Reklama

Sumamed ATB - dát do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 30.05.11 15:51
Sumamed ATB- dát do školky?

Ahoj, náš maly vic jak 14dni kasle, ale jen rano a obcas v noci, sla jsem s nim dnes k alergologovi, bo se u nej lecime a rikal ze neco malo slysi, ta nám dal na preleceni atb sumamed, mame davat 3dny pak pauza a pristi pondeli zas zacit dalsi 3dny.Ptala jsem se zda dat do skolky , rikal ze by bylo mozna lepsi nechat doma,ale ze nemusim. Maly je ve dne uplne ok, ani ve skolce nekasle, jsem se ptala.Co myslite, muzu mu nejak uskodit, atb ma brat jen jednou denne vecer.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 30.05.11 15:58

Ahoj,
dite samo o sobe bude oslabene ti,ze bere ATB.Asi bych se bala,ze neco chytne-a navic,mate brat DVOJE PO SOBE 8-o 8-o 8-o

jarkapospisil 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.11 15:59

já myslim, že bys ho měla nechat doma,mysli i na ostatní děti, někdo se slabší imunitou to hned dostane :roll:

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 30.05.11 15:59

To ze bere 2× nic neznamena, to mi rikal ze je to takova udrzvaci kura.Normalne se berou atb co 12h vetsinou 7-10dni on bude brat 1× denne po 3dnech.

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 30.05.11 16:02
jarkapospisil píše:
já myslim, že bys ho měla nechat doma,mysli i na ostatní děti, někdo se slabší imunitou to hned dostane :roll:

Ja na ostatni deti myslela do dnesniho dne, kdyz mi maly marodil od zari temer v kuse a nechavala jsem ho porad doma, narozdil od jinych maminek,ale to ted resit nebudu. Ve skolce kasle kazdy druhy, maly je jen zahleneny, nebyl nemocny, je to prave divne ma alergii spojenou s necim,ale proste nema rymu, nic jen pokaslava, ale rikam jen rano a obcas v noci, pres den nic,ani ve skolce.

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 30.05.11 16:02
Věrka.. píše:
To ze bere 2× nic neznamena, to mi rikal ze je to takova udrzvaci kura.Normalne se berou atb co 12h vetsinou 7-10dni on bude brat 1× denne po 3dnech.

CHces radu?
Zmen doktora :wink:

Tato atb jsou stejne silna,jako jakekoliv ostatni atb-s tim rozdilem,ze ucinnost trva jeste 4 dny pote,co se to 3 den vybere.
Udrzovaci lecba atb je ta,kdy se bere napriklad osminova davka mesice a roky /meli jsme u opakujicich se zanetu ledvin a vrozeneho problemu/

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 30.05.11 16:03
Věrka.. píše:
jarkapospisil píše:
já myslim, že bys ho měla nechat doma,mysli i na ostatní děti, někdo se slabší imunitou to hned dostane :roll:
Ja na ostatni deti myslela do dnesniho dne, kdyz mi maly marodil od zari temer v kuse a nechavala jsem ho porad doma, narozdil od jinych maminek,ale to ted resit nebudu. Ve skolce kasle kazdy druhy, maly je jen zahleneny, nebyl nemocny, je to prave divne ma alergii spojenou s necim,ale proste nema rymu, nic jen pokaslava, ale rikam jen rano a obcas v noci, pres den nic,ani ve skolce.

Ja nerikam,ze by nekoho nakazil,myslim ale,ze ON SAM TO ODNESE VIC

Crystal87
Generální žvanilka 23860 příspěvků 30.05.11 16:05

Nechala bych ho doma

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 30.05.11 16:06
farska píše:
Věrka.. píše:
jarkapospisil píše:
Ja nerikam,ze by nekoho nakazil,myslim ale,ze ON SAM TO ODNESE VIC

Jako ze bude unaveny? Ja prave nevim, je to tezke, je uplne normalni, doma radi tak jako ve skolce :nevim:
A doktora nebudu menit :wink:

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 30.05.11 16:31

nedávala bych ho s atb do školky, aby sám nelapil ještě něco horšího. sama píšeš, že tam děti permanentně kuckají…

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 30.05.11 17:40

je oslabeny a Sumamed je takova darda ATB, ze i ja s nim mam problem a nechci ho predem.

prvne bych zmenila doktora, nebo spis prvne by mne vubec nenapadlo dat dite do skolky s antibiotikama :roll: 8-o :-o

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 30.05.11 17:42
Hanka1 píše:
je oslabeny a Sumamed je takova darda ATB, ze i ja s nim mam problem a nechci ho predem.prvne bych zmenila doktora, nebo spis prvne by mne vubec nenapadlo dat dite do skolky s antibiotikama :roll: 8-o :-o

jak darda? je silny? ja nechapu proc bych mela menit doktora?

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 30.05.11 17:42

Nedala bych ho do školky 8-o

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 30.05.11 17:46
Věrka.. píše:
Hanka1 píše:
je oslabeny a Sumamed je takova darda ATB, ze i ja s nim mam problem a nechci ho predem.prvne bych zmenila doktora, nebo spis prvne by mne vubec nenapadlo dat dite do skolky s antibiotikama :roll: 8-o :-o
jak darda? je silny? ja nechapu proc bych mela menit doktora?

presne je silny i pro dospeleho a to i ten nejnizsi a vetsinou se nedava na preleceni, ale na akutni atak choroby nebo na prechozenou chorobu - alespon mi to rikala moje ORL doktorka, ktere je docela kapacita a sama rikala, ze ho lidem nedava - pouze vyjimecne.

Ja po nem s*ala jak amina i pres probiotika a lactobacily jeste tri dny po a totalne mi rozhodil strevni floru - mesic jsem se davala po nem dohromady…

do skolky teda bych v zadnem pripade nedala a nejsem tu jedina s takovym nazorem… :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 30.05.11 17:47

Věrko, naše dr. dnes stále zahleněné naší malé taky „něco“ na průduškách slyšela - udělala CRP, vyšlo malé, ATB nedala, zatím jen sirup a za pár dní na poslech..
Raději nás poslala na ORL vyšetření, jestli její potíže nezpůsobuje zvětšená nosní mandle..

Já nejsem proti ATB, ale v oddůvodněných případech. Jsem ráda, že je naše dr. nestřílí „na slepo“. Tím ale neříkám, že tomu tak je u vás.
Kamarádky syn má taky permanentní potíže, kašel, rýmy bez teploty a našli mu na RTG plic nález, který byl potřeba přeléčit..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >