Suchá pokožka u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maty01
Kecalka 246 příspěvků 16.05.05 20:26
Sucha pokozka u miminka

Ahoj holky,

Potrebu od vas poradit..Kubik ( 11 m) ma dost suchou kuzi.. Kazdy den ho mazu celyho avirilem ale moc to nepomaha.. ( vecer po koupani ) co pouzivate vy na mazani na cely telo?? Olej nebo tel. mleko?? a jakou znacku??

Diky Maty + Kuba

Nejnovější recenze z kategorie Olejíčky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 16.05.05 21:08

Ahoj,
my používáme na tělíčko mléko Nela batole. Do vody dáváme Balneum Hermal - s tím máme vynikající zkušenosti. Promázne, není moc cítit a dlouho vydrží. Jednu láhev jsme měli asi 7 měsíců a to jsem ho používala už i já v porodnici na mytí intimních míst.

Jitka

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 16.05.05 21:41

Zkuste ,,obyčejný,,extra virgin olivový olej.Stačí pár kapek a promažete pořádně celé tělíčko.My to dělali hlavně po narození a funguje to perfektně.
Gabka a Štěpánek

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 16.05.05 21:51

Maty, nám pomáhá mastička dělaná v lékárně - Leniens (30g 17,50 Kč)…nebo Seba Med tělové mléko…
Olejíček Aviril prý spíše vysušuje, slyšela jsem…

Lila

Catharine
Povídálka 38 příspěvků 16.05.05 22:47

Ahoj Maty , pokud má suchou pokožku po Avirilu tak ho nedávej , obsahuje alantoin, ten je z heřmánku a ten je zase silný alergen. Já používám Bubchen koupel a tělové mléko , hezky voní a nikdy se mi po něm má tři robátka neosypala , navíc ho prodávají v lékárnách i v malých baleních. Taky je fajn slunečnicový olej, dá se koupit v lékárně , ale mimčo tak nevoní.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.05 06:52

Ahojky,
doporučuji jednoznačně šetrnou přírodní kosmetiku - např. Weleda a Urtekram (trochu levnější). Bubchen taky není špatný, hlavně je „dostupnější“. Samozřejmně i přírodní oleje, jako olivový a slunečnicový. Na promaštění je dobré bambucké máslo, které používají atopici. Mám pocit, že Urtekram dětské mléko ho obsahuje.

www.weleda.cz
www.urtekram.cz

Marki

Simonka
Kecalka 474 příspěvků 17.05.05 08:31

Ahoj Maty,
my po koupani pouzivame slunecnicovy olej, je krasne mastny a prodaji ti ho v lekarne :D pouzivame ho od narozeni a mala ma nadhernou kuzicku :D tuk, tuk :!

Simona&Kristynka(10 mesicu)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.05 08:45

Od mala ma dcerka na „bicepsikach“ na rukou :lol: a okolo kolinek na nohou sucha mista, ktera se ji zhorsuji v zime diky vrstvam obleceni. Na predpis mame telove mleko Excipial Lotion a v zime kdyz mela suche skrvnky do cervena tak jsme jeste promazavaly Excipial mandlovym kremem. Vrele oboje doporucuji :) Pry se da poridit i bez predpisu.

makysek
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 17.05.05 08:55

Excipial Lotion se dá pořídit i bez předpisu a stojí kolem stovky. My ho taky používáme, ale nejvíc se nám zatím osvědčila obyčejná modrá indulona. vašek má občas atopický ekzém a ty červené flíčky mu po namazání indulonou vždycky zmizí

Makýš

lenak
Závislačka 2617 příspěvků 17.05.05 08:56

Ahoj,
malej má atopický ekzém a když mu zmizí červené fleky, má strašně vysušenou kůži. Tak na promazávání používáme Leniens (míchaná v lékarně, my jsme nic nedopláceli) a na koupání Linola Fett Oll Bad, nevím, jestli je jen na předpis nebo ne, ale jsme s ním nadmíru spokojeni.
Měli jsme také Excipial, ale ten malému neseděl a ekzém se mu po něm zhoršoval.

Lenka a Adámek 4,5 měs.

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 17.05.05 09:27

ahojky, taky jsem mazala olejíčkem Avirilem - ale právě,že kůžička byla taková sušší tak te´d máme Excipial U Lipolotion a na ty opravdu hodně suchá místa (nárty a zápěstí) maznu modrou Indulonu.

ALe mám pocit,že Indulona - modrá už není to co bývala. není už tak mastná, je v ní hodně vody.

ryka
Kecalka 146 příspěvků 17.05.05 11:56

zdravím,malá má taky suchá místečka.Kožaři rádi dětem předepisují Excipial.ten nám udělal velkou paseku celé tělíčko zarudlé a svědivé.změnila jsem (kožkaře)za dobrého kožaře.Excipial prý je naprosto nevhodný pro malé dětičky,ale je výborný pro dospělé.promazáváme suýchá místa lipobase.Barča už nemá tak suchou kůžičku.Paradoxně se prý vysušuje kůžička po olejíčkach.Jen děti které nemají problémy se suchou kůži tak jim olejíček nevysušuje.ry­ka.barča4.měsí­ce

Alusa
Kecalka 172 příspěvků 17.05.05 16:00

Ahoj, chodim se synem ke koznimu lekari a ten nam zakazal olejicky, ze pry ucpavaji pory. Taky mazeme excipialem s mandlovym olejem, ale jen oblicej. Taky se da mazat vitaminovou masti. Maji ji i na predpis i bez predpisu. Ta se sklada z infadolanu, kalciovky a erevitu. Samotny infadolan taky super promasti, ale je dost mastny. Me vyhovuje. Do koupele pridavame balneum hermal.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.05 21:55

Ahoja,
moc o tom sice nevím(poradil by Ti asi nějaký aromaterapeut),ale byl mi vysvětlen paradox"vysušování olejem".Je zá:,–(ní rozdíl,zda je olej rafinovaný-onen zmiňovaný Aviril a většina dětských olejů od kosmetických firem,anebo přírodní,lisovaný za studena.Ty rafinované se nevstřebají,uc­pávají póry a zanechávají pocit mastnoty,dětské oleje jsou vyrábeny převážně z ropných olejů,označovaných jako paraffinum liquidum.Ty rostlinné lisované za studena jsou „živé“,složením jsou příbuzné tukům v našem těle a proto se dobře vstřebávají…
Sama používám olej i na obličej místo krému,a jsem s ním maximálně spokojená,ihned po aplikaci se mohu normálně nalíčit.
Pro děti se mohou používat čisté(doporučuje se hlavně mandlový nebo meruňkový),nebo se může „ovonět“ nějakým esenciálním olejem(já nedám dopustit na Levanduli,která zároveň i hojí,desinfi­kuje,uklidňuje…)
V deníčku Ed jsem se dočetla,že na výrobu 1 jednorázovky je zapotřebí šálek surové ropy-a když si k tomu připočtu další ropné oleje v podobě dětského olejíčku,který na mimi patláme v dobré víře,jak mu tím prospíváme… Trochu moc ropy na můj vkus.. :roll:
Mojřička

Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 18.05.05 23:57

Ahoj všem :)

přimlouvám se za Excipial Lipolotio a na koupání Balneum Hermal. Malej má ekzém (suché „mapy“ na tělíčku) a obojí krásně pomáhá pokožku zvláčnit a zjemnit a zároveň ji nedráždí (výrobky nejsou parfémované).

Každému miminku asi vyhovuje něco jiného, je třeba to vyzkoušet, ale olejíčky (stejně jako veškeré výrobky Johnson´s Baby) nám lékař opravdu nedoporučil.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >