Reklama

Svědectví pro bývalého zaměstnavatele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.17 18:46
Svedectvi pro byvaleho zamestnavatele

Ahoj,
Poprosim o radu. V prosinci 2016 jsem koncila pracovni pomer. Vypoved byla ze strany zamestnavatele pro nadbytecnost s sestimesicnim odstupnym. Zamestnavatel zde ma pobocku, matka firmy sidli v Nemecku. Behem sve pracovni naplne jsem resila pripad padelaneho platebniho prostredku a byla vypovidat dvakrat na Policii ČR.
Dnes mi z personalniho napsaly, ze jim prislo predvolani z Nemecka, ze mam jit v dubnu svedcit u soudu v Nemecku. Mohu toto svedectvi odmitnout vzhledem k tomu, ze se to tykalo zamestnani, kde jiz nepracuji? Nevystavim se nejakemu stihani?
Pokud bych svedcit musela, kdo mi zaplati naklady na cestu a pripadne i prekladatele? Nemecky neumim. Nehlede k tomu, kdybych pracovala uz jinde, tak novy zamestnavatel mi prece nemusi ani dat volno…diky moc za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 20898 příspěvků 01.03.17 18:49
@Anonymní píše:
Ahoj,
Poprosim o radu. V prosinci 2016 jsem koncila pracovni pomer. Vypoved byla ze strany zamestnavatele pro nadbytecnost s sestimesicnim odstupnym. Zamestnavatel zde ma pobocku, matka firmy sidli v Nemecku. Behem sve pracovni naplne jsem resila pripad padelaneho platebniho prostredku a byla vypovidat dvakrat na Policii ČR.
Dnes mi z personalniho napsaly, ze jim prislo predvolani z Nemecka, ze mam jit v dubnu svedcit u soudu v Nemecku. Mohu toto svedectvi odmitnout vzhledem k tomu, ze se to tykalo zamestnani, kde jiz nepracuji? Nevystavim se nejakemu stihani?
Pokud bych svedcit musela, kdo mi zaplati naklady na cestu a pripadne i prekladatele? Nemecky neumim. Nehlede k tomu, kdybych pracovala uz jinde, tak novy zamestnavatel mi prece nemusi ani dat volno…diky moc za rady.

Musíš.
Proplatí ti náklady.
Musí ti dát volno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.17 18:55

Kdo mi proplati naklady? Soud oslovil byvaleho zamestnavatele, ne primo mne, tak nevidim duvod proc bych musela. Pokud bych byla nemocna, tak se nedostavim a co mi muzou?

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 01.03.17 18:56

Tak pokud dostaneš předvolání konkrétně ty, tak tam jít musíš a i nový zaměstnavatel tě uvolnit musí. Na nějaké volali mi z práce, že dostali předvolání, bych se vykašlala, respektive bych jim řekla, že jestli o moje svědectví soud stojí, tak mi má poslat předvolání na tu a tu adresu/do datové schránky. Moje zkušenost je ale z ČR, náklady na cestu mi zaplatili na soudu v pokladně, v předvolání bylo napsáno, že mám cestovat hromadnou dopravou a donést účtenky (lístky), ev. cesta autem by musela být soudem předem schválená.

Bábrdl
Generální žvanilka 20898 příspěvků 01.03.17 18:56
@Anonymní píše:
Kdo mi proplati naklady? Soud oslovil byvaleho zamestnavatele, ne primo mne, tak nevidim duvod proc bych musela. Pokud bych byla nemocna, tak se nedostavim a co mi muzou?

No, pokud nepředvolal nikdo přímo tebe, tak nikam pochopitelně nemusíš. :nevim:
Ale nepředvolává se podnik, nýbrž konkrétní lidé.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.17 19:01
@Bábrdl píše:
No, pokud nepředvolal nikdo přímo tebe, tak nikam pochopitelně nemusíš. :nevim:
Ale nepředvolává se podnik, nýbrž konkrétní lidé.

Prislo to do byvale firmy, mne osobne ne, jen mi dneska psala z personalniho, ze mi to preposilaji domu, cimz mne docela nastvala. Ja byla naposledy u Policie v rijnu a od te doby to beru jako uzavrenou zalezitost. Ze nemusim mi docela spadnul kamen ze srdce, harcovat se nekam do Nemecka den pred Velikoncrma by se mi fakt nechtelo…

Bábrdl
Generální žvanilka 20898 příspěvků 01.03.17 19:02
@Anonymní píše:
Prislo to do byvale firmy, mne osobne ne, jen mi dneska psala z personalniho, ze mi to preposilaji domu, cimz mne docela nastvala. Ja byla naposledy u Policie v rijnu a od te doby to beru jako uzavrenou zalezitost. Ze nemusim mi docela spadnul kamen ze srdce, harcovat se nekam do Nemecka den pred Velikoncrma by se mi fakt nechtelo…

Uvidíš, co bude v tom předvolání.
Ale správný postup je předvolat přímo tebe, pomocí doporučeného dopisu.

eumedon
Extra třída :D 13199 příspěvků 01.03.17 19:04

http://ec.europa.eu/…e_ger_cs.pdf

@Anonymní píše:
Pokud bych svedcit musela, kdo mi zaplati naklady na cestu a pripadne i prekladatele? Nemecky neumim.

Když německy neumíš, tak zajištění tlumočníka není tvou starostí, ale starostí soudu, pokud tě předvolá. Mimoto můžeš požádat o svědectví videokonferencí, je-li to technicky možné.

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 01.03.17 19:09

Zřejmě Ti to poslali na Tvé jméno do firmy, já si myslím, že i v takovém případě jsi povinna se účastnit. Pokud budeš pracovat, tak Ti nový zaměstnavatel vystaví potvrzení pro německý soud o ušlé mzdě + Ti samozřejmě proplatí další nutné náklady.

eumedon
Extra třída :D 13199 příspěvků 01.03.17 19:14
@Adinal píše:
Zřejmě Ti to poslali na Tvé jméno do firmy, já si myslím, že i v takovém případě jsi povinna se účastnit. Pokud budeš pracovat, tak Ti nový zaměstnavatel vystaví potvrzení pro německý soud o ušlé mzdě + Ti samozřejmě proplatí další nutné náklady.

Pokud by to poslali na její jméno do firmy, tak by byla sekretářka povinna jí to předvolání přeposlat (a v podstatě by to ani nesměla otevřít, protože by to byla její pošta a otevřením by se dopustila porušení tajemství přepravovaných zpráv). Na vzkazy z druhé ruky není povinna reagovat.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 01.03.17 20:36
@Anonymní píše:
Ahoj,
Pokud bych svedcit musela, kdo mi zaplati naklady na cestu a pripadne i prekladatele? Nemecky neumim. Nehlede k tomu, kdybych pracovala uz jinde, tak novy zamestnavatel mi prece nemusi ani dat volno…diky moc za rady.

Svědectví je povinné. Náklady uhradí soud, tlumočníka by měl zajistit soud.
Volno musíš dostat je to ze zákona.
To je teda opravdu smůla.

@eumedon píše:
Pokud by to poslali na její jméno do firmy, tak by byla sekretářka povinna jí to předvolání přeposlat (a v podstatě by to ani nesměla otevřít, protože by to byla její pošta a otevřením by se dopustila porušení tajemství přepravovaných zpráv). Na vzkazy z druhé ruky není povinna reagovat.

to je pravda

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 01.03.17 21:29
@eumedon píše:

Vždyť vůbec nevíš, jak to bylo, zakladatelka nereagovala. Třeba to neotevřeli a byla u toho jen průvodní informace.
Vždyť sama zakladatelka psala, že jí to budou domů přeposílat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.17 21:47
@Adinal píše:
Vždyť vůbec nevíš, jak to bylo, zakladatelka nereagovala. Třeba to neotevřeli a byla u toho jen průvodní informace.
Vždyť sama zakladatelka psala, že jí to budou domů přeposílat.

Na moje jmeno to nebylo, bylo to na jmeno firmy a pry mi to preposilaji…

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 01.03.17 22:10
@Anonymní píše:
Na moje jmeno to nebylo, bylo to na jmeno firmy a pry mi to preposilaji…

Tak počkej, až ti to přijde, uvidíš, co tam bude napsané a pak to řeš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 19:06

Tak dneska jsem postaka nezastihla, ale zrejme uz to prislo, mam listek ve schrance

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama