Styk dcery s prarodičem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 19:35
Styk dcery s prarodičem

Zdravím Vás holky. Potřebovala bych řadu.
Dcera jezdila normálně k babičce (matka mého ex) na víkendy, atp.
Nikdy jsme se rády neměly, ale prostě jsem brala, že je to její babička, tak jsem se jí snažila vyjít vstříc.
Před cca 2 měsíci měla dceru mít na víkend doma. V pátek jsem ji tam dovezla, ujistovala mě, že budou u ní v bytě. Druhý den mi volal můj otec, že si balí veci a jedou pryč a že mu malou (5 let) nechce ani ukázat. Volala jsem ji, co to má znamenat, že jsme se na něčem domluvily a že s takovou si prostě pro malou hned jedu. Tipla mi telefon s tím, že neexistuje a že mi malou prostě nevrátí. Asi hodinu jsem ji nahanela, ať mi malou da, že se nebudu nervovat kam ji táhne, že mám rizikové těhotenství a musím být v klidu. Pak mi teda malou předala a už to začalo. Před dcerou mi nadávala do ku**v, atp. Pak asi 3 týdny denně ještě nadávala po sms. Veci, co jsem měla po male u ní na půdě mi vozidla k nám před dům k popelnici. Jezdila a dělala peklo po celé rodině, obtezovala moje babičky (80 let) nadavkami na mě. Nakonec jsme ji museli vyhodit i od nás z pozemku, kam vlezla a obtezovala matku meho přítele. Nikomu tyhle návštěvy nejsou příjemné a hlavně jsou nevyžádané. Dcera byla smutná, že před ní nadávala mě.

Na dnes jsem udělala ústupek, že se může s dcerou vidět, ale že u toho prostě budu. Jenze mě večer chytl zánět ledvin, jsem na konci 6. měsíce a nemohla jsem se ráno ani vycurat bez nesnesitelne bolest. Proto jsem ji napsala sms, že jedu k lékaři, popsala ji problém a poprosil, jestli se můžeme domluvit na pozdější hodinu téhož dne. Než přijel přítel z práce, tak jsem ji měla za 10 minut před barákem a opět se opakovaly nadávky, výhrůžky a dobývání se k nám domů. Tak se přítel naštval a prostě ji vyhodil. Já už nemohla bolesti ani chodit.

Za 2h mi volali ze sociálně právní ochrany dětí, že chce babička podat návrh na úpravu styku s vnuckou.

Poradite někdo, jak se bránit? Takovému člověku prostě dítě svěřit nechci. Když dceru navadi, ať se s námi doma nebaví, ona z tam a pak jezdí a 3 dny se s ní nedá doma mluvit. Uráží mě před ní atp.

Nehledě na to, že se bojím, jak styk upraví. Když si dceru na dva víkendy v měsíci vezme její otec a ji priklepnou zbylé dva, tak já nemám nárok dceru o víkendu vidět? Nebo její děda, moje babičky a tak podobně?

Máte prosím někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 19:40

A hlavně absolutně nerespektuje má přání ohledně výchovy atp. Prostě si dělá co se jí zachce. Její syn také se stykem s ní nesouhlasí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63313 příspěvků 3 inzeráty 06.08.18 19:42

Žádné 2 víkendy v měsíci ji nepřiklepnou, tak cca den za měsíc, možná ani to ne, na druhou stranu nevidím důvod, proč babička nemohla s dcerou někam vyrazit, mám tak trochu pocit, že ji chceš všechno organizovat, kdybys to nechala na pokoji, tak máš klid. Dítě evidentně vychovat zvládne, když sis jejího syna vybrala jako partnera, tak nechápu, proč z toho vytváříš problém.

Hadumi
Extra třída :D 13508 příspěvků 06.08.18 19:43

Ne, nedají jí zbylé víkendy v měsíci.Když to tak plácnu, tak může dostat např. každou šestou sobotu v roce.

mijala
Kecalka 208 příspěvků 06.08.18 19:51

@j.a.n.i1 no jako já bych taky byla nasrana kdyby mi babička odjela se synem a nic by mi neřekla, to by dostala pořádnou přednášku, prostě chci vědět kde moje dítě je

smajlik345
Kecalka 467 příspěvků 06.08.18 19:52
@Anonymní píše:
A hlavně absolutně nerespektuje má přání ohledně výchovy atp. Prostě si dělá co se jí zachce. Její syn také se stykem s ní nesouhlasí.

Jestli proběhne soud tak by měli zjištovat jak dcera zvláda být u ní a jak se o ní ona stará. Ale mohlo by ty pomoc výpověd svědku kteří popišou jak ty nadavála apod..ale bylo by dobré aby to dosvědčili sousedé, prostě někdo mimo příbuzenský vztah..A kdyby jeji syn řekl u soudu že jeho matka není způsobila se starat o jeho dceru by ty taky mohlo pomoc..Přeci jen ne každý expřítel se postaví na stranu své ex a ne matky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 19:55
@j.a.n.i1 píše: Žádné 2 víkendy v měsíci ji nepřiklepnou, tak cca den za měsíc, možná ani to ne, na druhou stranu nevidím důvod, proč babička nemohla s dcerou někam vyrazit, mám tak trochu pocit, že ji chceš všechno organizovat, kdybys to nechala na pokoji, tak máš klid. Dítě evidentně vychovat zvládne, když sis jejího syna vybrala jako partnera, tak nechápu, proč z toho vytváříš problém.

Protože jsme se domluvily, že bude u ní v bytě a ne že mi bude chtít odvézt dítě někam na Slovensko. Pokud vím, tak o tomhle bych vědět měla! A klid bych určitě neměla. Absolutně nerespektuje například to, že chci aby dcera dodržovala nějaký režim. Chodila spát maximálně do 21hod, ne aby ji ona tahala ještě o půlnoci ve 4 letech po zábavě.
Její přítel je alkoholik a ona dceru v klidu půl dne nechá s ním a jede si na nákupy.

Svého syna vychovat nezvládla. Syn se s ní přes 15 let baví jen tak na půl huby, vychovala ho jeho babička. Protože jeho matka ho nechala například 14 dní doma s bratrem a jela si na dovolenou. Podotýkám, že jemu bylo tehdy 6 a bratrovi 9 let. A 14 dní byli sami doma. Matka je mlatila, střídala sexuální partnery a dělala to před ním a bratrem. Miminko ji v horku umřeli v kocare a druhý syn spáchal sebevraždu protože začal fetovat.

Takovymu člověku klidně čas s MYM dítětem organizovat budu.

semisova
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 06.08.18 19:57

A není to tak, ze když má otec dceru dva víkendy v měsíci měl by on sám ji v tu dobu vozit mezi “své” příbuzenstvo?
Alespoň tak to trochu praktikujeme my. Tchyně se domlouva s mým exmanželem kdy kluka má a zda s nim dojede za ni na navstevu nebo víkend a naopak mě by nenapadlo syna dat mé mamce ve víkendu, který by měl patřit exmanželovi.
Jaky má vztah zakladatelky exmanzel se svou matkou? Navštěvují se? Pak je od ní zbytečné nárokovat si styk s vnučkou soudní cestou.
Edit. Už čtu co jsem to poslala, ze syn asi matku taky nenavstevuje.

Příspěvek upraven 06.08.18 v 19:59

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 19:59

Až teď si hraje na vzorník babičku. Navíc mám podezření, že v práci krade silná antidepresiva a nebo jak se po nich chová. Mnohdy mluví úplně z cesty. Jen nevím jak tohle všechno dokázat. Její chování k ex příteli je on ochoten dosvědčit. A ona se akorát snaží naockovat dceru proti nám a vynahradit si, že o své děti se nestarala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 20:01
@semisova píše:
A není to tak, ze když má otec dceru dva víkendy v měsíci měl by on sám ji v tu dobu vozit mezi “své” příbuzenstvo?
Alespoň tak to trochu praktikujeme my. Tchyně se domlouva s mým exmanželem kdy kluka má a zda s nim dojede za ni na navstevu nebo víkend a naopak mě by nenapadlo syna dat mé mamce ve víkendu, který by měl patřit exmanželovi.
Jaky má vztah zakladatelky exmanzel se svou matkou? Navštěvují se? Pak je od ní zbytečné nárokovat si styk s vnučkou soudní cestou.
Edit. Už čtu co jsem to poslala, ze syn asi matku taky nenavstevuje.Přís­pěvek upraven 06.08.18 v 19:59

Její syn nechce, aby se s ní naše dcera vidala. S matkou žádné vztahy neudrzuje. Když byla dcera u ní, vykazovala mu ona styk s ní.

Looken
Stálice 79 příspěvků 06.08.18 20:33

Pravděpodobně bude mít smůlu a s tímto chováním ji nic nepřisoudí. Působí jako blázen. To všechno prostě na sociálce popiš, dodej svědky, kteří např. slyšeli, jak před malou nadává a nechce odejít z Vašeho pozemku, uchovej si sprosté sms atd. Dokaž pomocí svědka (třeba tvého otce), že chtěla odjet s malou za hranice (to Slovensko), popřípadě svědci, kteří alespoň písemně doloží, že ji viděli s malou v noci na zábavě, jak jsi psala. Nejlepší by bylo, pokud to ona chce dotáhnout k soudu, najmout si právníka, ať to sepíše dohromady a zastupuje tě. Podle mě nemá s tímto přístupem šanci. Navíc samozřejmě plus je, že ani otec s tím nesouhlasí. Nebála bych se. Prarodiče mají práva, ale ne zas taková a tady to vypadá, že ani není v psychické kondici postarat se o malou.

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 06.08.18 20:44

Já nechápu, proč takovému člověku vůbec dítě svěříš? Taková raketa by u mě měla nárok na dvě hodiny týdně pod dohledem. Ty jí tam dáš klidně na víkend? 8o

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63313 příspěvků 3 inzeráty 06.08.18 20:48

„@Janli“ No asi tak hrozna neni, kdyz u ni dcera bezne travila vikendy :think:

LenkaZi
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 06.08.18 21:00

Pokud máte sms co vám psala zašla bych za sociální pracovnicí a ukázala. A pokud by soud dovolil aby babička vnučku viděla chtěla bych aby to bylo pod dozorem sociální pracovnice. A už když sní máte problémy bych se ze sociální pracovnicí poradila co a jak. A pokud Vám nadává a vyhrožuje navštívila bych policii.

mijala
Kecalka 208 příspěvků 06.08.18 21:54

Tak takový babizne bych nevěřila dítě ani na 5minut :poblion:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >