Reklama

Svěření dětí do péče - kde začít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lll2220
Nováček 6 příspěvků 05.10.18 09:24
Svěření dětí do péče - kde začít?

Ahoj,
S partnerem jsme se rozešli na jaře. Máme dvě děti ve věku 4 a 6,5 roku. Myslela jsem si, že se spolu dokážeme domluvit, ale on pořád měnil, jak často a kdy chce vidět děti. Zprvu chtěl střídavku po týdnu, nakonec se rozhodl pro jen jednou za 14 dní o víkendu, teď chce opět střídavku po týdnu. Už mě ty změny nebaví. Když je měl ob víkend, tak to bylo super. Měli jsme svůj režim a mohla jsem ovlivnit jejich výchovu… Byla bych nejradši, aby to bylo jako dříve, ale nevím, co je nejlepší pro děti. Chtěla bych to zjistit a pak to stanovit soudně. Ale nevím, kde začít. Mám jít za právníkem, sociálkou, do PPP? Odešla jsem od něj jen s pár igelitkami. Nedal mi nic. Výživné mi taky neplatil, přitom on má skoro trojnásobný plat a majetek. Já zaplatím nájem a mám 4 tisíce na ostatní věci. Přesto jsem to k soudu nedala. Nevím, kam skočit dřív a nechtěla jsem dávat peníze za právníka. Tohle ale už chci začít řešit. Děti jsou mé všechno. Bez nich tu ani nemusím být. Jsou to jediné, co mě tu drží. Pokud bych ale zjistila, že pro ně střídavá péče bude to nejlepší, přijmu to. Chci pro ně to nejlepší, ale nevím, co to je? On mi tvrdí, že je rodič stejně jako já, že se u něj mají lépe (ještě aby ne, když jim může koupit na co si vzpomenou). Jenže se mi nelíbí jeho styl výchovy. Nemusí u něj nic dělat, všechno dostanou, nemusí poprosit, když něco chtějí, poděkovat, když něco dostanou. Nepošle je si ani umýt ruce před nebo po jídle, nebo když přijdou z venku. Nemusí prostě vůbec nic. Když se chtějí koukat pozdě večer na TV, tak mohou, když chtějí spát na gauči u TV, tak mohou, mohou jíst každý den sladkosti a sladká jídla, nesnaží se, aby jedli i něco jiného… Přestávají si vážit věcí a starší začíná být hrozně vyčůraný. A mladší říká, že chce k tátovi, protože mám zásady, které dělat musí a u něj ne. Strašně mi rve srdce, když to říká. :( Fakt si někdy říkám, že kdybych tu nebyla, bylo by jim asi líp… Včera jsem jela autem a koukala po stromech a věděla, že stačí málo a byl by pokoj. Už jsem na dně. Potřebuji jasná pravidla, jak to bude. Snad i děti časem pochopí, že to všechno myslím dobře. Zatím z toho mám pocit, že je úplně ztrácím. :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

botl
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 05.10.18 09:44

Bohužel, to je úplná klasika.

Řekni mi, tvůj bývalý je nezodpovědný typ vůči všemu a všem, nebo jen teď dětem dovolí všechno, aby to měl u nich dobrý?

To druhé by pro tebe bylo lepší, protože jakmile se nastaví režim a on bude mít povinosti, budeš vědět, že je bude plnit.

Střídavku chce ale podle mě jen pro to, aby ti nemusel platit vyšší výživné.

Každopádně alimenty si musíš zařídit, protože nejsou pro TEBE ale pro tvoje DĚTI.
Pak bude líp i tobě.

Ariadne
Echt Kelišová 8727 příspěvků 05.10.18 10:12

Bojuj za sebe i za ně. Zkus se zdravě naštvat a zařídit si alimenty. Jsou to peníze pro deti. Zajdi na ospod sociálku,ať ti poradí a od toho se odpichni. Je to těžké,ale stojí to za to. Děti maminku potřebují a jednou ocení tvůj přístup výchovy.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 05.10.18 10:26
@Ariadne píše:
Zkus se zdravě naštvat a zařídit si alimenty.

Ale výživné bere ten, kdo má děti svěřeny do péče, ale zakladatelka si není jistá, zda děti v její péči je pro ně to nejlepší.

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 05.10.18 10:28

Je to koko. t, s tim nic nenadelas. Nenech se nicit, spousta lidi se trapi ptz podlehne neomalenym způsobům nejakyho zm. rdecka
Manipuluje s detma aby ho meli radi a taky je ma jako zbran proti Tobe. A vubec mu nedochází ze jim tim neprospívá. Nebo je mu to fuk O svereni do pece pozadej soud, proste podej zadost o svereni deti do pece, na netu budou vzory. Soudu nic platit nebudes. Muzes se dojit poradit na ten ospod. Chtej v ty zadosti svěření deti do sve pece a az bude jednání, soudci zdůrazni, ze s ex neni domluva tudiz požadujes presny urceni kdy si deti vyzvedne a kdy je vrati.

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 05.10.18 10:30

@Luboš P protože pres deti ex manipuluje i s ni. Znamka toho, ze clovek podlehl manipulatorovi je, ze začne pochybovat sam o sobe.

botl
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 05.10.18 10:46
@Luboš P píše:
Ale výživné bere ten, kdo má děti svěřeny do péče, ale zakladatelka si není jistá, zda děti v její péči je pro ně to nejlepší.

Je si jistá. Její ex si evidentně není jistý. Jednou je chce každý druhý týden, pak víkend za 14 dní, pak střídavka ob týden a než by musel řešit nějakou výchovu, nedělá nic.

To je panečku sebejistý otec!

Luboš P
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 05.10.18 10:51

Tarjei Tak snad najít sílu a požádat o svěření dětí do péče a výživné s tím přijde automaticky (samo výživné nejde).
Jinak já bych doporučoval začít ns OSPOD (tomu se stejně nevyhne) tam poradí, pošlou třeba k dětskému psychologovi (od toho tam vlastně jsou) atd. A potom se rozhodnout.
Osobně střídavou péči považuji za vhodnou jen tam, kde se rodiče domluví, jinak je lepší výhradní péče jednoho a styk s druhým.

lll2220
Nováček 6 příspěvků 05.10.18 10:53

Moc všem děkuji. Zdá se mi, že bývalý si myslí, že se k němu vrátím, protože to finančně neutáhnu. Ale jako dítě jsme moc peněz neměli a uskromnění mi nevadí.

@botl Ex je jinak velmi zodpovědný. Věřím, že pro děti chce také to nejlepší, ale myslí si, že návyky se naučí časem až povyrostou. Dělá z nich neschopné děti, které mají nárok nic nedělat.

botl
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 05.10.18 10:55
@lll2220 píše:
Moc všem děkuji. Zdá se mi, že bývalý si myslí, že se k němu vrátím, protože to finančně neutáhnu. Ale jako dítě jsme moc peněz neměli a uskromnění mi nevadí.@botl Ex je jinak velmi zodpovědný. Věřím, že pro děti chce také to nejlepší, ale myslí si, že návyky se naučí časem až povyrostou. Dělá z nich neschopné děti, které mají nárok nic nedělat.

Tak mu klidně kývni na střídavku, kdyby na ní trval.

Ale jako prioritu musíš vyřídit alimenty. Zeptej se na ospod. Nejlepší by byl hned právník, ale na něj asi nemáš. Nebo ano?

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 05.10.18 10:56

@Luboš P me nazdvihla ta formulace ze zakladatelka si neni jista.

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 05.10.18 10:57

@botl proc pravnika? Alimenty urci soud podle prijmu otce zaroven se svěřením deti do pece matce

botl
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 05.10.18 11:04
@Tarjei píše:
@botl proc pravnika? Alimenty urci soud podle prijmu otce zaroven se svěřením deti do pece matce

Protože si myslím, že ex chce zakladatelku vydírat, takže to tak jednoduché nebude.

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 05.10.18 11:14

@botl pokud bude rozumnej soudce, rychle to zjisti a da mu to sezrat.

botl
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 05.10.18 11:20
@Tarjei píše:
@botl pokud bude rozumnej soudce, rychle to zjisti a da mu to sezrat.

Ty máš takovou zkušenost?
Já jsem spíš pesimistka.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >