Sušička whirpool vs AEG

30.12.19 10:59

Sušička whirpool vs AEG

Ahojte.
Prosím vás. Chceme kupovat sušičku, pro mě priorita je aby to nebyla obrovská kraksna, prádlo to usušilo a pořádně odchlupatilo od chlupů ze psů. A program sušení netrval 3 hodiny. Cenově zlatá střední cesta 10 000 Kč plus mínus třeba 3000 Kč. Dívali jsme se na whirpool a AEG jenže prodavači samozřejmě vždycky vychválí co zrovna má a chce prodat… Potřebuji pomoct s výběrem. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.12.19 11:04

Z těchto dvou rozhodně AEG. Délka programu bude záviset predevsim na množství prádla a na jeho odstredeni. Pokud ho bude hodně a ještě špatně vyzdimane, sušení se klidně bude těm 3 hodinám blížit. V opačném případě je do hodinky hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 11:07

Tak já mám vrchem plněnou pračku max na 7 kg a co jsem se dívala na AEG i whirpool obě byly na 7 kg obě A++
AEG mi přišla hlubší a stála cca 13 000 a whirpool cca 10 000 Kč. Dívala jsem se na ně v obchodě a trubka si nevyfotila přímo ten typ, takže se nemůžu podívat na recenze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 11:13

@Vesničanka1 Whirpool bych nebrala kvůli celkem vysoké poruchovosti spotřebičů. Už dávno to není značka, jako bývala. Jestli nechceš, aby ti odešla těsně po záruce, raději se jí vyhni. Neříkám, že se to nemůže stát ani u té AEG, ale u ní je to spíš o blbe náhodě, u Whirpoolu jde o standard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2908
30.12.19 11:15

Z techto dvou znacek urcite AEG. A delku suseni ovlivnuje odstredeni a mnozstvi pradla. Pokud mate pracku co ma 1600, tak to je ususeny raz dva. :palec: pokud budete susit casto, tak doporucuji investovat do kusu co je A+++, ta spotreba elektriny je tam dost rozdilna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
30.12.19 11:25

V zářijovém dTestu:
AEG T8DBG48SC - hodnocení „dobře“, 67% (cena cca 15tis.)
Whirlpool FT M11 82Y - hodnocení „uspokojivě“, 59% (cena cca 13tis.)
Lépe dopadlo několik typů od Miele a LG (nejvíce však 73%), ale cenově za 20 až 40 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 11:46

Mám pračku i sušičku AEG a jsem naprosto spokojená. Mám je přes 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 12:49

AEG v žádném případě, nemá před spodním filtrem látkový filtr, tím pádem se mnohem víc prachu dostane do sušičky, než u jiných značek. Whirpool se nejvíc poruchová značka na trhu. Momentalne hodně doporučuji značku Lord, je to odnož Bosch a jako jediní dávají 5 let záruku na vše. Mam Beko 5 let a spokojenost, ale je to moje první, tak nemám srovnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 12:55

Volala jsem na prodejnu na tu AEG a je to AEG T8DBG47WC recenze nemá špatné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2908
30.12.19 13:12

@marťáánek me ten jejich nekolika vrstvy filtr prijde naprosto dostatecny k zachyceni vseho prachu, vlasu, drobych castecek apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 13:31

@Cenarius kamarádka má právě AEG a přesně rok po ukončení záruky se jí rozbila, přesně z tohoto důvodu, má to potvrzene pod opraváře i prodejce. A to pravidelně vysavala filtr.Rok po opravě opět stejný problém- musí po každém sušení odsávat hadičkou vodu ze spodního filtru, protože je ucpaný prachem, který se nezachytí, vydrží to chvíli, hlavně když má zakladatelka psa, kamarádka má 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 13:51

@marťáánek No my máme psy tři, zatím :mrgreen: příští rok jsou v plánu další dva :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama