Syn 15 m plácá okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.05.18 22:56
Syn 15m placá okolí

Máte prosím radu jak vysvětlit nebo naučit syna aby nás neplácal?
Je to jeho projev nesouhlasu a rozlobení, pocitu nespravedlnosti. Vše chápu a vím co tim chce v tu chvili říct ale nevím jak ho naučit že takhle ne.
Domlouvám, okřiknu - to ví že udělal špatnost, stydí se, schovává nebo začne plakat. Durazně ho napomenu -, někdy okřiknu.
Je od mimina tvrdohlavý, vznětlivý, vzpurný… Zaroveň je ale i hodný, chápavý, citlivý.
Mám ještě dceru a ta je naprosto jiná a nikdy jsem nemusela nic takového řesit. Poslouchala a poslouchá pěkně, jasně že taky zlobí, je to dítě :)
Přísná jsem dost dle rodiny az moc. Malej ví že poslouchat musí a jinej problém s nim nemám. Hodně komunikujeme, potřebuje stále vědět co se ďeje a bude dilt takže na něj hodně mluvím a díky tomu předcházím vzteku - nevzteká se, že by křičel a dupal nebo tak, kdyz je nestastny nebo ukrivdeny jednou nebo dvakrat placne toho kdo je po ruce a obcas se stane ze hodi s necim o zem.
Priznam se ze dostal ze zacatku po ruce, ale to nefunguje a hlavne si myslim ze je to blbost vzhledem k tomu ze po nem chci aby on neplacal ostatni. Takze to nedelam. Bohuzel casto placa dceru (5 let) ktera place, neoplati mu to, vi ze nemamnikoho bit a navic se boji aby mu neublizila.
Mate nekdo zkusenost? Radu?

Reklama

Reakce:

Anonymní  07.05.18 23:00

Edit. Synovi je 18mesicu tzn 1,5 roku. Spatne jsem to napsala v uvodnim dotazu.

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 08.05.18 00:42

Dala bych mu čas. Je ještě malý, potřebuje pochopit, najít si jiný způsob řešení problému. To občas chvíli trvá. Já tedy občas vrátím zpět, co udělá, ale ptám se ho, jestli se mu to líbilo, bolelo a vysvětluji, že mě to bolí taky tak. Narovinu - když měl období a začal kousat, prvně jsem vysvětlovala, pak zkoušela jako plakat, že mě to bolí a nakonec zabralo až když jsem ho kousla taky a řekla mu, že maminku to jeho kousnutí taky tak bolelo. Od té doby nekousl ani jednou. Věděla jsem taky proč to dělal - neuměl zavolat mami a upoutával si tak na sebe pozornost, ale když jsem mu udělala to stejné, pochopil a přestal.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 08.05.18 06:01

Dcera to dělala taky. Koukala, co to s námi děla. Vymezovala si svoje. Placala, stipala, ale v klidu. Stipala mě a koukala, co udělám. No. Nenechala jsem ji. Zvedla jsem ukazovacek a rázně Ty, ty, ty. Časem přestala. Ale je mírná povaha. Jen to zkoušela.

Anonymní  08.05.18 06:55

@Poštolka J kdyz ho placnu taky na oplatku je to naprosto bez efektu. Nereaguje. Naopak kdyz reknu - au nebo - co to jsi to udelal, je smutny a nekdy se rozplace. On nekdy i placne a hned zacne plakat. Vi ze to nema delat ale neumi asi jinak tu emoci vyjadrit :-/.
Dekuji za reakci.

Anonymní  08.05.18 06:58

@Judithkaj tak on jen tak ze by prisel a placal, to ne. Je to reakce na situaci kdy se mu neco nelibi nebo je ublizeny. Jak jsem psala vyse, staci napomenout a je smutny nebo place.
Dekuji za reakci.

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 08.05.18 11:51

To přejde, naučí se časem reagovat jinak, jen vydržet.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!

Utekla hrobníkovi z lopaty a úspěšně se zotavuje z útoku nervově paralytickou... číst dále >

Tereza poslala vzkaz z Pákistánu: Mluví o ponižování, sebevraždě i trestu smrti!

Češka Tereza čeká v Pákistánu na rozsudek za pokus o pašování devíti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama