11letý syn trpí dlouhodobým nechutenstvím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Prostetaktoje1
Povídálka 18 příspěvků 13.12.17 07:28
Syn 11let-dlohodobě nechutenství

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s nechutenstvím u dítěte a jak jste to řešili. Syn(11let)se už prakticky od dětství ve všem nimrá, má tři oblíbená jídla a tímto končí. Závodně sportuje a ani při vysokém výdeji nemá vůbec hlad. Podle doktorky je váhově v pořádku, u nižší hranice, ale je. Je menšího vzrůstu po nás, což by nás tak netrápilo a je to pochopitelné, jako že nemá zdravou chuť k jídlu a téměř na ničem si „nepochutná“. Omezujeme sladké, někdy ho nechám vyhladovět(aby snědl všechno), ale bez účinku. Nemá vůbec potřebu hladu(i žízně-to samé s pitím). Z masa jí jen kuřecí prsa, žádné další do pusy nevezme. Z ovoce jí dva druhy a zeleninu nesní vůbec. Dopuji ho alespoň vitamíny v tabletách. S dcerou se to nedá srovnat, ta je velký jedlík. Kdybych na něj nedohlížela, byl by za chvíli podvyživený. Myslíte, že je tam nějáký zdravotní problém? Nemáme se obrátit na doktorku? Díky všem za rady a zkušenosti

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 13.12.17 07:32

@Prostetaktoje1 pokud není podvyživený, nic ho nebolí, netrápí a užívá života, neřešila bych. :) Předpokládám, že jsi se ho ptala, proč jí tak málo :)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 07:40

@Prostetaktoje1 pokud závodně sportuje, tak to dlouho nevydrží :nevim: rada není, ukázat mu, jak dopadli lidi, kteří nejedi :nevim: třeba ho osvítí a třeba taky ne..

Prostetaktoje1
Povídálka 18 příspěvků 13.12.17 07:41

@Amelie30 Jasně-nemá prostě hlad. Dokáže s velkou pečlivostí oddělit části jídla od toho, co nejí. Nedej bože aby snědl kousek něčeho výživného :roll:

Prostetaktoje1
Povídálka 18 příspěvků 13.12.17 07:43

@martina.se Už jsme mu pohrozili, že jestli to takhle půjde dál, přestane s tím sportem, tak nevím..ale přijde mi, že za to snad ani nemůže, kolikrát se fakt snaží a nutí se. Jako dítě jsem teda taky moc nejedla, ale takový extrém jsem zase nebyla teda

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 07:48
@Prostetaktoje1 píše:
@martina.se Už jsme mu pohrozili, že jestli to takhle půjde dál, přestane s tím sportem, tak nevím..ale přijde mi, že za to snad ani nemůže, kolikrát se fakt snaží a nutí se. Jako dítě jsem teda taky moc nejedla, ale takový extrém jsem zase nebyla teda

víš jak, on to nevydrží fyzicky.. pokud dělá sport závodně, je k tomu třeba i odpovídající jídelníček, nebo se max ve 30ti fyzicky zhroutí a bude mít tělo jak stařeček.. Ale je mi jasné, že to ve svém věku nechápe :think: psycholog? řešila bych to stejně jako anorexii :think:

Prostetaktoje1
Povídálka 18 příspěvků 13.12.17 08:01

@martina.se To si taky myslím, jídlo prostě vzhledem k jeho vytíženosti potřebuje. Nechtěla jsem to hrotit, nějakou dobu jsme to nechali plynout, že si tělo samo řekne, ale přijde mi, že se to spíš zhoršuje a nimrá se už i v těch pár jídlech, co dřív jakžtakž snědl. Já právě myslela, jestli neexistují nějáké přírodní podpůrné léky na chuť k jídlu, že bysme zkusili. Psycholog mě už taky napadl, bůhví co se mu honí hlavou, ale nechtěla jsem mu ještě víc motat hlavu, když je ještě v tabulkách normálu..

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 08:07

@Prostetaktoje1 jako údajně podporu chuti k jídlu vit B. Ale tohle už bych řešila s odborníkem - ano váhově je zatím možná v normálu, ale pokud fakt nejí jak má, tak bude mít problém se svalama, kloubama a to mu může zůstat po celý život…

Prostetaktoje1
Povídálka 18 příspěvků 13.12.17 08:09

@martina.se A měla bych se spíš obrátit na naší dětskou nebo na výživového poradce? Nebo nejdřív ten psycholog?

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 08:11
@Prostetaktoje1 píše:
@martina.se A měla bych se spíš obrátit na naší dětskou nebo na výživového poradce? Nebo nejdřív ten psycholog?

toť otázkou.. pokud nejí, těžko mu pomůže výživový poradce.. osobně bych volila psychologa - přímo z poradny pro problémy s jídlem. Můžeš zkusit kontaktovat např sdružení anabell a pod :nevim: možná poradí, jak na to :nevim:

Prostetaktoje1
Povídálka 18 příspěvků 13.12.17 08:12

@martina.se D9ky moc za radu-asi to uděláme, fakt se nám to už nezdá normální :mavam:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 08:13

@Prostetaktoje1 normální to není :nevim: jasný, nechuŤ k jídlu se objeví, každý máme něco, co nejíme, ale takhle moc to ne :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >