Svatební oznámení - malá svatba

3.3.21 11:57

Svatební oznámení - malá svatba

Zdravím, plánujeme se snoubencem opravdu malou svatbu. Podle situace tam budou max. rodiče a sourozenci a fotograf. Řešili jste svatební oznámení pro ostatní členy rodiny? Jestli předat ještě před svatbou, nebo až po nebo vůbec a pak je pozvat na zahradní posvatební party?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.3.21 12:00

My máme v plánu po svatbě zaslat oznámení o tom, že jsme se vzali a poslat foto ze svatby.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16054
3.3.21 12:15

V takových případech se obvykle posílá fakt oznámení, tedy sdělení že jste se vzali. Oznámení co jdou předem jsou vlastně pozvánka :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
3.3.21 12:23

My jste svatební oznámení vůbec nedělali, ani oznámení po svatbě. Bylo nás 23 včetně kojence, fotografa a DJ… takže je rodiče se sourozenci a jejich rodinou a svědci s jejich rodinou (myšleno manžel a manželka se svými dětmi). Ono často ostatním vesměs informace doputuje ještě dřív, než jim něco pošlete. Takže pak stačí třeba jen zavolat a pokecat, jaké to bylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2187
3.3.21 12:50

Myslím, že je toto součástí jakýchsi svatebních obyčejů, které se časem mění, ale někdy se již zapomenuté obnovují. Takže za mých mladých let se svatební oznámení rozesílala všem příbuzným, přátelům a známým a na venkově to bylo „po číslech“ a lidé se i uráželi, že nedostali svatební oznámení. Na venkově se svatební oznámení doplňovalo roznášením koláčů - možná by bylo zajímavé takto některé známé před svatbou překvapit. Ke svatebnímu stolu zvali snoubenci osobně. V poslední době jsem se několikrát setkal, že snoubenci v písemné pozvánce nebo při osobním pozvání, projevili přání o svatební dar v penězích (žijí spolu už dlouho a všechno mají). Dodatečná zpráva o oddání dříve také existovala, ale jen výjimečně (já jsem ji dostal jen jednou). Jinak asi to bude už stářím, že vykládám, jak to bylo za mých mladých let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45876
3.3.21 13:22
@Ou píše:
V takových případech se obvykle posílá fakt oznámení, tedy sdělení že jste se vzali. Oznámení co jdou předem jsou vlastně pozvánka :-D

nemyslim si, že to je pozvánka.. je to svatební oznámení, že se toho a toho dne berou.. jako pozvánka se k tomu dá delší lísteček jakože pozvání k svatební tabuli..
taky jsem takhle dostala oznámení třeba od spoluzacek, kolegů atd. jsem z vesnice takže oznámení se nosí i sousedům s kolackaam.. na základě toho oznámení se sli třeba sousedi atd. podívat na nevěstu, nekdo přímo k obřadní síni atd.

ale v tyhle covid době je jasný, že o moc víc lidí být ani nemůže..
takže bych bližší pribuzenstvo obešla sama s oznámením, (až situace dovolí) a osobně řekla podrobnosti, jakože vzhledem k situaci tam budou jen rodiče a sourozenci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
3.3.21 13:32

Poslala bych po svatbe s fotografii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu