Sunar original vs Sunar complex

119
17.7.13 15:11

Sunar original vs sunar complex

Ahoj holky jaky je rozdíl mezi sunarem original a sunarem complex konkrétne u čísla 2, krome ceny, děkuji a jak vam po nich zlatíčka pribírají? Chceme na nej prejít z Nutrilonu extra:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Hero Sunar Complex?

Přidejte zkušenost s Hero Sunar Complex
Napsat příspěvek

Reakce:

46669
17.7.13 15:14
@Senorita píše:
Ahoj holky jaky je rozdíl mezi sunarem original a sunarem complex konkrétne u čísla 2, krome ceny, děkuji a jak vam po nich zlatíčka pribírají? Chceme na nej prejít z Nutrilonu extra:-)
Že Sunaru Original je 500g a Complex má 600g. Jinak prý snad nějaký přínos navíc, asi víc vitamínů :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
17.7.13 15:16

Tady to máš, stačí mrknout na stránky Sunaru:

Sunar Complex
Sušené plnotučné mléko, sušená demineralizovaná syrovátková bílkovina, laktóza, rostlinné oleje (obohacené o beta-palmitát), maltodextrin, vláknina (galaktooligosacharidy), sušené odtučněné mléko, minerální látky (viz tabulka), vitaminy (viz tabulka), taurin, cholin, emulgátor: sójový lecitin.

Sunar Original
Sušené plnotučné mléko, laktóza, sušená demineralizovaná syrovátková bílkovina, rostlinné oleje, maltodextrin, sušené odtučněné mléko, minerální látky, vitaminy (viz tabulka), taurin, cholin, emulgátor: sójový lecitin.

Jinak syn byl na Sunaru Complex od narození a byla jsem spokojená. Vyhovoval mu po všech stránkách, přibíral ukázkově, ty první měsíce dokonce i nad tabulky, ale on byl veliký. S příkrmy a po tom půlroce pak už samozřejmě mnohem méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
makytalicka
17.7.13 15:17

A já doufala, že mi to konečně někdo vysvětlí. U nás se pije Nutradefense 4, vyzkoušeno v začátcích kdeco a jen tenhle sednul. Jednou jsem se nechala zlákat akcí a koupila Sunar Original a ta chuť byla úplně jiná (tím nechci říct, že horší) dítko si nestěžovalo. On je mlíkový šílenec i ve dvou letech :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
8937
17.7.13 15:19

Ja to stridala, ktery zrovna vychazel lip. Je to pro deti, co uz jedi ovoce, zeleninu, maso,… tak dle meho uz to neni tak dulezite (to konkretni slozeni) jako u miminek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
makytalicka
17.7.13 15:30

To se mi teda nabízí dotaz, jsme se s manželem pohádali :lol: :

syn měl (ještě má) veliký zánět dásní, měl horečky, pusu plnou aftů a tak přešel na pudingy, Pribiňáky a hlavně mlíko - čtyřku. A já jsem si říkala, jestli by nestálo za to, koupit mu třeba jedničku, nebo dvojku kterou jsem považovala za víc vitamínovou (neboť děti v „jedničkovém“ věku nemají příkrmy, jen mléko) a manžel na to, že je to hloupost, že v té čtyřce je víc vitamínů, že se počítá s tím, že toho děti vypijí míň a mělo by to zárověň nějakým způsobem zajistit částečný zdroj vitamínů…co vy na to?

• Nahlásit
  • Citovat
monca114
17.7.13 15:46

@makytalicka Myslím, že vitamínů je v tom míň, hlavně kvůli tomu, že dítě už má zdroj vitamínů z jiných jídel

Jinak chuťově je ten complex lepší

• Nahlásit
  • Citovat
46669
17.7.13 16:45

@makytalicka, je to, jak píšeš ty, ale osobně si myslím, že čtyřkové mlíko už je jen předražené obyčejné mlíko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
17.7.13 19:21

Tato diskuze se mi zrovna hodí, jsme na Sunaru Nutradefence HA 1 a chci teď v šesti měsících přejít už na obyč ne HA, tak se rozkoukávám.
Uvažuju nad tím Sunarem complex, zdá se být lepší, je tam navíc formule Naturbalanc nebo jak, mělo by to mít chuť bližší k MM.
Což mě je jedno, dcera MM ani neochutnala.
Ale asi do toho půjdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
makytalicka
17.7.13 19:41

@pupyk moje osobní mléko 8) se chuťově přibližovala spíš Nudradefence. Ten Sunar jako takový chutná víc…jako mléko :D Ale je to fakt jedno, všechny UM podlehají přísným podmínkám a je to jen na dítěti co mu bude chutnat. Vím že Nutradefense 1 a 2 má (měl?) vzorky - balení jednotlivých dávek, tak by se to dalo chuťově víc prozkoumat 8)

jo a vím, že čtyřka už do sebe asi moc nemá, ale je to asi pro můj dobrý pocit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
1265
17.7.13 21:19

Já to taky střídám. Podle toho, co je v akci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pupe
20.3.14 13:51

Sunar COMPLEX obsahuje navíc Prebiotika a ty jsou obsažené i v mateřském mléce.
Beta-Palmitát - ten právě pomáhá aby dětičky neměli zácpu, dobře kakali a nebolelo je bříško.
Nukleotidy a ty se podílejí na tvorbě buněk v organismu.
Malá mi pije ten Sunar Complex a je velmi spokojená :)

• Nahlásit
  • Citovat
8959
28.8.14 14:05

Holky, nedávno tu byla diskuze o přisalzování a narazilo se tam na to že v Sunaru complex od čísla 3 je cukr. Což mě naštvalo, protože synovi sedí, ale nechci mu cpát cukr, když ho v ničem jiném nemá, nic nepřislazuji.
No a tak jsem koukala na složení Originalu a ten cukr nemá, to se mi zamlouvá i z důvodu toho, že občas syn dává mlíko i v noci a to s tím cukrem v noci není asi úplně nejlepší, na zuby a tak vůbec.
Tak jsem si říkala, že bych koupila ten original, ale je v něčem extra jiný? Nebo měl někdo z vás zkušenost s přechodem z jednoho mléka na druhé? Třeba zácpa nebo něco podobného? Nebo je to fuk? Dííky:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
28.8.14 22:21

Jako to mě je samozřejmě jasný. Já ho ani měnit nechci, proč taky, když mu Complex vyhovuje. Jen mi prostě přijde menší zlo dát ten Original bez cukru, než Complex, který obsahuje cukr.
Navíc to není denně, takže v tom problém nevidím. Však mlíko odbourá časem určitě sám.
Někdy dává mléko třeba až v ráno a pak ještě zalehne, což mu samozřejmě a logicky nebudu odpírat, protože chápu, že po 9-10 hodinách už asi hlad má. A mazat chleba mu asi nepůjdu, že:)

Ale jinak děkuji za názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
29.8.14 13:05

@Lejaa Malej je nějak stejně starý jako ten náš, ne? Už má rok pryč. Já se teda přiznám, že to vůbec po tom roce už neřeším a kupuju mléko podle toho, kde se co namane. Po tom roce už je to opravdu jen doplněk stravy, dítě už má normálně smíšenou stravu a živiny získává odjinud. Dřív Complex cukr neměl, začali ho tam přidávat někdy před rokem a půl. Nechápu proč. Complex má pár přidaných látek navíc, má vlákninu… ale jak píšu, u takhle starého dítěte bych na to už vůbec nehleděla. Complex mladšímu teda nekupuju, ten cukr se mi tam prostě nelíbí. Takže když je někde v akci Sunar, beru Original.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama