Svatba - kolik vás stála?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1.5.10 12:01

svatba - kolik vás stála?

Ahoj holky, moje kamarádka řeší problém, kolik peněz „investovat“ do svatby. Chtěla by velkou svatbu (cca 30-40 přátel), ale na druhou stranu by chtěla ušetřit, neboť s přítelem plánují miminko. Proto nepovažuje za důležité mít svatbu např na Karlštejně, ale bohatě stačí, když to bude někde v restauraci nebo v pěkném penzionu. jaké byly vaše výdaje na svatbu? kamarádka mi nechce věřit, že hostina pro 40 přátel se může vyšplhat až na 40 tis, prý jí to přijde hodně. tak bych chtěla znát váš názor. díkyyy :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
ave
837
1.5.10 12:08

Pokud chce ušetřit, tak ji vyjde levněji, když si pronajme nějaký sál (na vesnici se hodně využívají kulturáky apod.) a zajistí si kuchaře, obsluhu atd.. Pití nakoupí v nějakých akcích v super, hypermarketech. Je to určitě pracnějsí na organizaci, ale dá se to. Na takové svatbě jsme byli kamarádce a bylo to moc pěkné. My jsme měli svatbu už před x lety a tehdy jsme v restauraci platili částku něco okolo 1 tis. na osobu. A Karštejn to teda fakt nebyl :-D . Ale zato to bylo bez starostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50725
1.5.10 12:10

Tak vždycky záleží, co tam budou podávat :mrgreen: My jsme měli svatbu malou, bylo nás asi 15 a teď přemýšlím, kolik stála hostina - už jsem byla lízlá a platili to rodiče - ale 5-6000??? :think: Plus samo nějaký ten dort, sladké, výslužky, to už též nevím, ale astronomicky to taky nešlo, šaty 3500,– - to bude stejné, ať bude lidí, kolik chce, kytka 500 - 100,– (já su hrozná, vím prd, nevím, proč sem vůbec píšu :lol: :lol: :lol: )

Za sebe si myslím, že není třeba krmit tolik lidí, když se za ty peníze můžu někam podívat :oops: :lol: :lol: :lol:

Nejlepší budou mít, když si zajdou do nějaké restaurace, kde by to chtěli, mrknou do lístku, sečtou, vynásobí počtem lidí a budou vědět hnedka. Plus samo nějaké to pití atd. Nebo se tam můžou přímo zeptat, určitě budou vědět, jak to tak zhruba vychází :nevim: Já bych té částce klidně i věřila, kamarádi měli taky velkou svatbu a myslím, že dávali tak nějak podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16492
1.5.10 12:12

Ahojky :-)
záleží na tom, jakou restauraci si vyberete. My jsme měli svatbu cca 27 lidí a hostina nás vyšla na 20tis a to jsme nikoho nějak neomazovali a neměli jsme nic svého. Měli jsme jen oběd a navečeru raut.
Počítej ale s tím, že něco stojí hudba, cukroví, dorty, šaty, kytky…
Kdybych měla počítat všechno dohromady tak svatba vyšla na 45 - 50tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
1.5.10 12:12

ahoj měli jsme malou svatbu ,ale prstýnky 15000, šaty 4500tis, Boty 1000kč, líčení 550kč, ženich oblek 3000kč , kytky 2500kč na svatbě jsme měli 35lidí takže dalších 35000kč! Minimální cena počítaná na svatebního hosta je v dnešní době 1000-1500kč a to není nic extra! Jinak doporučuji komorní svatební obřad a raději dovbolenou než to utratit za jídlo pro „cizí“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.10 12:13

No ja poriadne neviem co sme platili, riesili to svagrovci a manzel sa potom s nimi nejak vyrovnal … ale .. ked odmyslis cenu za saty, oblek, kyticu, salu, tak si myslim ze menu na jedneho pozvaneho cloveka v restike bude urcite viac ako 500 korun (tolko platila kamoska na Slovensku pred 5 rokmi a este sa chvalila ze dostala vynikajucu cenu) plus nejake pitie, kolace a torty …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16492
1.5.10 12:14

Promiň až teď jsem si všimla, že se jedná o kamarádku :oops: :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21556
1.5.10 12:14

presnou sumu si nepamatuju, prece jen to je nejaka doba a taky tenkrat i jine ceny. Ale musis pocitat zhruba jidlo+piti cca tisicovku na osobu. Taky zalezi v jakou hodinu mate obrad.

My se brali 9.9.1999 v 18 hodin, takze u nas byla vecere, potom raut + na stolech nejake chlebicky, cukrovi/kolacky a slanosti. Zase jsme nemeli limit v piti, tim ze jsme usetrili i za obed. Takze normalne se bezne nechava zadarmo nealko, pivo, vino - tvrde a destilaty at si kazdy plati sam, nebo se da na tvrde a destilaty urcity strop (takhle to mela kamoska).
Na svatbe jsme nechali vse a ani se limit nepropil. Koncili jsme v 5 rano.

Ale predem jsme vsechny upozornili, ze nechceme zadne svatebni dary, ale to co nam kdo chce dat, at da ve financich. Vybrala se slusna castka, ktera vlastne pokryla naklady :lol: Meli jsme cca 30 hostu. Ja pujcene saty, tenkrat za 5 tisic (coz je pry na dnesni dobu smesna castka), manzel oblek koupeny (nosi bezne do prace). Dva dny po svatbe jsme leteli na svatebni cestu k mori, takze se hodily i vybrane tenkrat marky a dolary, ktere nam nekdo venoval…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
1.5.10 12:20

Ano, počítat může tak 1000Kč na osobu. ALE záleží hodně na tom, jak si to zařídí a promyslí. Jestli bude hostina nejen jako oběd, ale pak ještě večeře (nebo bude svatba třeba až ve 14h, takže oběd už ne), jak to bude mít s ubytováním hostů atp. Kolik stála svatba nás, to bych možná dohromady dala, ale musela bych hledat. Měli jsme cca 25 lidí, hostina v restauraci formou rautu, dokonce nám vyšli vstříc a dovolili vlastní nealko (což hooodně ušetřilo). Ubytování jsme nikde neplatili, páč příbuzné, kteří potřebovali přespat, jsme si „rozdělili“ s tchánovci. Sladké pekla moje mamka, já objednávala (krom toho rautu) jen pár zákusků do výslužek. Kolik stál samotný raut (oběd plus večeře), to netuším, platil manžel a hned od začátku tvrdil, že neví, kolit to přesně bylo :lol: . Každopádně nám toho dost zbylo, takže jsme se na tom ještě pár dní živili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ave
837
1.5.10 12:22

Je takt, že se ty náklady ve většině případů vrátí. Je, v dnešní době, běžné, že se dary už nedávají a převažují hotové peníze. Za poslední asi dva roky jsem byla na 4 svatbách a všude se dávali jen peníze. My to také tak měli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.10 12:26

No neviem ci by som pocitala s tym, ze sa cena svadby vrati v daroch. Nas bolo sice dohromady len 16 aj s 10 mesacnym synovcom, ale ako svadobny dar sme dostali hodiny, obrazy, ranajkove prestieranie … peniaze vlastne len od rodicov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21556
1.5.10 12:27
Bábi Zlopočasná píše:
No neviem ci by som pocitala s tym, ze sa cena svadby vrati v daroch. Nas bolo sice dohromady len 16 aj s 10 mesacnym synovcom, ale ako svadobny dar sme dostali hodiny, obrazy, ranajkove prestieranie … peniaze vlastne len od rodicov.

no z takovych to daru by mne kleplo :zed: pac ma kazdy jiny vkus, jeste ze ted je uz i „moderni“ davat penize, protoze mi jediny vecny dar od tety z x kolene jsme dostali elektricky nuz a lezi nevybaleny v krabici uz 10 let a nikdo ho nechce… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
1.5.10 12:29

No tak já na to mám trochu jiný názor, já radši budu živit lidi, které mám ráda (žádné cizí aní „cizí“ jsem si na svatbu nezvala) a užívat si s nima krásný den, než jet na dovolenou.

Co já si pamatuju, tak šaty 3500Kč, boty jsem měla, účes a líčení cca 500Kč, kytka cca 1000Kč (moje plus maminkám plus svědkyni), prstýnky 3000Kč, ženichovi jsem kupovala akorát košili (oblek měl relativně nový). Hostinu pro těch 25 lidí odhaduju na nějakých 12-15tis Kč plus to nealko v supermarketu v akcích.

Je pravda, že ve svatebních darech se nám to podle mě minimálně vrátilo - dostali jsme nejen dary, které bychom si stejně koupili (měli jsme seznam a koordinátorku, která hlídala, abychom nic nedostali dvakrát) ale i hotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
1.5.10 12:31

Já už teda byla na několika svatbách a málokdy jsem nevěděla, co novomanželé chtějí. Většinou posílali (na přání pozvaných hostů) seznam darů, třeba i konkrétní typ, a kontakt na někoho z rodiny, kdo zaškrtával, aby se nesešlo pět nočníků a tři konvice :D .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
abraha
1.5.10 12:35

Tak ona svatba přijde na dost i bez hostiny: šaty, oblek, boty, účes, prstýnky, oznámení, kytky, výměna všech dokladů při změně jména, už máme 15 tisíc, a to se držíme celkem při zemi. A jídlo bych fakt počítala MINIMÁLNĚ 1000 Kč na osobu - když do toho zahrnu kromě jídla i pití, koláčky, chlebíčky, dort, výslužku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat