Svatba a dluhy

89
30.5.20 12:55

Svatba a dluhy

Holky řešíme teď tady otázku. A zajímalo by mě zda mám pravdu já nebo manžel. Máme známé, on zaměstnaný bez dluhu, a ona zaměstnaná ale má dluhy. Splácí je poctivě. Chtějí se vzít. Já tvrdím že pokud se vezmou tak jelikož dluhy nevznikly za dobu manželství jemu nemohou na jeho plat. Asi je pravda že exekutoři event. můžou přijít do společné domácnosti ale na jeho plat nemohu ne? Manžel mi tedy tvrdí že jo. Jak to tedy je? Máte někdo přímo nějakou zkusenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.5.20 12:59

Co jsem kdysi zjišťovala, tak se musí udělat nějaká smlouva / výjimka přes právníka. Jinak ex můžou i na manžela a musí se jim to nějak dokázat či co. No já se nejdřív zbavila dluhů a pak teprv byla svatba :mrgreen: opravdu se musí brát? V tomto případě jim to k ničemu nebude, nejdřív splatit dluhy.

• Citovat
  • Nahlásit
50151
30.5.20 13:13

@Karvaz22 dluhy vznikle pred svatbou jsou jen dluznika. Ale svatbou vznika sjm, tzn. ze majetek je obou. Manzelova vyplata je i manzelcina. Exekutori proto mohou sahnout na majetek manzela (protoze je i manzelky). Da se to osetrit u notare smlouvu o oddelenem jmeni. Ale jistota je nesvatba.
https://www.podnikatel.cz/…ik/f4581173/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
30.5.20 13:33

Manželstvím vzniká - SJM, tudíž i společne finance. A je fuk jestli maji oddělené účty, prachy jsou společný.. Nicméně oni stím asi musí počítat, nebo se to řeší nějakou predmanzelskou smlouvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
30.5.20 13:34
@Anonymní píše:
Co jsem kdysi zjišťovala, tak se musí udělat nějaká smlouva / výjimka přes právníka. Jinak ex můžou i na manžela a musí se jim to nějak dokázat či co. No já se nejdřív zbavila dluhů a pak teprv byla svatba :mrgreen: opravdu se musí brát? V tomto případě jim to k ničemu nebude, nejdřív splatit dluhy.

Tak pokud budou splácet, nač se bát exekuce? Spousta lidí se vrhá do svateb a mají úvěry, hypotéky… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7530
30.5.20 13:46

Dluhy před svatbou nespadají do SJM, ale dluhy lze postihnout majetek, který jste si za manželství společně pořídili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
30.5.20 14:34

Vaše starosti na mou hlavu :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
30.5.20 15:24
@mackA159 píše:
Tak pokud budou splácet, nač se bát exekuce? Spousta lidí se vrhá do svateb a mají úvěry, hypotéky… :think:

Ze by se uz predem pocitalo s tim, ze dotycna je neduveryhodna a splacet prestane? ;)
Tak snad to ma manzel osefovane jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
30.5.20 15:28
@Chytrak píše:
Ze by se uz predem pocitalo s tim, ze dotycna je neduveryhodna a splacet prestane? ;)
Tak snad to ma manzel osefovane jinak…

Společné peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
30.5.20 15:33
@mackA159 píše:
Společné peníze?

Tim myslis reseni tehle situace?

Jedine v pripade, ze dotycna neni financne negramotna a poucila se ze vznikle situace, jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
31.5.20 09:16
@Karvaz22 píše:
Holky řešíme teď tady otázku. A zajímalo by mě zda mám pravdu já nebo manžel. Máme známé, on zaměstnaný bez dluhu, a ona zaměstnaná ale má dluhy. Splácí je poctivě. Chtějí se vzít. Já tvrdím že pokud se vezmou tak jelikož dluhy nevznikly za dobu manželství jemu nemohou na jeho plat. Asi je pravda že exekutoři event. můžou přijít do společné domácnosti ale na jeho plat nemohu ne? Manžel mi tedy tvrdí že jo. Jak to tedy je? Máte někdo přímo nějakou zkusenost?

Nepamatuji si datumy, ale jeden čas mohl exekutor obstavit výplatu manžela nebo manželky dlužníka. Toto bylo zrušeno, může účet v bance nebo majetek, ale ne výplatu!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50151
31.5.20 09:25
@FifkaJ píše:
Nepamatuji si datumy, ale jeden čas mohl exekutor obstavit výplatu manžela nebo manželky dlužníka. Toto bylo zrušeno, může účet v bance nebo majetek, ale ne výplatu!!!

takze muze obstavit vyplatu, ktra pristane na uctu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
31.5.20 11:53

@matkabagristy přesně tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marianna2
31.5.20 12:06

A proč si bere s dluhama? To nemá na holku bez dluhu jenom na zadluzenou marenu?

• Citovat
  • Nahlásit
1299
31.5.20 22:18

Nevím, jestli může exekutor, dle platných zákonů jít na plat NEzadluženého manžela.

Myslím si, že se může velmi snadno stát, že po svatbě exekutor zablokuje účet a úspory, dá exekuci na plat, vydá exekuci na nemovitost a oblepí věci v domácnosti i NEzadluženého manžela. Pak musí ten NEzadlužený jít k advokátovi, ať dle platných zákonů a postupů požádá exekutora o vyjmutí věcí, nemovitostí a peněz z exekuce. Služby advokáta jsou velmi drahé, proces vracení neoprávněně zabaveného/zablokovaného majetku je velmi dlouhý. Ten NEzadlužený manžel z toho bude mít zbytečně nervy a zbytečné výdaje za advokáta.

Já bych doporučila svatbu odložit. Uzavřít životní pojistku ve prospěch partnerky. A napsat závěť ve prospěch partnerky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat