Svátek miminka

Anonymní
7.3.21 17:56

Svátek miminka

Ahoj,
v lednu se nám narodil chlapeček a teď v březnu měl svátek. Jak v rodině manžela, tak i v naší, to chodí tak, že se k svátku vždy přeje a dává se nějaká drobnost. Jde o to, že z obou rodin si dohromady vzpomněli tři členové.. Moje tchyně, moje teta a moje máma.. Jinak ségra, babičky a ostatní vůbec nepopřáli a to ani dodatečně, přitom my všem vždycky přejeme a nám s manželem přejou taky. Žádné vážné problémy nikdo z nich nemá a nikdo na tom není tak špatně, že by neměl na kalendář. Nevím jak vy, ale já to mám tak, že vždycky, když se narodí miminko, tak si do kalendáře napíšu narozeniny a svátek, abych věděla.
Chtěla bych poradit, co byste dělali na mém místě? Upozornili byste je, že zapomněli? Radu, že jim taky nemám přát neberu. Pro mě je to prostě normální..
Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7612
7.3.21 17:59

Nic, neresila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
7.3.21 18:00

Nic, je to dvouměsíční kluk, je mu to šumák.
Až bude větší, určitě přát budou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
7.3.21 18:00

Vůbec bych neřešila. Však je to mimino, nějaký svátek mu je v plíně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 18:01

Nedělala bych nic a prostě bych to přešla. Až se uvidíte, můžeš nadhodit, jak jste to hezky oslavili, ale že se těšíš na příští rok, že to bude větší a bude to jiná zábava. Ale mrzelo by mě to, to jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30780
7.3.21 18:01

Neřešila bych. Chápu, že to zamrzí :hug: Ale já třeba úplně nestíhám sledovat, co je za den v týdnu, věčně netuším, jaký je datum, natož, kdo má svátek :poblion: Zapomněli jsme na svátek vlastních dětí už dvakrát :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 18:03

@JancaS84 @PeBa12 @Whitedog Mě je jasný, že syn to nevnímá, ale u nás se odjakživa přeje i miminkům přes rodiče. Prostě je to i trošku důkaz toho, že ti na tom členovi rodiny záleží.. Takhle to máme oba s manželem předané ve výchově, proto to tak prožívám..

• Citovat
  • Nahlásit
24610
7.3.21 18:08

Tvoje starosti bych chtěla mít. Miminu to je šumák.

Spousta lidí má teď o dost jinačí problémy, než přát miminu k svátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
7.3.21 18:11

Loni jsem zazdila výročí svatby, manželův svátek, svátek mojí matky, svůj svátek. Žijem a opravdu to neznamená, že máme doma špatné vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
7.3.21 18:13

Prosím Tě, babičky nezapomněly, vy rodiče také ne, tak co řešíš? Očekáváš, že chlapi koukají každý ráno do kalendáře, kde mají zatržená jména, kdo má kdy výročí jo?
Přijde mi to dost malicherný, obzvlášť v týhle době.
A určitě by mi přišlo trapný ještě ostatní upozorňovat, že propásli svátek miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
7.3.21 18:14

Myslím, že to vnímáš zbytečně přecitlivěle. Určitě jim na něm záležet bude. Jen to prostě napoprvé nevychytali. Jak víš, že třeba nemají doma nachystanou nějakou drobnost na dobu, až se uvidíte? Jak víš, že nechtějí otravovat v šestinedělí, apod. Hlavně tomu nedávej tady ty významy - že jim na tom členovi rodiny nezáleží. Je to čerstvé - úplně klidně se mohlo stát, že to napoprvé jednoduše prošvihli. Povznes se nad to, není to tragédie :kytka: a ty nejdůležitější osoby - obě babičky (tchyně a tvá matka) to zvládly :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
7.3.21 18:22

Buď ráda, že se máte dobře, tak asi zapomněli, je to mimino. Ono ještě neví jak se jmenuje natož, aby vědělo kdy má nějaký svátek. Babičky si vzpomněly a to je hlavní. Můžeš jim naštvaně napsat, že oni nepopřáli, ale jestli ti dodatečné, vynucené přání udělá radost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7457
7.3.21 18:24

Hele je dost možný, že si to v kalendáři ještě nestihli zařadit. Jinak u nás se ke svátkům víceméně nepřeje. Občas si někdo vzpomene. Já jsem rád, že mi vše připomíná manželka a já si musím pamatovat jen ji :D tam by to byl jinak průůser

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23794
7.3.21 18:25
@Anonymní píše:
Ahoj,
v lednu se nám narodil chlapeček a teď v březnu měl svátek. Jak v rodině manžela, tak i v naší, to chodí tak, že se k svátku vždy přeje a dává se nějaká drobnost. Jde o to, že z obou rodin si dohromady vzpomněli tři členové.. Moje tchyně, moje teta a moje máma.. Jinak ségra, babičky a ostatní vůbec nepopřáli a to ani dodatečně, přitom my všem vždycky přejeme a nám s manželem přejou taky. Žádné vážné problémy nikdo z nich nemá a nikdo na tom není tak špatně, že by neměl na kalendář. Nevím jak vy, ale já to mám tak, že vždycky, když se narodí miminko, tak si do kalendáře napíšu narozeniny a svátek, abych věděla.
Chtěla bych poradit, co byste dělali na mém místě? Upozornili byste je, že zapomněli? Radu, že jim taky nemám přát neberu. Pro mě je to prostě normální..
Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma..

Jako že nepopřáli dvouměsíčnímu miminku? To jako vážně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2419
7.3.21 18:25

Já běžně zapomínám na svátek svůj, manželův i vlastních dětí :mrgreen: Takže mě to divné nepřijde, že nepopřáli. Je to malé mimino, tomu je to šumák. Pokud to vadí tobě, tak bych se asi mezi řečí zmínila, že prtě mělo nedávno svátek, ale drama bych z toho nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat