, protože už jednu maturitu má. Záleží na okolnostech. Ideálně zeptat se ve škole.

monca773
Nováček 4 příspěvky 26.01.18 16:40

Mně jde právě o to, jestli v tomhle případě, kdy dcera studium nepřerušila, ale UKONČILA a rok měla pauzu, jestli vůbec může ještě přestoupit na jinou školu, nebo prostě začít od prváku :?

anonymni_prezdivka
Kecalka 367 příspěvků 26.01.18 17:04
@monca773 píše:
Mně jde právě o to, jestli v tomhle případě, kdy dcera studium nepřerušila, ale UKONČILA a rok měla pauzu, jestli vůbec může ještě přestoupit na jinou školu, nebo prostě začít od prváku :?

To bude škola od školy jiné, musíte se zeptat tam. Záleží i na benevolenci ředitele.

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 26.01.18 17:12

@monca773 Ahoj, já si myslím, že jde o domluvu s ředitelem a pokud si vybere školu podobného ražení, mohli by jí uznat známky a nastoupila by třeba jen do nižšího ročníku. Co bych na tvém místě udělala je, že bych na tu vybranou školu zavolala a zeptala se. Myslím si, že prijimaci zkoušky ji neprominou nikde na státní škole. Tam je přece přetlak od čerstvých devátáků a maximálně někde berou na průměr.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >