Reklama

Batole nechce jíst nová jídla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tetaJanka
Povídálka 14 příspěvků 09.12.17 19:54
Batole nechce jíst nová jídla

Ahoj holky, respektive spíš maminky. Potřebuju poradit. Už jsem tady hledala diskuze se stejným tématem, ale nikde jsem se nedočetla to, co bych potřebovala. Mám 21měsíční dceru a mám s ní problém, že baští pořád to samé. Ale musím hlavně vysvětlit, že význam „to samé“ znamená, že věci, které sní, bych spočítala na všech svých 20 prstech. Ve svém věku mi chce hlavně kojenecké mléko, které jí zahušťuju rýžovou kaší, aby jí to nasytilo, pak má ráda Pribináky, ještě Bebe Dobré ráno, jablka, banány, teď pořád salátovou okurku nebo papriku, ale aby jedla „normální“ jídla a nějaké rozumné porce - to ne, to je prostě konec. K obědu vařím, ale i kupuju skleničky, jenže problém je, že z vařených jídel mi sní akorát kuře na paprice, občas vývar se zeleninou a masem a pak jí asi 3 druhy jídel ve skleničkách. Jinak jak zkusím dát něco jiného než výše zmíněné, tak sní max. 2 lžičky a konec, radši chce místo toho kaši (kojenecké mléko s kaší). Pořád zkouším něco vařit - přizpůsobené dítěti, ale jí prostě nic nechutná nebo nemá potřebu jíst - nevim… Bramborovou kaši nesní, brambory taky ne. A i když vidí mě, že jím něco, co ona nedostala, tak si to přijde zvědavě prohlídnout, vypadá, že to chce ochutnat, ale když jí nabídnu, tak si stejně nevezme. Jako kdyby se toho jídla bála :think: Ráno jí stačí její mlíko s kaší, pak sní během dopoledne Pribináka, k obědu v horším případě cca 3 lžičky jídla a pak chce znovu kaši, v lepším případě víc jak 3 lžičky (a pak chce stejně kaši), k odpolední svačině někdy zbaští doma vařený pudink, jindy trochu jablka nebo banánu a k večeři chce opět tu kaši :zed: Maximálně si někdy k té večeři řekne o chleba, ale ten musí být suchý bez ničeho. Jakmile ho namažu máslem a třeba ho i otočím tím máslem dolů, aby ho neviděla, tak to stejně nechce, jakmile to zjistí a musím jí dát suchý. Sladkosti nechce - což o to - já jsem ráda, že nemá zatím potřebu jíst čokoládu a oplatky, protože na to má celý život, ale ono jí to nezajímá ani když to vidí u mě. Kamarádky, co mají stejně staré děti, tak jim běžně kupují Kinder čokoládky, Brumíky a tak podobně, ale u nás si tu čokoládu kupuju já pro sebe :mrgreen: Což mě trošku zaráží - že ona nemá ani potřebu ta neznámá jídla malinko ochutnat. Potřebuju prostě poradit, jestli se vám někomu nepodařilo nějakým způsobem povzbudit v dítěti nějak zvědavost k tomu jídlu - někdo mi radil, ať z těch jídel stavím na talířek třeba obličeje. Jenže na to mi malá prdí, prostě to jídlo nechá dál ležet a pokud nechce, tak si prostě nevezme (jakože ona si nikdy nevezme. Maximálně si to prohlídne a jde od toho.) Jiný radil, ať nechávám prostě někde v jejím dohledu a dosahu položený talířek s nějakým jídlem, ať si sama veme, až bude chtít - nepomáhá, nevšímá si toho… Jiný radil jíst spolu - taky nepomáhá… Všecko nové, co pro ní vařím, tak pak taky vyhazuju, to samé s kupovanýma skleničkama…už jsem bezradná :nevim:

Reklama

Reakce:

chs.jasmin
Kelišová 7422 příspěvků 09.12.17 20:04

@tetaJanka
Ahoj,

já si tedy podřezala pod sebou větev, jakmile jsem dala dceři jídlo ze skleničky - pak mi odmítala vše ostatní (přitom mi obojí přišlo stejné - plané a bez chuti :mrgreen: to je fakt). Dlouho pak pro ni byl oběd suché makarony (nedej bože, když jsem ji k tomu dala omáčku - konec, dojezeno).
Pak dcera došla na to, že z tatínkova talířku vše chutná lépe až došla na to, že jídlo je fajn. Je pravda, že je stále docela vybíravá, ale nechá se nachytat na kečup (s ním sní hodně věcí, jen si to prostě musí namáčet).

Tolik kuchařek pro děti jsem přečetla a myslela si jak budeme na dušené zelenince a jíst dle brožur a dítě si to pak zařídí zcela dle svého a maminka je ráda, když dítě jí.
Jedna dobrá kamarádka mi dala úžasnou radu „Neboj, není blbá. Dobrovolně nevyhladoví“ :mrgreen:

:mavam:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17158 příspěvků 26 inzerátů 09.12.17 20:09

@tetaJanka A když jí prostě ty kaše a UM nedáš?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15371 příspěvků 09.12.17 20:17

@tetaJanka Ja jsem matka herodes, co dite k obedu sni, to sni, ale pokud nechce, nedostane nic jineho az dalsi planovane jidlo. Urcite nejsem z tech, ktere by jedno jidlo jeste vicekrat ohrivali a diteti nutili, ale na kasi misto jidla bych se mu vybodla.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 09.12.17 20:23

Přesně jak píšou holky proč by jedla něco jiného když ji udelas kaši? Prostě ji tu kaši nedej a ona sama přijde na to ze ma hlad ;)

iwa83
Kelišová 6332 příspěvků 09.12.17 20:30

Já to taky dost řešila. Po nových věcech se nevrhá. ALe nové jídla - jak kdy. Používám větu: tak to aspoň ochutnej a řekni, že Ti to nechutná… Většinou baští dál. Ze začátku jsem taky frčela na skleničkách, protože toho snědla pidi málo. Pak jsem zrušila mlíko v poledne. A do týdne začala hezky baštit. Kaše u nás nefrčí vůbec. Někdy jí jak protržená, někdy vůbec. Síce hezky sedí u večeře napr. u stolu a kouká jak baštíme my, ale ona prostě nechce. Dnes nakonec vydyndala suchý rohlík. Už to neřeším. A to je jí 20 měsíců. Taky jsem spíš matka - herodes. Chceš, nechceš… Hodně baští okurku, ovoce do ruky. A má období kdy sní dva jogurty denně. A to je do roku a něco vůbec nejedla. Tak asi dohání deficit.
Dochutit se dá hodně bylinkami. A já teda už i lehce solím. Manžel dosoluje dost, já si zvykla.
A ještě tenkrát v těch začátcích nejedlíckeho období platilo to, že jsem jedla ze stejného talíře - i když mi to nechutnalo, tvářila jsem se, že je to super. To taky většinou fungovalo.

tetaJanka
Povídálka 14 příspěvků 09.12.17 20:57

No já to mlíko s kaší v poledne dávám prostě proto, že je mi líto jí nechat o hladu. Ona si o tu kaši neřekne hned bezprostředně po obědě, ale třeba za hodinku, kdy na ní asi přijde hlad po těch jejích 3 snědených lžičkách jídla, takže jsem zatim neměla důvod jí ho nedat. Pokud jsem zkusila znovu dát to, co měla mít k obědu, tak to prostě stejně nejedla. Ale asi to budu muset zkusit - nedat jí kaši k obědu.

iwa83
Kelišová 6332 příspěvků 09.12.17 21:01

@tetaJanka Oni ty děti jsou celkem chytré. Jen se připrav na pár dní scének, když jí kaši nedáš. Já to tak měla když jsem zrušila to polední mlíko. Ale fakt to pomohlo a na to jak jsem byla na prášky jak nejí, tak teď už je to spokojený občas i jedlík.

tetaJanka
Povídálka 14 příspěvků 09.12.17 21:17

@iwa83 No to teda přijdou scénky, to je mi jasné :mrgreen: Tak holt budu mamka tvrďák a nepodlehnu :pankac: :mrgreen: Tak snad se to zlepší.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17158 příspěvků 26 inzerátů 09.12.17 21:54

@tetaJanka Proč by měla důvod jíst, když jí vždy dáš to, o co stojí? Kdyby si řekla o čokoládu, tak jí taky dostane místo oběda?

Btw, to jste vždy přes oběd/brzy odpoledne doma, že máš možnost uklohnit jí kaši?

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 09.12.17 22:03

Chleba s maslem a medem nasa miluje. Jogurty jak kdy. Jidlo ze sklenicky nechce to kdyz sni tak je ukrutne hladova. Polevky ji ted delam co ji moc chutna uvarim zeleninu rozmixujem do toho krutony. Tak do ni dostanu zeleninu. Maso ji chutna jen kureci jine nepapa. Obedy delam schvalne barevne aby zkoumala a je zvedava vse ochutna. Nekdy ji to zachtna nekdy ne ale vzdy ochutna. Bataty maji velky uspech. Kdyz varim neco co ona nemuze vzdy ji uvarim batat s kurecim masem. To by mohla jist porad. Minuly tyden mela rymu a nejedla nic uplne stratila chut a ted se to snazi dohnat a papa porad.Vzdy se snaz do ni dostat polevku. To je zaklad aspon trochu. Mleko pit porad zasytis ji a pak uz nich nechce. Zkus ho vynechat jinak uz muze i kravske. Moja mala ma 20 mesicu.Ja vim ze kazde dite je jine, a tak Vam drzim palecky at zosynchronizujete sve chutove bunky na stejnu vlnu.

tetaJanka
Povídálka 14 příspěvků 09.12.17 22:13

@Svistice No čokoládu bych jí samozřejmě nedala, ale kaše připravená z kojeneckého mléka, které dítě v tomhle věku ještě pořád potřebuje kvůli potřebným látkám a čokoláda - je fakt rozdíl. Na té kaši není nic špatného. A k druhé otázce - ano, vždycky jsme v tu dobu doma.

tetaJanka
Povídálka 14 příspěvků 09.12.17 22:17

@rena621 Tak batáty jsem vlastně zkoušela jen když jsme začínaly se zeleninou, pak už ne, takže bych mohla zkusit…to mě nějak ani nenapadlo. Takže děkuji ;)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17158 příspěvků 26 inzerátů 09.12.17 22:28
@tetaJanka píše:
@Svistice No čokoládu bych jí samozřejmě nedala, ale kaše připravená z kojeneckého mléka, které dítě v tomhle věku ještě pořád potřebuje kvůli potřebným látkám a čokoláda - je fakt rozdíl. Na té kaši není nic špatného. A k druhé otázce - ano, vždycky jsme v tu dobu doma.

Další oběť marketingu potravinářských firem. :mrgreen: Čokoláda nebo UM plné vitamínků, princip je naprosto stejný. Špatné na tom je, že dítě si něco umane a dostane to.

Btw, holce jsme v tomhle věku zrušila ranní mlíko, protože ráno si dala 180 ml mlíka, ve svačině se poňoupala a do oběda žila klidně ze vzduchu. No, jak najednou začala pěkně baštit - snídaně zapitá plnotučným mlíkem, dopoledne svačina a v poledne normální oběd.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.17 01:01

@tetaJanka :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >