Svědivá krupičková vyrážka

1920
18.3.13 12:28

Potrebovala bych poradit, cim mazat nebo co delat pri svedive vyrazce. Dvoulele dceri se na brisku, bocich briska a na zadni strane stehen (ted uz to vidim trochu i vepredu)udelaly drobne, nacervenake pupinky, na omak hrube… A zacina si to drbat.
Pokousela jsem se volat pediatricce, ale asi to blbne, prepojuje me to jinam. Navic pro dnesek uz v ordinaci stejne za chvilku konci. A do zitrka si to mala asi rozdrbe do krve :(
Nemely jste to u deti nektera?
Davam fotku focenou z mobilu, jestli to pujde videt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1920
18.3.13 12:31

Mimochodem jsem holkam vcera davala do koupele “kulicku“ olejicku. Jednou za cas jim to davam, ale zatim na to zadna reakce nebyla. Kysele ovoce nebo neco co bezne neji, k jidlu nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
18.3.13 12:33

Zkusila bych koupit v lékárně holtovu mast/ krém. To je malý zázrak, sice špiní oblečení, zapáchá, ale nám na něco podobného pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
18.3.13 12:34

…jo a nezapomeň tělíčko také promazávat něčím mastným. My mazaly 2× za den holtem a 2× za den něčím mastným a do koupele se nám osvědčil Balmandol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
18.3.13 12:36

No nic nezkazíš Fenistil gelem na kůži, nebo Fenistil kapkami (do pusy :D ), pokud máš.
Podle fota těžko soudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
18.3.13 12:41

Já měla kdysi něco podobného, byla to alergie na prací prášek. když jsem to podrbala, tak se pupínky jakoby slily a udělaly mapu…a svědily ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
18.3.13 13:00

My teď máme to samé a myslím, že je to práškem (prala jsem v Arielu), tak čekám jestli to zmizí a pokud ne budu pátrat dál :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
18.3.13 13:15

Zasekl se mi net, neslo mi odesolat zpraby :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
18.3.13 13:16
@BellinkaX píše:
No nic nezkazíš Fenistil gelem na kůži, nebo Fenistil kapkami (do pusy :D ), pokud máš.
Podle fota těžko soudit.

fenistil jsem doma objevila, namazala a dala malou spat. Fenistil- me to vubec nenapadlo :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
18.3.13 13:17
@Jamulka píše: …jo a nezapomeň tělíčko také promazávat něčím mastným. My mazaly 2× za den holtem a 2× za den něčím mastným a do koupele se nám osvědčil Balmandol.

Co je ten Balmandol? Prodavaji to v lekarne? Kolik cca stoji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
18.3.13 13:19
@Miluzi píše:
My teď máme to samé a myslím, že je to práškem (prala jsem v Arielu), tak čekám jestli to zmizí a pokud ne budu pátrat dál :)

V Arielu peru uz temer 10 let a nikdy nic nebylo:nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
18.3.13 13:39

@janet9 Já jsem v něm taky dřív prala a bez problému, ale teď mám dovoz z Německa asi má jiné složení nevím uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
4.2.14 17:59

Ahoj Janet9.Už 14 dní mám ten samí problém se synem. Vyrážka se mu nejdříve udělala na levé noze, levé ruce a levé straně břicha, pomalu se to šířilo na pravou nohu a ruku také něco málo má na pravé straně břicha a včera se mu osypali celé záda. Dr. mám dala ichtyolovou mast a zodac, aby se v noci neškrábal. Mast za 5 dní, bohužel bez účinku. Prosím Vás co vám na to zabralo a co to vlastně bylo za vyrážku nebo z čeho se to objevilo. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.8.15 22:05

Ahoj holky, jak vypadala ta vaše vyrážka? ta moje vyleze hlavně když se škrabu, je to bílá krupička, asi se z toho zblázním. Zítra zkusim jít do lekárny jestli mi poradí, ke gyn jdu na kontrolu za 3 dni, teď má dovolenou, můj kožní též, tak snad buĎ v té lékárně anebo vydržim těch pár dní ke gyn..anebo z toho porodim, jsem v 38.tt ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
1.8.17 10:48

Ahoj. Najde se tady někdo, kdo ví, co taková vyrážka znamená? Naše malá (jsou jí tři roky) má přesně takovou, jakou vyfotila janet9 v úvodním příspěvku (před lety :))Drobné bílé a červené pupínky a všude kolem červené fleky, svědí to.
Předevčírem se dcerce objevila večer na bříšku a zádech, za dvě hoďky zase zmizela, včera nic a dnes ráno jí ta samá vyrážka vyskočila znovu, tentokrát na boku, a zase za cca dvě hodiny byla pryč. Pokaždé v jiném prostředí, jednou doma a jednou na chatě. Alergickou reakci bych vyloučila, neproběhly u nás žádné změny a krom toho bere malá už cca rok pravidelně Aerius.
Díky za vaše názory a poznatky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama