Reklama

Svatba - pozvaní hosté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nelinka2
Kecalka 339 příspěvků 26.08.18 06:02
Svatba - pozvaní hosté

Zdravím :)
Se snoubencem mame za dva měsíce svatbu, v pondělí jdeme vybrat termín (rozhodli jsme se, že už do toho praštíme). :dance:
Máme měsíční mimčo, tak už chceme být tak říkajíc rodina. :srdce:
Každopádně k mému dotazu. Jedná se mi o hosty, kteří na svatbě hudou pozvaní. Je to klasický obřad na radnici, posezení pak bude na chatě, kde bude grilovačka, pouštění písniček, prostě taková rodinná pohoda. K jádru věci…přemýšlím, že nepozvu svou mamku. Kdysi jsme se chtěli brát a to řekla, že proč vlastně potřebujeme svatbu a tak, že už to asi není moderní a potřeba jako kdysi. Vztahy nikdy nebyly skvělé, proto tento návrh. S několika lidma si do noty nepadla a skrz to co se stalo, by na ni koukali skrz prsty. Jsme spolu za dobře, jen díky malému… ;)
Ze strany snoubence tam bude víc lidí z rodiny, z mé strany tam bude tedy akorát sestra, která mi půjde za svědka.
V tu chvíli mě vlastně nemá kdo vést k oltáři, otce už nemám, no a říká se, že by k oltáři měl vést starší a ženatý muž a to buď ode mě z rodiny (což nemám) nebo z té partnera. Pak že můžu jít sama nebo spolu s nastávajícím.
Mamce bychom akorát řekli, že svatba proběhla velmi neformálně pouze se svědky.
Co si o tom myslíte? A co byste poradili?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 26.08.18 06:06

Nevím, co se u vás v rodině stalo, ale lhaním své matce rodinné vztahy neurovnas. Aby ti to jednou nevrátilo to měsíční mimino stejným přístupem k tobě.

terien
Kelišová 7402 příspěvků 26.08.18 06:07

Je to tvoje věc, ale pozvat partnerovu rodinu a svou ne je hloupý. A tak buď udělat svatbu jen se svědky máš klid nebo se přemoci a pozvat alespoň nejbližší příbuzný z obou stran. Stejně se to máma dozví.

Denisa56
Kelišová 5564 příspěvků 26.08.18 06:14

Je to máma a mámu máš jenom jednu. Nevím, co konkrétně se u vás stalo, ale píšeš, že v kontaktu jste, sice hlavně kvůli malému, ale důležité je, že nějak komunikujete. Můj názor je, že pokud dojde k nějakému konfliktu v rodině, měla by být snaha ho urovnat. Tím, že mámu nepozveš, ten konflikt spíš prohloubíš, protože jestliže pozvete jiné lidi, dřív nebo později se máma dozví, že jsi jí lhala ohledně neformální svatby jenom se svědky. Zvaž to dobře, než se rozhodneš, co uděláš a jestli ti to stojí za to.

P4ja
Kelišová 5342 příspěvků 26.08.18 06:15

Rodinná pohoda bez vlastní matky, které navíc chceš lhát a ještě bez vlastní rodiny? No já bych na tvém místě v pohodě nebyla. Normálně bych mamku pozvala a ať se rozhodne sama.

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 26.08.18 06:22

Nevim, co jste si udelaly, ale jednou tu maminka nebude - nebudes toho litovat? Nebude te trapit, jestli kvuli tomu byla nestastna? Nez leta vycitek, lepe mit na svatbe jednoho hosta navic. Jestli jste na tom tak, ze te to trapit nebude, tak ji nezvi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 07:12

Také jsem před svatbou asi 2 roky s mámou, za to co mi udělala, nemluvila. Hodně jsem zvažovala, zda ji pozvat, či ne. Nakonec pozvánku dostala s tím, ať se ona rozhodne, zda na svatbu přijde nebo ne. Na svatbu přišla a od té doby jsou vztahy na 1 :hug:

Russet
Extra třída :D 10303 příspěvků 26.08.18 07:19

Já bych pozvánku poslala, ať jste si udělaly cokoliv.

jenny.fields
Generální žvanilka 24585 příspěvků 26.08.18 07:27

Nevypadá to, že ti udělala něco hrozného. Spíš se mi zdá, že se za ni stydíš. Přeber si to v hlavě, jestli bys chtěla, aby ti tohle udělalo v budoucnu tvoje dítě, pokud by byly okolnosti stejné.

Králičice
Extra třída :D 12965 příspěvků 26.08.18 07:28

hele, minimálně by ti mohla pohlídat dítko.. Já bych pozvala :kytka:

zuza92
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 26.08.18 07:38

Poslala bych jí oznámení, aby se rozhodla sama jestli přijde na obřad. Třeba ani sama nebude chtít pak na oslavu, pokud nemáte dobré vztahy. Každopádně je to máma a mohla bys toho litovat.

terinka4444
Hvězda diskuse 66537 příspěvků 26.08.18 07:43

Je to tvoje věc, ale ptáš se na názor, takže můj názor je, že je to velmi špatný nápad. Jste spolu v kontaktu skrze malého píšeš, je to máma, takže ne, v žádném případě bych nezatajila mámě svatbu a jakkoliv by byla špatná, kdybych se nějak stýkali, prostě bych ji na svatbu pozvala. Zbytek hostů by měl respektovat to, že je to tvůj rodič. Jediný.

terinka4444
Hvězda diskuse 66537 příspěvků 26.08.18 07:45

Jo a lhát? Ani nemít koule na to, jí říct dělám svatbu, tebe nezvu. To je strašný. Takže znovu, ne, velmi velmi špatný nápad.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 26.08.18 08:09

Bud obrad jenom se svedky a bez rodin nebo s obema rodinama…jestli se normalne vidate a komunikujete, tak by bylo blby ji nepozvat…
A k oltari me vedl mladsi bracha (tehdy mu bylo 17)- citila jsem to tak :srdce:

Nelinka2
Kecalka 339 příspěvků 26.08.18 08:25

Nebudu odepisovat každému zvlášť, takže to napíšu tady najednou. Já už jsem s mamkou za dobře, ale ostatní ví, co provedla (je to na dlouho a nic příjemného to není). Ségra to má v živé paměti a nestýkají se (a teď by byli v jedné obřadní síni), proto mi i psala, že by jí to bylo nepříjemné a že by jí to stálo dost úsilí se přemoci a přijít kdyby byla mamka přítomna.
Dále pak si říkám, že by se s nikým - kromě nás - nebavila. Což je na jednu stranu hrozná škoda, protože všichni ostatní jsou ok, jen tohle…
Je to hrozný, co vám budu povídat, klidně ji pozvu, o to mi nejde, třeba se nakonec rozhodne, že ani nepůjde (už jednou mi to odřekla se slovy, že nemá co na sebe). Ale jde mi o ten den, chci aby to bylo v klidu a pohodě a ne aby se jeden druhému vyhýbal a bylo tam dusno (byť i tu půlhodinu) a dalo se tam napětí krájet. :( fakt je to složitý… :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama