Reklama

Svatba - co a jak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cucinka
Povídálka 42 příspěvků 21.01.17 18:39
Svatba - co a jak? :-o

Ahoj holky!
Chtěla bych se zeptat především těch, které už to mají za sebou jak na to? :D
Já jsem na svatbě nikdy nikomu nebyla takže nevím jak to na takové svatbě ani chodí. :lol:
Jak jde třeba co po sobě. Chtěla bych i svatební video, kdy se natáčí záběry kde je nevěsta se ženichem sama. V tom dni je na to zvlášť vyhrazený čas? Asi jo, ale kdy to třeba je. To samé focení. Kdo jde na obřad a na hostinu. :nevim:
Chtěli jsme svatbu spíše jako takovou pohodovou párty. Nic strojenýho. Přesný časy na minutu apod.
Poraďte mi někdo jak začít s plánováním. Jsem celkem bezradná nevím vůbec čeho se chytit. :nevim:
Děkuji za jakékoli rady. Nebo mi třeba napište jaký byl váš svatební den nebo jak ho plánujete vy. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

eviku-miluna
Kelišová 6811 příspěvků 46 inzerátů 21.01.17 18:46

@Cucinka Tak jako prvni byste si meli stanovit termin svatby. Potom se rozhodnout, jestli chcete civilni nebo cirkevni snatek a najit si vhodnou hospodu/obekt pro hostinu. Spocitat si baj voko svatebcany a oslovit svedky. To je tak asi nejdulezitejsi pro zacatek? ;).

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 21.01.17 18:47

Napiš mi soukromou zprávu a hlavně, zaregisturuj se na beremese.cz :-) tam najdeš spoustu informací a inspirace! a jinak napiš mi já ti pošlu harmonogram náš, abys měla představu :-)

Gortyna
Kecalka 374 příspěvků 21.01.17 18:48

Záleží jak moc to chceš „velký“. Já se vdávala v záři na radnici, prostě jsem si vybrala termín, donesla tam potřebné dokumenty… Bez data se dál nehneš, pak jsem zarezervovala fotografku a restauraci, začala řešit šaty, objednat kadeřnici, líčení, kytky.

eviku-miluna
Kelišová 6811 příspěvků 46 inzerátů 21.01.17 18:48

Potom zamluvit/koupit saty, objednat kvetiny, zajistit svatebni oznameni, snubni prsteny, fotografa, kapelu… ;)

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 372 inzerátů 21.01.17 19:02

Nejlepší je projít si diskuze holek třeba na beremese a vybrat si hlavně termín svatby- pak domluvit místo hostiny, fotografa, kytky, kadeřnici, šaty atd- kameraman bývá obvykle v obřadní síni a záleží na Vás, zda si od něj video koupíte.

Cucinka
Povídálka 42 příspěvků 21.01.17 19:06

No velký spíš ve smyslu velké párty. No chceme se s přítelem brát nejlépe někde venku u rybníka v přírodě. Určitě nechceme radnici.. :think:

Niny
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 21.01.17 19:10

Hele já se vdávat nikdy nechtěla… na svatbě jsem byla jednou kamarádovi na církevním obřadu(což je naprosto jiné, od toho státního).
Když na svatbu došlo, řekla jsem… miláčku a co takle: já, ty, dva světci, oddávající a rodině v den svatby poslat pohlednici s nápisem typu: pan a paní oznamují, že byli oddáni… no překvapivě… to neprošlo…

Takže, jsme za dva měsíce zpunktovali poměrně velkou svatbu s cca 50 možná i sto hosty… 38 jich bylo na slavnostním obědě.

A jak to bylo, hodně mi radila a pomáhala s plánování rodina manžela ve svatbách zběhlá a s jídlem na oběd poradila príma vedoucí restaurace, kde se to konalo.

Ráno bylo u manžela sjíždění hostů (prý to bývá obvykle u nevěsty, ale naši bydlí v paneláku a hlavně celá má rodina je asociální, tak jsme rádi, že si to ženichova rodina ráda užila), předávali tam nějaké svatební dary, měli nějaké malé pohoštění (prý snad párky a tak) a zdobili auta.
Já se zatím zdobila u našich s kamarádkou a našima. Jen jsme tam odvezli auto. Byla tam i fotografka a videokameraman… Videomen chtěl i k nám, ale to jsme mu pár dní předem vysvětlili, že naše asociální familie se natáčet nenechá ať si to užije u tchánovců.
Přijeli si pro mě, chvíli před obřadem a jeli jsme na úřad. (Pokud vím, je nějaký zasedací pořádek v autech, vím, že jsem jela se svými rodiči, ale jestli i třeba s ženichem, to už si nepamatuji.
Po obřadě bylo focení v sousední vesnici v parku.
Známí co se nefotili, dostali zatím „svatební noviny“ (to byla dobrá inspirace z netu, našli tam nějaké zajímavosti o nás, o svatebních tradicích, křížovky a nevím co ještě… docela si to chválili), aby se nenudili, před obědem.
Na oběd šla jen nejužší rodina (chtě, nechtě, bylo nás 38.)
A po obřadě jsme u známé na zahradě pořádali oslavu pro kamarády, zde se podávalo nějaké maso z ohně a tak.

Co se týče harmonogramu, měli jsme ho i v těch novinách, aby se všichni orientovali a stejně jsme ho moc nedodržovali, oběd měl začít ve dvě (to snad i docela začal), ale zkončil asi o tři hodiny později, než bylo v plánu… a pak jsme taky přijeli tím pádem později na tu zahradu… tak se třeba stalo, že jedna kámoška, co nestihla dojet na obřad a odpo spěchala doma, byla na naší svatbě, ale vůbec nás neviděla :mrgreen:
Ale my měli docela dobrou partu kamarádů, která se o hodně věcí postarala a tak lidi na zahradě napojila i nakrmila bez nás… nikomu nevadilo, že na nás čekaj.

Z mých zkušeností, je dobrý, mít lidi, kteří věci zařídí, když se musíš někde zdržet. Což jsme měli u nás byla svatba od nás připravená, ale o jednotlivé věci se lidi postarali i bez nás, takže my si mohli jen užívat.

A taky, jde svatba udělat i bez peněz… já chtěla malou, manžel velkou, kompromisem byla skoro velká svatba, stála cca 50 000 tis. KČ, ale hlavně proto, co jsme tam vše měli a dělali to narychlo. (V květnu jsme se rozhodli, že se vemem a v červenci byla svatba)
A ještě musím dodat, jak jsem se vdávat nechtěla a měla jsem z takhle velké svatby mega strach… byl to opravdu nejkrásnější den v mém životě a já zjistila, že jsem obklopena samýma príma lidmama… Díky tomuhle šťastnému dni si svých blízkých vážím o něco víc, do poslední chvíle jsem měla pocit, že je to nějaká zkouška, jak je dokážu pobavit a nadchnout… ale ne, opravdu to byla moje a mého muže oslava! Moc jsme si ji užili.

Takže nejvíc stála asi hospoda (nevím, 10-15 tis??? nepamatuji)
pak pozvánky - nebo oznámení o svatbě, či jak se to jmenuje. to bylo docela drahé, protože se oznamovalo fakt hodně lidem a dost se jich zvalo… myslim, že tak 2000 to byli. (jenže, tohle je výdaj, který jde ušetřit celý, když pozvánky vyrobíš a napíšeš sama)
4000 stáli svatební koláčky (podle mě úplná zbytečnost… ale musela tam být a já je prostě odmítla napéct)
A na můj vkus jsme měli předraženého kameramana, chtěl 3000, mrzelo mě, že jsme se nedomluvili s žádným kamarádem. No ale video pak za ty prachy stálo, asi jo…

Cucinka
Povídálka 42 příspěvků 21.01.17 19:16

Termín nám dělá celkem potíže. Určitě chceme civilní sňatek. V tom máme jasno. Jak je to třeba s tou hostinou? Na obřad přeci mže jít prakticky kdokoli a na hostinu? Koho pozvat na hostinu a kam jde zbytek lidí pro které je například připravený raut v pozdějších hodinách? Nějak si to nedovedu představit… :zed:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28510 příspěvků 21.01.17 19:17

Svatební noviny, to je krásný! Tedy tolik lidí, to jsou Hujerovi? :think: :lol:

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 21.01.17 19:24

Najděte vhodný termín, místo obřadu a místo hostiny. Pokud nebazíruješ na TOP dodavatelích, tak to zvládnete na toto léto i teď v lednu, nicméně to nejlepší už je tak rok rozebrané (video, fotograf, kapela, místo hostiny,…) :lol:. Také si určete, jak to chcete pojmout, koho pozvat.

Zvaž, zda budeš sortýrovat hosty na ty, kteří na oběd smějí a ty, kteří na oběd nesmějí - na spoustu lidí to bude působit, že jsou hosté druhé kategorie (to jsem na jedné svatbě, hosté druhé kategorie nedostali ani výslužku, neměli odvoz ze svatby a pod :lol:. Tam to mlátilo dost do očí :)

Cucinka
Povídálka 42 příspěvků 21.01.17 19:38

@Niny No nejsem si jistá, že chci utratit 50 000 za svatbu, ale vím, že to něco stát bude. Oznámení budu nejspíše dělat já a na koláčky bych se taky nejradši vybodla i když mě asi pečení nemine. Párky odmítám i když mě tchýně oznámila, že chtě nechtě oni si je prostě ohřejou :D…pro mě za mě ať si dají párky :nevim: Taky mi říkala, že se to dělá u nevěsty, ale naši taky bydlí v paneláku a nechci tam všechny krmit párkama v panelákovém bytě.

Cucinka
Povídálka 42 příspěvků 21.01.17 19:45

@Burj Chalifa No myslím, že až my spočítáme lidi tak budeme taky Hujerovi :D

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28510 příspěvků 21.01.17 19:48
@Cucinka píše:
@Burj Chalifa No myslím, že až my spočítáme lidi tak budeme taky Hujerovi :D

já jsem z prvního manželství :mrgreen:

Fjodorka
Extra třída :D 11208 příspěvků 21.01.17 20:04

Všichni píšete objednat květiny, ale na co? Já myslela, že je potřeba jen ta, co nese nevěsta…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama