Sukulenty a kaktusy diskuze

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbora13
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 19.02.17 20:54
Sukulenty a kaktusy diskuze,

Ahoj, dnes jsem si nakoupila několik mini kaktusků a sukulentů. Něco bych chtěla pěstovat doma a něco odnést do kadeřnictví do práce.
Jenže nevím zda neuhynou. pracuji v suterénu a není tam skoro žádné přírodní světlo jen zářivky.
A poradil by mi někdo jak je množit?
Jak se o ně starat?
Nebo dekorovat?
 Děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 19.02.17 22:59

Ahoj, sukulenty mám ráda a ze svých zkušeností Ti řeknu, že pokud byly doma, bylo to špatně hnili a nebo naopak usychaly.
Už jsem nevěděla co s tím, tak jsem je vynesla ven na zahradu a za pár dní jsem se nestačila divit, co se s nima stalo. Krásně se nafoukly a tak hodně se samy namnozili, že jsem pochopila, že tyto kytičky musí být venku.!! Nejlíp kde prší a v zimě sněží.

Janli
Kelišová 6020 příspěvků 9 inzerátů 20.02.17 14:37

Bez denního světla ti zajdou. Zářivky jim opravdu nebudou stačit. Sukulenty, které mají dužnaté lístky nebo větvičky se množí řízkováním, jinak pouze semeny, případně odnožemi, které samy vyženou. Nesmí se přelívat. Substrát musí úplně vyschnout.
@MaminkaLucka Netuším, co máš za sukulenty, ale drtivá většina z nich na vlhku a mrazu zajde. Jsou to pouštní tropické rostliny. Pouze několik druhů, které pocházejí z And, můžou být celoročně venku. Pokud uhnívaly nebo usychaly, byla chyba v zálivce.

Barbora13
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 20.02.17 15:17

Zkusím je v květináči a kdyby nešly tak je dám také na zahrádku. Děkuji
Máte ještě někdo zkušenosti.?
Dnes jsem se snažila namnožit kaktus tak jsem zvědavá jestli se chytnou nebo ne.
Zkouším i sukulenty.

Janli
Kelišová 6020 příspěvků 9 inzerátů 20.02.17 15:27

@Barbora13 Jestli dáš sukulent nebo kaktus na zahradu před 15.květnem tak se s ním hned rozluč! Nevím, co to má MaminkaLucka za rostliny, ale pokud je má na sněhu a dešti tak to sukulenty fakt nejsou. Nesnáší mráz a přemokření!

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 20.02.17 20:24

Takovéhle :palec:

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 20.02.17 20:28

Je to klasický netřesk a Echeverie.
Namnozili se sami a celoročně jsou venku.
Mám i jiné druhy, ale momentálně je nemám na fotce.
Fotky jsou z minulého roku.

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 20.02.17 20:39

Lidi co mají skalku osázenou těmito květinami je opravdu na zimu nevyndavuji. :roll:

Janli
Kelišová 6020 příspěvků 9 inzerátů 20.02.17 23:21

@MaminkaLucka Jenže netřesk není sukulent. To je klasická venkovní rostlina, která u nás běžně roste v horách. Pokud zakladatelka koupila v květinářství sukulenty a kaktusy, pak se jedná o tropické rostliny, které jí venku zajdou. Samozřejmě, že netřesk nejde pěstovat doma v květináči. Ten opravdu potřebuje střídání ročních teplot. Zakladatelka si prostě musí vygooglovat, co si to vlastně koupila a najít návod na pěstování. Netřesky se prodávají v květináčích, dělají se z nich miniskalky, ale i ty patří pouze ven a nejsou určeny na pěstování v interiéru.

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 21.02.17 12:49

Tak pokud si do google žádám sukulenty vyjede mi tu i netřesk. Nebudu tady slovickarit. :think: :think:

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 21.02.17 18:00

Netřesk je taky sukulent ;-)
Mezi kaktusy i sukulenty jsou rostliny mrazuvzdorné, i takové, co musí zimu přečkat doma.
Je tedy třeba vědět, co si člověk koupil.
Nejběžnější sukulent našich domácností bude tlustice, a ta by venku zimu určitě nepřežila.
Naopak, pokud se v zimě nezalévá, celkem v pohodě v zimě přežije i horší světelné podmínky. Běžně jsem ji zimovala ve sklepě. V létě sukulenty ocení pobyt venku, i větší množství vody.
@Barbora13 v tom suterénu záleží, jak silné ty zářivky jsou a přizpůsobit zálivku - čím míň světla, tím míň vody.
Množí se řízky, podle stavby těla buď listovými, nebo stonkovými, nebo oddělením postranních růžic.

Sára 1
Echt Kelišová 8826 příspěvků 17.03.18 20:15
Sukulent sloní noha

Mám hodně let sukulent sloní noha (snad mám správný název). Za ty roky moc nevyrostl. I jsem ho přesazovala. Naposledy jsem ale udělala velkou chybu a něco jsem udělala špatně. Od mého posledního přesazení se mu nedaří. Zjistila jsem, že už nemá žádné kořeny. Vršek je stále zelený. Dá se to ještě nějak zachránit nebo je to konečná? Co s tím?

Aspera
Generální žvanilka 20789 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 21:41

@Sára 1 zkus ho vyfotit, jak vypadá zespodu. Cos použila za zeminu? Jak zaléváš?

Sára 1
Echt Kelišová 8826 příspěvků 17.03.18 21:45

@Aspera Zeminu asi co jsem zrovna měla. Určitě ne správnou. :oops: Zalévám jak kdy. Moc často ne. Ta koule je už taková zcvrkla. :(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >