Neustálý problém s prarodičema

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenulexp
Povídálka 18 příspěvků 04.08.18 13:27
Neustálý problém s prarodičema

Zdravím, mám nějak špatnou chvilku, tak se zkusím vypovídat tady a možná řekně někdo nějaký názor z jiného uhlu pohledu. Bydlíme s prarodičema od přítele(tudíž jeho babička s dědou) máme doma 12m holčičku. Od narození mi bylo vyčítáno, že jsem byla s malou málo venku. Jenže nestíhala jsem uklidit, malou nakrmit, jít ven, uklidit, navařit, ven, nakrmit a furt dokola. Prostě aby bylo doma pořád uklizeno a navařeno a ještě s malou x hodin venku. A samozřejmě to babička dole hlásila moji nastávající tchýni, to je mi jasné. Protože potom jsem to poslouchala z obou stran, ještě že proč s malou nejsme častěji u nich nahoře (u té babči) a proč nedám babičce malou do kočáru a furt nějaký problém. Jenže největší problém je v tom, že jak je babča vlezlá, furt by chtěla každý den návštěvy, furt by chtěla s něčím pomáhat apod, tak tím si u mě vytvořila nějakou averzi k ní. A čím více se ona snaží „přiblížit“ tím více si já snažím dělat odstup. Už jsme ji to s přítelem několikrát říkali, ona se tvářila že to chápe, ale nějaká velká změna nenastala. A teď je tu problém, že přítel chce dávat malou babči (má kolem 75let myslím) a mít chvíli čas pro sebe. Jenže já toto nějak nedokážu překonat. Klidně bych dala malou našim, nebo kamarádce, možná i budoucí tchýni, ale babči prostě díky té averzi k ní to nejde. Něco ji řeknu ať nedělá a stejně to malé dá a furt něco. Nevím jak se přes toto přenést :nevim: Potom jsou doma zbytečné hádky kvůli tomu a já už nevím jak se furt „vymlouvat“ Přítel to na jednu stranu chápe, ale na druhou stranu si mě chce taky užít i bez malé a mít chvíli čas jen pro sebe. Měli jste to někdy taky tak??? Nebo jsem divná??? :( :( :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

růžový achát
Závislačka 4717 příspěvků 04.08.18 13:29

Jsi divná no .

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 04.08.18 13:31

Tak se odstěhuj do svýho. Bejt babičkou, tak vás vypráskám. Nesnesla bych ve svým baráku někoho, kdo má ke mně averzi.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19381 příspěvků 04.08.18 13:32

a myslíš, že babička to dítě ukousne nebo co? kvůli tvé averzi bude tvoje dcera ochuzena o prababičku? Dej dítě babče, řekni jí, ať se vrátí za 3 hodiny a hoď si nohy na stůl. Ony si to užijí a ty u toho být nemusíš. Čím víc je budeš držet od sebe, tím protivnější rodina bude.

a jen tak bokem: proč jsi nedala babče dítě do kočárku a neposlala je na procházku, abys měla prostor na úklid?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 13:34

Sehnat hlidani jinde a nedavala bych ji…
A trvej na svém - jsi matka a nenech si do ničeho mluvit… ony matky byly už a jak si to zařídily tak to měly. Nějaké pindy o tom proč nejsi venku apod houby jim je co potom…
a zvazila bych to zda to nejde udělat nějak tak ze by jste se odstěhovali… vyřešilo by to mnohé a ony by si i více považovaly když by jste se viděly… já toto měla se sousedkou - hodna ženská ale pořad chtěla na kafe a vídat se a pořad by mi čucela do kočáru a říkala jak mam vychovávat deti…a proč nechodime víc ven ze nás není vidět atd atd

solip
Kecalka 454 příspěvků 04.08.18 13:34

Je smutne, ze mas na babicku averzi, pocitam, ze vas nechavaji ve svem dome bydlet za pakatel, takze bys jim mela byt spis vdecna. Kazdopadne bych byla rada za hlidani a urcite bych dceri nebranila vidat prababicku jen proto, ze s ni ja mam problem.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 04.08.18 13:35

@lenulexp jsi divná,proč nejdeš s dítětem ven? Ok,uklidit a uvařit,když to děláš pravidelne zabere tak 2 hodinky denně,jak to budeš dělat,až se vrátíš do práce? A když ti chce někdo pomoct,tak jen kvůli svoji averzi odmítáš? Co jsi čekala,když jsi k nim šla bydlet? Mají svou pravnučku rádi a pro tebe to je problém. A aby pak přítel čas jen pro sebe nezačal vyhledávat u nějaké jiné,když o něj jeho drahá nestojí.

solip
Kecalka 454 příspěvků 04.08.18 13:36
@neumisa píše:a jen tak bokem: proč jsi nedala babče dítě do kočárku a neposlala je na procházku, abys měla prostor na úklid?

Presne na to jsem se taky chtela zeptat..

lolink
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 04.08.18 13:36

Ac mam vsechny z obou stean v pohode, tak s rodinou bych nebydlela. Tohle je trochu ponorka. Jelikoz se do tebe furt se*ou, tak se ani nedivim. Ja dala malyho na hlidani az skotlro ve dvou letech, driv jsem nechtela. Prisel mi malej. Kazda to mame jinak, ty jsi matka a urcujes, komu sve dite pujcis. Kazdopadne bych se snazila odtud vypadnout, ponorka se jen tak nevyleci. A stara pani svuj pristup tezko zmeni. Taky by me stvalo, ze se do mne furt nekdo kvuli necemu navazi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 13:37
@Aduš8 píše:
@lenulexp jsi divná,proč nejdeš s dítětem ven? Ok,uklidit a uvařit,když to děláš pravidelne zabere tak 2 hodinky denně,jak to budeš dělat,až se vrátíš do práce? A když ti chce někdo pomoct,tak jen kvůli svoji averzi odmítáš? Co jsi čekala,když jsi k nim šla bydlet? Mají svou pravnučku rádi a pro tebe to je problém. A aby pak přítel čas jen pro sebe nezačal vyhledávat u nějaké jiné,když o něj jeho drahá nestojí.

Ono je to těžké - aby ji zase nepomoiuvaly ze houby děla a nemá uklizeno…

růžový achát
Závislačka 4717 příspěvků 04.08.18 13:40
@Anonymní píše:

No z toho bych se fakt složila :P

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 04.08.18 13:41
@Anonymní píše:

No,já nevím,mám docela velký byt,malému je 9 měsíců,do 4 měsíců byl neodložitelný,já mám a měla jsem doma naklizeno( nepočítám rozházené hračky) ,uvařeno a stíhala jsem tři procházky denně s kočárkem. Jinde mi prcek nespal.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 407 příspěvků 04.08.18 13:42

Na bydlení jsou vám dobří ale běda jak si dovolí kváknout. Nestíháš jít s malou ven ale když chce tedy „babča“ pomoci, tak je to taky špatně. Kamarádce bys dítě svěřila ale babičce ve stejném domě ne, ani v kočárku. Vy jste radost a požehnání pro celý dům. :potlesk: :palec: Se odstěhujte když chcete být tak samostatní. Babička s dědou aby si ještě připadali ve vlastním baráku jak obtěžovatelé. :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 13:43
@růžový achát píše:
No z toho bych se fakt složila :P

Tak vidíš :lol:
Heled ono je to těžký - každý má bydlet zvlášť pokud možno a vyhne se podobným problémům…
Já se nedivim mě by klepla pepka mít někoho neustále za zadkem a vysvětlovat proč nejdu ven tak částo (vůbec když je vedro jak svina) a zpovidat se ..... jsou dospěli ať se starají sami…

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 04.08.18 13:46

@lenulexp z mého pohledu jsi nesnášenlivá. Můžeš se zbláznit z úklidu a vaření, ale babičce dítě půjčit nechceš, takže dítě musí být zalezlé s tebou. Nevím, proč by nemohla vzít malou aspoň do kočárku nebo na zahradu, když ty dáváš přednost péči o domácnost :nevim: Babička nejspíš chce jen pomoci a má dítě ráda. Navíc vás u sebe nechává bydlet. Jsem vděčná za dětství u babičky, neochuzuj o to své dítě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >