Sušička - pračka otáčky

472
4.3.08 18:58

Sušička - pračka otáčky

Ahojky,
chtěli bychom si pořídit sušičku, ale někde jsem slyšela, že musím mít pračku, která má alespoň 1200 otáček, abych pak mohla dát prádlo do sušičky. Je to pravda? Mám pračku, která má jen 1000 otáček. Tak jsem teď na vážkách, jak to teda vlastně je.
A popř. jaké máte typy sušiček a jste s nimi spokojeni (srážení prádla atd.)?
Díky za vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6260
4.3.08 19:54

Ahoj,
o těch otáčkách jsem neslyšela, tak nevím.
My kupovali set, pračku se sušičkou, sušička je AEG Lavatherm 57819 a jsem s ní maximálně spokojená. Máme ji 5 měsíců, běží téměř denně, je na 7 kg prádla, což vítám, protože v ní usuším i objemnější věci. Zatím se mi v ní nic nesrazilo. Stejnou má i švagrová a taky si ji jen chválí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
656
4.3.08 20:19

Pračka musí mít alespoň 800 otáček, ale čím víc tím pro sušičku líp, ale nevím jesli je to líp pro prádlo…

Já mám sušičku a odstřeďuji na 1000, vyjímečně na 800 otáček a stačí to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.3.08 20:59

Když jsem kupovala v prosinci novou pračku řekli mi to v obchodě přesně jak píšeš. 1200 jako základ pro sušičku. Et nepřihlášená

• Nahlásit
  • Citovat
6198
4.3.08 22:52

Otáčky 1000 Ti budou určitě!!! stačit. Já mám otáčky taky max. 1000, ale nastavuji si je 700-1000. Čím více otáček, tím kratší dobu pak bude trvat sušení. A tím bude menší spotřeba energie, to je jasné. To by byl ten jediný důvod pro otáčky. Se srážením nemám problém - sušička (ta moje) má taky jakoby programy jako pračka, jeden silnější teplejší na bavlnu a podobně a pak druhý slabší. Tak když si nejsem jistá, tak suším raději na ten slabší. A troufla jsem si sušit i věci, na kterých je etiketa „nesušit“ a v pohodě. Mám sušičku Zanussi a to tak, že stojí na pračce, tak je to takový komín - jde to na jakoukoli pračku, co má rozměr jako sušička s otvíráním zepředu. A mezitím je takový mezikus (takový límec se dá na pračku a do toho se postaví sušička),prodává se kdekoli samostatně. Díky tomu zárověň peru a předchozí várku už suším. Jo a tu samou sušičku mám už 12 let, je to náš asi nejvytrvalejší elektrospotřebič, takže naprostá spokojenost. L

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama