Domácí vyučování dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  03.05.18 10:50
Domácí vyučování dětí

S manželem jsme se domluvili, že se po rodičovské nevrátím do práce a zůstanu doma s dětmi, abych je vzdělávala sama a nemuseli absolvovat obvyklý vzdělávací režim. Sháním k tomu podrobné informace, protože i když to ještě nespěchá, chci být připravená dopředu.

Co jsem zjistila, musím najít školku /školu, která s tím bude souhlasit a jednou za půl roku přijít na přezkoušení. Máte k tomu někdo další informace? Třeba jestli si mám dodělat pedagogické minimum a tak…

Anonym, jsou tu osobní informace.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janee19
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 03.05.18 11:02

https://www.sancedetem.cz/…ani-215.html
neodpustím si, co trochu zagooglit. Chceš-li dát dětem dobrý základ, asi bs sama měla vyhledat informace. Promiň za upřímnost a uštěpačnost 8)

Anonymní  03.05.18 11:14

@Janee19

Díky za odkaz. Opravdu jsem zatím nehledala, protože je to ještě daleko. Ale napadlo mě, že nějaké jiné maminky učí svoje děti doma a tak by k tomu měly i zkušenostní rady :) :kytka:

vejilka
Závislačka 4152 příspěvků 03.05.18 11:27

S tímhle neporadím. Ale čekej, že dostaneš nejspíš sodu. Z jakého důvodu chceš děti vyučovat sama? Děti potřebují kolektiv, poznávat nové děti, začlenit se…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26715 příspěvků 9 inzerátů 03.05.18 11:34
@Anonymní píše:
S manželem jsme se domluvili, že se po rodičovské nevrátím do práce a zůstanu doma s dětmi, abych je vzdělávala sama a nemuseli absolvovat obvyklý vzdělávací režim. Sháním k tomu podrobné informace, protože i když to ještě nespěchá, chci být připravená dopředu.

Co jsem zjistila, musím najít školku /školu, která s tím bude souhlasit a jednou za půl roku přijít na přezkoušení. Máte k tomu někdo další informace? Třeba jestli si mám dodělat pedagogické minimum a tak…

aby děti nemusely… začala bych tím… ;)

kytkalenka
Kecalka 438 příspěvků 03.05.18 11:35

Na FB je skupina domaci a komunitni vzdelani, tam ti hodne poradi. Jinak jsou skoly, ktere sdruzuji deti v domacim vzdelanim napr. Brezova nebo Teptin. Jinak se priprav, ze nejtezsi jsou reakce okoli i rodiny, ale zase zjistis, ze je spousta super lidi, kteri to maji stejne.

radkka
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 03.05.18 11:44

Aneb „Chci učit děti doma, ale sama neumím ani shodu podmětu s přísudkem“. :mrgreen:

ludmilaadamkova
Kecalka 152 příspěvků 03.05.18 12:08

Nejdřív si ujasni, zda máš na to děti naučit vše co mají. Na prvním stupni se učí například gramatika.

Anonymní  03.05.18 12:33

Za rady děkuji. Vzhledem ke všeobecné náladě tady důvody vysvětlovat nebudu, nicméně kolektiv dětí zajistím jinak.

Představte si, že i mé učitelce češtiny se párkrát za život povedlo napsat pravopisnou chybu. Ještě že ji osobně neznáte, to by chudák skončila na pranýři.

SAJ
Závislačka 2738 příspěvků 03.05.18 12:40
@Anonymní píše:
Za rady děkuji. Vzhledem ke všeobecné náladě tady důvody vysvětlovat nebudu, nicméně kolektiv dětí zajistím jinak.Představte si, že i mé učitelce češtiny se párkrát za život povedlo napsat pravopisnou chybu. Ještě že ji osobně neznáte, to by chudák skončila na pranýři.

Hele, udělej co chceš - ale já bych si to jako kantorka, a fakt docela dobrá dlouholetá kantorka, vážně netroufla. Není to taková sranda jak se zdá…

Všichni vidí Ester Ledeckou - ale většina dětí dopadně spíš jako Půlnoční Bouře.

terinka4444
Hvězda diskuse 64225 příspěvků 03.05.18 12:46
@Regina Hero píše:
aby děti nemusely… začala bych tím… ;)
@radkka píše:
Aneb „Chci učit děti doma, ale sama neumím ani shodu podmětu s přísudkem“. :mrgreen:

vy jste ale rypny :mrgreen: :mrgreen:, i sem, y tam, hlavně že bude dítě uchráněno toho hrozného klasické vzdělávání :mrgreen:

Anonymní  03.05.18 12:47

@SAJ
Moje mamka je učitelka. Vím z první ruky, že to není legrace. Úspěch Ester Ledecké s naším rozhodnutím nemá nic společného. S manželem jsme se na tom domluvili už dávno.

SAJ
Závislačka 2738 příspěvků 03.05.18 12:55
@Anonymní píše:
@SAJ
Moje mamka je učitelka. Vím z první ruky, že to není legrace. Úspěch Ester Ledecké s naším rozhodnutím nemá nic společného. S manželem jsme se na tom domluvili už dávno.

Z první ruky to budeš vědět, až to sama vyzkoušíš. Zkušenosti tvé mamky jsou zcela irelevantní.

Teď je to módní trend, zkouší to hodně lidí. :nevim: Nebudete tak ani první, ani poslední, a já držím palce, ať vám to děti jednou nevyčtou. Já jdu úplně opačným směrem, takže k domácímu zvdělávání velké sympatie nemám, ale není to moje věc. :mrgreen: Máme svobodu.

radkka
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 03.05.18 13:07
@terinka4444 píše:
vy jste ale rypny :mrgreen: :mrgreen:, i sem, y tam, hlavně že bude dítě uchráněno toho hrozného klasické vzdělávání :mrgreen:

No, vidím to v živých barvách, máma o lekci před dítětem :mrgreen:

Fazulina
Závislačka 2962 příspěvků 03.05.18 13:12
@Anonymní píše:

Aby dítě nemuselo projít klasickým vzdělávacím systémem, lze to řešit i jinak než domoškolou (je to opravdu hodně náročné a nezvládne to každý, já bych si na to v životě netroufla). Zkus se porozhlédnout po okolí, zda nemáte někde nějakou alternativní školu, co třeba využívá jiné styly výuky, nebo komunitní školu.

Mrkni tady: http://docasnazahrada.4fan.cz/…ni-principy/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama