Sušička prádla: ano/ne?

30
1.10.20 10:58

Sušička prádla: ano/ne?

Můj dotaz je jednoduchý, jak napovídá nadpis mé diskuse.
Máte sušičku? Proč? :-)
Nemáte? Proč? :-)
Myslíte, že jde o nezbytný domácí spotřebič nebo ne? :think: Já se nemohu rozhodnout…
Jako někdo, kdo má pod domem šňůru na prádlo a v domě k dispozici sušárnu ji vnímám jako poměrně zbytečný spotřebič… :think: přesto: slyším chválu a hlasy pro sušičku prádla… :nevim:
Díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
389
1.10.20 11:01

Původně jsem také nechtěla. Také mám natažené šňůry na zahradě. Každopádně hooodně mi ulehčila práci hlavně co se týče žehlení. Navíc je to za hrana, když je potřeba něco vyprat a rychle usušit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5138
1.10.20 11:02

Pořídili jsme do bytu pračku se sušičkou, jsem moc spokojená. Hlavně na ložní prádlo a ručníky, nezabírá mi to místo na snure :).. Na prádlo to budu využívat zase přes zimu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16824
1.10.20 11:04

Za prvé je to o tom, jaké máš možnosti. Pokud bych jako ty, měla možnost sušit prádlo v sušárně, pak bych asi nad koupí taky váhala.

Ale za mě: Máme ji, protože už jsem nechtěla rozkládat prádlo v pokojích, kde se ta vlhkost srážela, a měla jsem strach z plísně. Protože v zimě se to dost špatně větrá.
A taky s malým miminkem se hodí mít za 3 - 4 hoďky vypráno a hned usušeno. S tím, že většinu prádla vezmeš a rovnou skládáš.
Ručníky jsou ze sušičky daleko víc nadýchané a jemnější než ze sušáku.
Sušička pochytá hodně prachu, takže pro alergika je to taky výhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9068
1.10.20 11:05

Za mě úplně super vynález. Pradlo měkký, nikam ho nemusíš vědět. Jen poskládat, případně vyzehlis a das do skříně. Na topení nejsou ponožky. Za mě super.
V baraku/bytě nemáš vlhko. A kdyz susis ručníky, tak mám 4 litrovou nadrzku že 70 procent plnou. To je nějaký vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
1.10.20 11:07

Taky máme a využívám ji pres zimu nebo v deštivem období. Kdybych si mohla vybrat, vybrala bych zvlášť sušičku a zvlášť pračku, čistě z praktických důvodů - máme pracosusicku a peru každý den (dvě malé děti a jsem na mateřské) a program na sušení, které prádlo opravdu zcela vysusi, trvá 3 a půl hodiny. Takže jednu várku mám i s práním v pračce temer 5 hodin, za tu dobu bych vyprala další 4 várky. Sousedka má zvlášť sušičku a má program asi na hodinu a vysusi ji to skvěle. Já ji dostala darem k narozeni druhého syn, takže vybírat jsem si nemohla. Každopádně za mě ano, je to skvělý spotřebič. Vysušené prádlo se nemusí žehlit, což je pro mě obrovská úspora času a energie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4855
1.10.20 11:09

Měli jsme, dostali jsme ji darem. Za měsíc šla z baráku. Zrout elektriky, u nás doma nevyuzivana. Vadilo mi že prádlo není navonene aviváži z pračky, navíc mi nepřišlo že by bylo extra,, vyzehlene,,. Na klasickou žehličku to nemá. Jo, do paneláku ideál, ale my máme místa na sušení až až.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24076
1.10.20 11:13

Dokud nás bylo míň a stačil balkon a v zimě sušák u topení, tak jsem o ní neuvažovala. Teď je nás vic, nemáme balkon a nebaví mě žehlení. Takže mám 2,5 roku sušičku a už si to bez ní neumím představit.
Já teda aviváž nepoužívám, nikdy. Prádlo ze sušičky je měkké, a když ho vyndám hned, tak není zmackane. Obvyklé oblečení bych jinak musela žehlit všechno. Takhle nežehlíme skoro nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1828
1.10.20 11:14

Sušičku máme a už bych bez ní být nechtěla. Přes léto suším na zahradě na sušáku, ale přes zimu jedině v sušičce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6553
1.10.20 11:15

Mám a nedala bych ji, prádlo mám za 2-3 hodiny jak vyprane tak suché, nemusím mít tolik oblečení na mimino, v zimě je fajn ze nemusím mít 2 kombinezy pro každou, ale staví jedna, když přijdeme z pískoviště tak to taky hodím vyfoukat do susicky, ručníky jsou měkký, nic nezehlim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
1.10.20 11:16

Máme a používám, ale stejně prádlo není rovný jako když se vyžehlí. Teď s ní bojuju, protože holka přišla ze školy s tím, že ekologie a sušička… Milion proti na její používání. Jsem rozhodnutá, že bude doma na okrasu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6014
1.10.20 11:24

Ano, ale počítat s tím, že prostě smrskává oblečení. Některé kousky už tam ani nedávám, ale vychytá prach a psí chlupy, není doma vlhkost a občas stíhám poskládat „zatepla“ takže vyžehleno. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16824
1.10.20 11:24
@Hamouzka píše:
Máme a používám, ale stejně prádlo není rovný jako když se vyžehlí. Teď s ní bojuju, protože holka přišla ze školy s tím, že ekologie a sušička… Milion proti na její používání. Jsem rozhodnutá, že bude doma na okrasu

TAk když holka přišla ze školy, tak určitě to prádlo bude věšet na sušák, a potom žehlit ne? To bych tu sušičku i vyhodila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9151
1.10.20 11:25

Máme a za mě je to nejlepší vynález po myčce nádobí. Mám dvě malé děti, Peru denně, nebo obden dvě pračky. Pořídili jsme ji kvůli vysoké vlhkosti v bytě a plíseň, kterou jsme občas někde měli, se přestala tvořit. Za 2,5 hodiny mám nadýchané a voňavé prádlo. Hned po usušení ho slozim a tím, jak je teplé, tak je při oblékání jako vyžehlené. Jedině plátěné věci jako košile a pracovní kalhoty musím žehlit, ale to je v pohodě. Já v ní suším i v létě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
1.10.20 11:40

Mám. Nevýhody: žere dost elektriku. Některé oblečení se smrskne a je třeba se opravdu dívat nebo posoudit co tam vhodné je či nikoliv. Výhody: prádlo je krásně měkké, sesbírá chlupy, vlasy, většina prádla je vyžehlená, pokud to vytáhneš za tepla. Žehlím jen své košile. Nemám nikde vlhkost a rozvěšené prádlo, které by upřímně s malým prckem bylo neustále na zemi. Vyhřeje mi v zimě krásně koupelnu…
Já nelituji. Používám ji hlavně v zimě či nepřízni počasí. Dětské oblečení a ručníky suším vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama