Svalový neklid Citalec

10139
30.12.20 18:36

Svalový neklid citalec

Ahoj,

Prosím o radu. Druhým dnem beru citalec. Psychiatricka mi ho dala na mé úzkosti. Jsem hypochondr, již asi 6.rokem, teď poslední dva měsíce je to děs, neustále mi něco je, ale v kuse, vůbec se nemohu zbavit takového vnitřního strachu, i když už nevím čeho se bát. Od října permanentně nemyslím na nic jiného než na to, kde jakou nemoc ještě mám. Začalo to bolesti hlavy a tlakem, uděláno ct mozku, krevní testy, oční, Orl vyšetření štítné žlázy, neurolog první, neurolog druhý, oba mě proklepali, otukali, normální neurolog nález. Druhý neurolog mě po mém uproseni poslal na Mr mozku s protokolem na rs. Vše negativní, vše normální, nikde žádná abnormalita. Byla jsem tedy u psychiatra a nasadil citalec. Před týdnem mě začaly bolet nohy, taková ta vnitřní bolest, jako rustova bolest a poslední tři dny cítím, jak mi všude možně cukaji svaly. Není to viditelné, takové simrani, cukani, lechtani. Tu na stehne, pak na klendbe nohy, takové vnitřní chvění. Pak na lytku. Necítím to při nějakých činnostech, cítím to když jsem v klidu, v sede, v leze a všude po nohách cítím to chvění… Takové malé cuky. Dost mě bolí esicko a od toho táhne celé stehno. Páteř mě bolí už asi deset let. Jenže to cukani a chvění je i na druhé noze, tak od páteře asi ne. Už nevím co to je, jestli od toho neustálého napětí a stresu nebo… Si říkám že je to počátek als. :roll: als se pozná jen dle emg a to mi nikdo nedělal, jen tu Mr a běžné neurologické otukavani.
Je možné, že by už někdo něco poznal, nebo i takto se může projevovat stres? Já už vážně nevím…citalec to chvění asi dělat nebude..
EKG v pořádku, tlak okolo 100 /60.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3793
30.12.20 18:45

Přesně takhle se projevuje stres. Nech si napsat Magnosolv, zacni s psychoterapií. Zakaž si rozvíjení vtíravých myšlenek, jakou nemoc zase máš. Kamarád trpěl hypochondrií, ale dostal se z toho pomocí psychiatra a psychoterapie. Zvládneš to taky, ale musíš začít na sobě makat. Jdi denně ven, vyhledávej pozitivní - filmy, lidi, sport…a hlavně ber léky a objednej se k psychologovi nebo psychoterapeutovi. Pokud to nebude stačit, docházej do denního stacionáře, nebo se nech hospotalizovat. Život je strašně krátkej, určitě ho nechceš prožít ve strachu a nepohodě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
30.12.20 18:48
@Petttruše píše:
Ahoj,Prosím o radu. Druhým dnem beru citalec. Psychiatricka mi ho dala na mé úzkosti. Jsem hypochondr, již asi 6.rokem, teď poslední dva měsíce je to děs, neustále mi něco je, ale v kuse, vůbec se nemohu zbavit takového vnitřního strachu, i když už nevím čeho se bát. Od října permanentně nemyslím na nic jiného než na to, kde jakou nemoc ještě mám. Začalo to bolesti hlavy a tlakem, uděláno ct mozku, krevní testy, oční, Orl vyšetření štítné žlázy, neurolog první, neurolog druhý, oba mě proklepali, otukali, normální neurolog nález. Druhý neurolog mě po mém uproseni poslal na Mr mozku s protokolem na rs. Vše negativní, vše normální, nikde žádná abnormalita. Byla jsem tedy u psychiatra a nasadil citalec. Před týdnem mě začaly bolet nohy, taková ta vnitřní bolest, jako rustova bolest a poslední tři dny cítím, jak mi všude možně cukaji svaly. Není to viditelné, takové simrani, cukani, lechtani. Tu na stehne, pak na klendbe nohy, takové vnitřní chvění. Pak na lytku. Necítím to při nějakých činnostech, cítím to když jsem v klidu, v sede, v leze a všude po nohách cítím to chvění… Takové malé cuky. Dost mě bolí esicko a od toho táhne celé stehno. Páteř mě bolí už asi deset let. Jenže to cukani a chvění je i na druhé noze, tak od páteře asi ne. Už nevím co to je, jestli od toho neustálého napětí a stresu nebo… Si říkám že je to počátek als. :roll: als se pozná jen dle emg a to mi nikdo nedělal, jen tu Mr a běžné neurologické otukavani.
Je možné, že by už někdo něco poznal, nebo i takto se může projevovat stres? Já už vážně nevím…citalec to chvění asi dělat nebude..
EKG v pořádku, tlak okolo 100 /60.

Ahoj, já sice cukání ve svalech nemám, ale znám více holek, které ho mají a nic se nenašlo a taky se léčí na psychiatrii. Jinak tě úplně chápu, měla jsem podobné problémy a ještě panické ataky v roce 2007/8, lítala jsem půl roku po Dr., zejména neurologie, vč. MRI a taky mi nikde nic nenašli, až mě neuroložka poslala na psychiatrii a taky jsem dostala Citalec. První týden mi na něm bylo šíleně, ale pak si to sedlo a v kombinaci s kognitivně-behaviorální terapií příznaky postupně ustupovaly, zejména ty ataky. Ale spousty fyzických problémů mám pořád, před 2,5 lety šílené svalové slabosti, byla jsem na EMG, protože jsem taky šílela z ALS, navíc na ni zemřel můj děda, ale nic se nenašlo. Svalové slabosti mám pořád. Do toho dušnost, nevolnosti a zvracení… Vydrž, než najede Citalec, to trvá týdny a najdi si psychoterapii. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 18:59

Máš prostě úzkostnou poruchu a hypochondrii. Měla jsi MR mozku, tam by známky ALS byly taky vidět! Škubání svalů, zvláště různých skupin, je příznakem stresu. Až začnou působit antidepresiva, uleví se ti. Držím palce, vím co je úzkostná porucha a jak neléčená člověka dokáže rozložit…

• Citovat
  • Nahlásit
10139
30.12.20 19:12

Moc děkuji, mám ještě neurol, teď než zaberou ad, ale jsem posera a bojím s ho vzít… já k těm práškum mám nedůvěru, ale vím, že ad musím, protože už nemůžu. Věčně bez nálady, nic mě nebaví, vše dělám automaticky, jen že musím… Teď to cukani a to je poslední tečka a prostě diagnóza als jasná… Teď dokonce ty zaskuby vidím, na stehne, na klendbe nohy, opravdu se dejou, žádná sugesce. Já jen jestli by si toho už někdo z doktoru všiml, že to může být něco horšího. Ataky mám samozřejmě taky, už je umím zvládnout, dále mi neurolog do zprávy napsal neurastenie a derealizace, do těch panickych atak. Nechci na to myslet, ale to cukani mě zničí… Úplně mi to jezdí v nohách, jakmile si sednu…
Jj psychiatr říkal, že pak určitě psychoterapie, teď jakmile zaberou ad a trochu se mi uleví, snad 😔

Příspěvek upraven 30.12.20 v 22:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
30.12.20 19:18
@Petttruše píše:
Moc děkuji, mám ještě neurol, teď než zaberou ad, ale jsem posera a bojím s ho vzít… :lol: já k těm práškum mám nedůvěru, ale vím, že ad musím, protože už nemůžu. Věčně bez nálady, nic mě nebaví, vše dělám automaticky, jen že musím… Teď to cukani a to je poslední tečka a prostě diagnóza als jasná… Teď dokonce ty zaskuby vidím, na stehne, na klendbe nohy, opravdu se dejou, žádná sugesce. Já jen jestli by si toho už někdo z doktoru všiml, že to může být něco horšího. Ataky mám samozřejmě taky, už je umím zvládnout, dále mi neurolog do zprávy napsal neurastenie a derealizace, do těch panickych atak. Nechci na to myslet, ale to cukani mě zničí… Úplně mi to jezdí v nohách, jakmile si sednu…
Jj psychiatr říkal, že pak určitě psychoterapie, teď jakmile zaberou ad a trochu se mi uleví, snad 😔

Můj děda na ALS zemřel a žádné fascikulace neměl po celou dobu nemoci. Já taky byla na 100% přesvědčená, jak mám ty slabosti, že začínám ochrnovat a že umírám na ALS a na EMG mě poslali z neurologické pohotovosti, protože jsem nevydržela čekat na neurologickou kontrolu. To cukání svalů je s největší pravděpodobností ze stresu, jak tu někdo psal, začala bych užívat Magnosolv (je na předpis), já ho taky dostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10139
30.12.20 23:04

@Lollitka dobře… Nebudu na als myslet, i když ty tiky mě znervoznuji… Snad by si někdo něčeho všiml… Se zblaznim už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
30.12.20 23:08

Já si myslím, že to cukání jsou vedlejší účinky Citalecu. Uvidíš, jak se to bude vyvíjet. Neurolu se neboj. Když nepomůže, tak ho prostě brát nebudeš a dostaneš něco jiného. Rozhodně ti neublíží.
Doktorka ti ho předepsala, aby ti pomohl. Tak jí důvěřuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10139
31.12.20 11:42

@Mosie já to cukani cítila tak dva dny před tím, vždy když jsem vklidu, když sedím, ležím. Teď to cítím víc, takové otukavani všude možně po nohou, ten citalec mám dnes 3.den…
Do toho mě nohy bolí, takový pocit těžkých nohou. Dost mě teda bolí v bedrech, ale to nebude od páteře ty nohy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10139
4.1.21 08:35

@Lollitka prosím tě, jak jsi psala, že ti první týden po citalecu nebylo nejlíp, jak nejlíp? Mám ho týden, občas cítím, takový vnitřní třes nohou? Když si na ně dám ruce, nic se neklepe, ale mám pocit, že uvnitř vibruji, slabost rukou, to cukani v klidu stále, ne nijak moc, prostě cuk sem, cuk tam, všude možně… Že mam trochu žaludek na vodě je ok, ale myslím ten pocit v nohách, slyším bušení srdce, ale to si pamatuji že jsem měla už tenkrát, když jsme citalec dávali… Doufám, že to cukani je fakt ze stresu… Když něco dělám, ok, jakmile si sednu, sem tam mi to zavlni, pak cítím to napětí v obou nohách, i v rukou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
4.1.21 10:51
@Petttruše píše:
@Lollitka prosím tě, jak jsi psala, že ti první týden po citalecu nebylo nejlíp, jak nejlíp? Mám ho týden, občas cítím, takový vnitřní třes nohou? Když si na ně dám ruce, nic se neklepe, ale mám pocit, že uvnitř vibruji, slabost rukou, to cukani v klidu stále, ne nijak moc, prostě cuk sem, cuk tam, všude možně… Že mam trochu žaludek na vodě je ok, ale myslím ten pocit v nohách, slyším bušení srdce, ale to si pamatuji že jsem měla už tenkrát, když jsme citalec dávali… Doufám, že to cukani je fakt ze stresu… Když něco dělám, ok, jakmile si sednu, sem tam mi to zavlni, pak cítím to napětí v obou nohách, i v rukou…

Ahoj, no já měla jako NÚ první týden šílené zhoršení úzkostí, fakt šílené, že jsem úzkostmi po stropě lezla málem. Ale po týdnu tohle přešlo. A ty máš ten vnitřní třes nohou od stejné doby, jako jsi začala brát Citalec? Dívala ses do příbalového letáku, jestli je to tam uvedené? Ještě bych se asi zeptala Dr., jestli to je z toho. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10139
4.1.21 11:41

@Lollitka jj je to tam, ale nechci aby to vypadalo jako sugesce, když budu volat dr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat