Švadlenky - jak napnout vrchní nit?

751
20.1.21 20:01

Svadlenky - vrchni nit

Ahoj devcata,
poradily byste prosim konkretne, jak napnout vrchni nit, aby mi nesila jako na fotce? Je to vespod latky, takze predpokladam, ze problem mam prave ve vrchni niti. Misto uhlednych stehu mi stroj sije tak, ze nit prochazi jednotlivymi klickami, ktere jsou tvorene spodni niti.Pak mohu tuto horni nit z obleceni i vytahnout, v latce nijak nedrzi.Dela mi to jak na slabe, tak i silnejsi latce.
Pujde zrejme o nejake napeti, ale nedari se mi to ani po nekolikerych pokusech seridit.Mam stroj Singer a nahore je kolecko s + a -,to jsem zkousela povolit, pak je na nem jeste dalsi kolecko s obrazkem stehu a cisly 1-6.Asi delka stehu?
Za kazdy postreh predem dekuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2782
20.1.21 20:05

Projdi si jestli je vrchní nit dobře navlečená všude kde má být. Vyčisti stroj v místě, kam dáváš člunek se spodní nití. Pak teprve se zkus pustit do hýbání s napětím nití. Většinou tím člověk nadělá víc škody než užitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
20.1.21 20:11

Taky bych prvně zkontrolovala správné navleceni. Pak bych teprve bývalá d napětím niti. Mně vždycky pomůže vrchní i spodní jít úplně vyvlect a navlect znovu. Napětí niti jsem snad nikdy neměnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7365
20.1.21 20:15

Mas spatne serizenou spodni nit- člunek
Zkus, jestli ho máš správně seřízený,tzn.das civku do člunku, pověsit jak jo-jo a musi se ti to po cca 20-30 cm zaseknout jak bezpečnostní pás.
Popripade pokud bude padat utáhnout šroubek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
20.1.21 20:19

@Stevia
Aha, takze chyba je ve spodni niti? Ja myslela, ze kdyz je steh vespod, sije to ta horni nit.

Jinak dekuji vsem za podnety! Navlecene mam spravne, i jsme cistila steteckem vsechna mista. Jeste vyzkousim tu civku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7365
20.1.21 21:06
@Niky2 píše:
@Stevia
Aha, takze chyba je ve spodni niti? Ja myslela, ze kdyz je steh vespod, sije to ta horni nit.Jinak dekuji vsem za podnety! Navlecene mam spravne, i jsme cistila steteckem vsechna mista. Jeste vyzkousim tu civku.

ano, myslim.
Vzdy je to obráceně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
20.1.21 21:26

Vypada to na povolenou spodni nit, je treba zvysit jeji napeti. Lze utahnout sroubkem v clunku, ovsem ja toto sama nedelam, spodni nit si nechavam seridit v servisu v ramci pravidelne udrzby. Sama reguluju jen horni nit. Ale zkus mrknout na youtube na navod.

Jiz receno - vyndej clunek, navlec spravne civku a zkus to jojo dle instrukci od uzivatelky vyse. Pokud pojede furt dolu, je to malo utazeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
20.1.21 21:29
@Niky2 píše:
@Stevia
Aha, takze chyba je ve spodni niti? Ja myslela, ze kdyz je steh vespod, sije to ta horni nit.Jinak dekuji vsem za podnety! Navlecene mam spravne, i jsme cistila steteckem vsechna mista. Jeste vyzkousim tu civku.

No divej. Kdyz mas na „strane 1“ rovnou snuru a na „strane 2“ povoleny stehy tak, ze jsou videt jejich smycky na strane 1, tak je strana jedna vice utazena oproti strane 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
20.1.21 21:39

Zitra to zkusim lip nastavit.Diky vsem za rady! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
20.1.21 21:40

Kdybys nakonec potřebovala změnit napětí spodní nitě, dělej to hodně opatrně, mám jiný stroj, ale stačí mi třeba jen čtvrtina otáčky šroubkem. Ať si to nerozhodíš ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
21.1.21 06:27

@lombrico
Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
21.1.21 16:06

Treba nekomu dalsimu pomuze pri problemech s napnutim niti ve stroji tento clanek (vcera se mi podarilo na nej narazit).Tak prikladam: https://www.raj-siti.cz/…-spodni-nite :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat