Reklama

Nepřejícnost v rodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Peťa 89
Nováček 3 příspěvky 05.08.18 15:38
Nepřejícnost v rodině

Ahoj všem, ráda bych věděla váš názor na mou situaci v rodině z tátovy strany. Ne že by se kvůli tomu bortil svět a věřím, že mnoho z vás řeší zásadnější problémy v rodině, ale stejně.
Pracuji jako osvč, přijdu si na relativně slušné peníze, ale výdělek je vykoupený dlouhou pracovní dobou, často i víkendy, žádná ofiko dovolená, stres, zodpovědnost… Pro rodinu z otcovy strany /babička, teta a její přítel jsem však „bezstarostný“ jedinec, který si nažívá v hlavním městě, kde není o zakázky nouze. Podotýkám, že všichni 3 pracují/pracovali ve státní správě. Každé setkání se točí kolem srovnávání toho, jak se komu žije. Byť se snažím tato témata obcházet, vždy se nakonec musím „bránit“ - že ty peníze nemám zadarmo, že se oblékám v second handu, barák si s přítelem stavíme svépomocí abychom ušetřili, takže to zase takové terno není:-D. Dokonce už ani neposílám pohlednice z dovolené, protože je to vyloženo jako provokace. Nejjednodušší by bylo nestykat se, jenže otec na mně a sestru tlačí - teta nemá děti, takže jsme se sestrou v podstatě nejbližší příbuzní. A to je největší kámen úrazu - mám obavy, že dříve nebo později padne otázka finanční podpory tety v důchodovém věku (cca za 3roky), když přece obě nemáme o peníze nouzi. Už teď jim v rámci zachování klidu kupujeme na můj vkus drahé dárky /narozeniny, vánoce/. Nevím, jakým způsobem si s otcem a rodinou promluvit. Nemohu jim napálkovat pravdu, že za nimi jezdím posledních 10 let v podstatě z donucení :-/máte někdo podobnou zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 05.08.18 15:44

Až přijdou děti, sníží se vám příjmy a zvýší výdaje, mohlo by to v budoucnu jako rozumné vysvětlení stačit.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 365 příspěvků 05.08.18 15:51

To je mi líto, že to takto v rodině máte. U nás se mezi příbuznými též věčně řešily akorát peníze, vše se poměřovalo dle toho kdo co má a čím je. Musela jsem se od toho odříznout úplně, neboť je to na palici. Co je komu do toho, kolik vyděláváte, co si kupujete, kolik času vás to stojí, kam jezdíte… :roll: Lidi jsou prostě závistiví a je smutný, že to tak bývá i v rodinách místo toho, aby si úspěchy navzájem přáli. :roll: Na nějaké drahé dárky bych se vykašlala; proč? Abyste omluvila, že se vám daří? :think: :nevim:

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 05.08.18 15:53

Skončila bych v první řadě s přehnanými dary. Vděk nepřišel, akorát blbé kecy. Takže, momentálně se daří hůře, vrátíme se na zem.
Otci bych řekla, že se cítím špatně a mám dost té závisti, tak naředím kontaky, jelikož stejně nemám čas.
Nepotřebuji do někoho cpát peníze, které jsem si vydělala, a pak se nechat otravovat a skoro urážet. Na co ?
Musíš znát svoji cenu, máš pro ně malou, když se takto chovají.

aleaa
Kecalka 309 příspěvků 05.08.18 15:59

Tak tak. Mateřská, děti, a důchodu vy už nedočkáte. To snad jako vysvětlení stačí.

Hanka1
Extra třída :D 13463 příspěvků 05.08.18 16:05
@LaPaloma píše:
Skončila bych v první řadě s přehnanými dary. Vděk nepřišel, akorát blbé kecy. Takže, momentálně se daří hůře, vrátíme se na zem.
Otci bych řekla, že se cítím špatně a mám dost té závisti, tak naředím kontaky, jelikož stejně nemám čas.
Nepotřebuji do někoho cpát peníze, které jsem si vydělala, a pak se nechat otravovat a skoro urážet. Na co ?
Musíš znát svoji cenu, máš pro ně malou, když se takto chovají.

Tak tak :potlesk: :palec: zazila jsem na vlastni kuzi darky matce typu novy kuchynsky spotrebic, pac stary ji prestaval fungovat a potom jsem poslouchala blbe kecy otce, ze je ohromuju drahyma darama, protom on sam vubec netusil, na co dany spotrebic do kuchyne mama pouziva… ;)

Takze po dohode maje davam, co chce a potrebuje a otci lahev vina za dve stovky a vsichni jsou spokojeny. Nejakou v podstate tetu bych v duchodu financne nepodporovala a vyrazne omezila kontakty a otci na ferovku rekla, ze nikomu nemusim se zpovidat se svymi vydelky…

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 05.08.18 16:22

@Hanka1 Navíc ta teta je bezdětná, takže nic neomezilo její kariéru, má snad vyděláno i našetřeno. Není pěkný si hrát na sociální případ a zakladatelka není její dítě. Je dítětem své matky a tam směřuje její zájem a péče primárně, teta je jen příbuzná a kontakty by měly být řidší než s rodiči.

Uživatel je onlineTaciras
Extra třída :D 10818 příspěvků 05.08.18 16:30

Tak za prvé, máš na drahé dárky, takže asi máš. A za druhé, jak vědí, na kolik si přijdeš? Chodí jim info z berňáku? Asi to ví od tebe, že? Tak začni pouštět trochu jiné informace. Vždycky je lepší vypadat jako ten, co má míň, občas se to může i vyplatit, třeba pokud kupuješ auto :lol: . No a před rodinou to platí dvojnásob. O tom, kolik vyděláme, víme s manželem jen my dva navzájem, ventilovat to kamkoli jinam, je blbost. A s těma pohledama z dovolené je to dobrý tah.

Kdysi jsem byla ještě naivní a někomu v rodině jsem půjčila peníze. Nejen, že jsem je už neviděla, ale zároveň došel k závěru, že mám automaticky dost a rozhodl se si ze mě udělat kasičku. Když už jsem neměla, bylo moc zle. Zcela to zničilo vztahy a „vyřešilo“ to jen úplné odstřižení. Nemusí ani vědět, kolik máš příjem, samotný fakt, že dáš nebo půjčíš, je mnohdy signálem, že jsi ta, co má jmění. Nedávej drahé dárky nikomu. Lepší bejt lakomec než kasička. A úplně nejlepší, pokud ti do toho nikdo nevidí, nebo „vidí“ tak, že si myslí, že máš málo.

Eponna
Kecalka 104 příspěvků 05.08.18 16:39

Takhle je to všude a se všemi. Někdo podniká, nebo je ve městě a hned je milionář a všechny vykořisťuje a má ideálně posílat ostatním. Nemá cenu vysvětlovat, že na tom nejste tak perfektně jak si představují. My s mamkou jsme blbé kecy tety vyřešili tak, že nás to mrzí, ale žádná z nás nebude nic upirat svým dětem/vnoučatum kvůli těm jejím, a že mého přítele vidím ve všední dny jen tři hodiny, kdy nespí a rozhodně těmi penězi nehodlám financovat nikoho jiného než naší domácnost…nelíbilo se jí to, stěžuje si pořád jaká je chudinka, ale ví na čem je.

Malina7
Závislačka 2630 příspěvků 05.08.18 16:44

Nestýkej se s nikým z donucení. Omezila bych kontakty pouze na nutné minimum. Otci bych řekla, že peníze budeš rvát tam kde Ty uznáš za vhodné a ať už teď nepočítá s tím, že tetku budeš v jejím důchodu podporovat. Máš svůj život, investuj peníze do něj. Ale postoj k tomu všemu určitě zaujmi. Tohle bych nedala, abych šla na návštěvu a slyšela jenom rejpance na mou osobu. Už by mě tam nikdo neviděl.

Peťa 89
Nováček 3 příspěvky 05.08.18 18:01
@Taciras píše:
Tak za prvé, máš na drahé dárky, takže asi máš. A za druhé, jak vědí, na kolik si přijdeš? Chodí jim info z berňáku? Asi to ví od tebe, že? Tak začni pouštět trochu jiné informace. Vždycky je lepší vypadat jako ten, co má míň, občas se to může i vyplatit, třeba pokud kupuješ auto :lol: . No a před rodinou to platí dvojnásob. O tom, kolik vyděláme, víme s manželem jen my dva navzájem, ventilovat to kamkoli jinam, je blbost. A s těma pohledama z dovolené je to dobrý tah.Kdysi jsem byla ještě naivní a někomu v rodině jsem půjčila peníze. Nejen, že jsem je už neviděla, ale zároveň došel k závěru, že mám automaticky dost a rozhodl se si ze mě udělat kasičku. Když už jsem neměla, bylo moc zle. Zcela to zničilo vztahy a „vyřešilo“ to jen úplné odstřižení. Nemusí ani vědět, kolik máš příjem, samotný fakt, že dáš nebo půjčíš, je mnohdy signálem, že jsi ta, co má jmění. Nedávej drahé dárky nikomu. Lepší bejt lakomec než kasička. A úplně nejlepší, pokud ti do toho nikdo nevidí, nebo „vidí“ tak, že si myslí, že máš málo.

S dárky to odjakživa fungovalo tak, že čokoláda se neoplácí čokoládou, ale něčím uměrným mému příjmu - to už si otec ohlídal. Vsechny informace mají od táty, jsou podstatně častěji v kontaktu. V první řadě budu muset promluvit s otcem; nerada bych však, aby to skončilo tím, že ani s vlastními rodiči nebudu moci sdílet pravdu o tom, jak žiju, jak se mi daří..

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39315 příspěvků 05.08.18 18:18

@Peťa 89 ty jsi nesvéprávná že otec dohlíží za kolik se koupí dárek? Dospělá ženská a posloucháš co kdo Ti poručí. Dárek vyber dle svého, ty za něj dáváš svoje peníze tyk si urči kolik investuješ. Návštěvy klidně osekej, jsi dospělá tak tam jezdi kdy uznáš za vhodné. To že někdo má vyšší příjem neznamená že bude dotovat ostatní :jazyk:

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 05.08.18 18:25

S otcem si promluv naprosto otevřeně. To že teta nemá děti vážně není tvoje vina.

Peta02
Kecalka 300 příspěvků 05.08.18 19:52

@Peťa 89 jak si to ohlida??? To nějak nechápu :nevim: dospěly lidé snad chodí po nákupech sami a nakupuji dle svého nej uvážení.

Peta02
Kecalka 300 příspěvků 05.08.18 19:54

@Peťa 89 jo a tátovi bych otevřené řekla, ze si nepreju aby řešil moje příjmy s ostatními. Ostatně ani nějak nechápu jak se na to dostane řec mezi vámi. To není podstatne tema, proste bych na otázky odpovídala, ze vycházíme a poradíme si. Co vic rodiče potažmo ostatní potřebuji vědět?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama