Děti a táta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  29.04.18 11:07
Děti a tata

Můj muž je tak trochu nepřítomný otec. Ale když už, tak je na děti moc fajn. Dokonce zvládne i více dni a všichni jsou spokojeni. Problém je ze se ke mne chová strašně. S takovou neuctou a gesty, které nechci aby si synové odnesli jako vzor pro vztahy. Muž mě asi už nechce. Ja o nej stojím, ale mám strach, co jim jako muž a otec předá. Pokud by se chovali jako on, všichni od nich utečou. Ale vzít jim tátu, být divného a zaplcnout to místo nějakým “strejdou” je taky blbost. A id táty budou chytat blby moresy i o víkendu, kdy by s nim byli… nevím, co je pro kluky lepší? Ja vím, ze za sebe říkám ze s nim zůstanu. Ale nerada bych tím poškodila své děti. Jako nepije peníze nosí na děti je hodný. Na mě je hrubý slovně, ponizuje, kritizuje, děla scény a dusno. Nechci aby si kluci nesli toto jako model vztahu a jako normu. Ale ani to ze norma je rozvod.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

marka123
Kecalka 459 příspěvků 29.04.18 11:19

Dotahnout muze do poradny

Anonymní  29.04.18 11:23

@marka123 kez by, říkám to furt. Je taky nešťastný, ale jako řešení bere jen rozvod. Ale ja z boje nikdy neutikam. On na sobě pracovat nechce. Chce abych ja byla dokonalá.

AnnaNuvoletta07
Povídálka 36 příspěvků 1 inzerát 29.04.18 11:30

Na to je těžké něco poradit. Samozřejmě by pro Vás i pro vzor vašich dětí bylo lepší odejít; jednou by bylo záhodno jim i vysvětlit, jak se k Vám manžel choval a proč jste odešla ale zase chápu, že se k tomu třeba nemáte, jelikož jako otec a „živitel“ funguje. Pokud neodejdete, tak je zkuste k pěknému a pozornému chování vůči ženám učit, mluvit o tom s nimi. Ale obávám se, že když si manžel stojí za rozvodem, že to takto bude trvale, dokud si nepřijde na své. Je hezké neodcházet z boje ale ještě hezčí vědět, kdy není už za co bojovat. Osobně bych nesnesla, aby se vůči mě před dětmi někdo takto choval. :roll: Ponižovat, kritizovat; máte pocit, že se to může spravit? :think:

Černá vdova
Kelišová 5548 příspěvků 29.04.18 11:34
@Anonymní píše:
Můj muž je tak trochu nepřítomný otec. Ale když už, tak je na děti moc fajn. Dokonce zvládne i více dni a všichni jsou spokojeni. Problém je ze se ke mne chová strašně. S takovou neuctou a gesty, které nechci aby si synové odnesli jako vzor pro vztahy. Muž mě asi už nechce. Ja o nej stojím, ale mám strach, co jim jako muž a otec předá. Pokud by se chovali jako on, všichni od nich utečou. Ale vzít jim tátu, být divného a zaplcnout to místo nějakým “strejdou” je taky blbost. A id táty budou chytat blby moresy i o víkendu, kdy by s nim byli… nevím, co je pro kluky lepší? Ja vím, ze za sebe říkám ze s nim zůstanu. Ale nerada bych tím poškodila své děti. Jako nepije peníze nosí na děti je hodný. Na mě je hrubý slovně, ponizuje, kritizuje, děla scény a dusno. Nechci aby si kluci nesli toto jako model vztahu a jako normu. Ale ani to ze norma je rozvod.

Nemáš jinou možnost, než to nějak rozštípnout. Buď si toho muže necháš a dáš dětem vzor, že chovat se k ženě jako idiot je naprosto v pořádku a Tvoje budoucí snachy Ti poděkují, nebo půjdete od sebe.
Já jsem ve stejné situaci volila rozvod. On se rozvádět nechtěl, ale choval se ke mě jako prase, tak na to dojel.
Dneska děti vědí, jak se chová ke své matce (stěžují si mi na něj) a já jsem ráda, že to vidí jen u babicky a neviděly to, že se takhle hnusně choval i ke mě.
On si Tě prostě neváží. A Ty si sama sebe taky nevážíš, jinak bys s ním už dávno zametla.
Můj ex přebral vzor chování svého otce. Proto říkám, že než dávat dětem špatné vzory v nefunkční rodině, je lepší rozpustit. Ale vycházím jen se své zkušenosti. Taky jsem se nerozvedla hned. A jak padla poslední kapka, rozštípla jsem to.

Příspěvek upraven 29.04.18 v 11:35

Anonymní  29.04.18 11:34

@AnnaNuvoletta07 mám pocit ze ano, protože tak hrozny nebyl vždy. Teď je rok v prapodivnem sprajcu a chová se hloupé. I rozvod si představuje jak Hurvínek válku. Po rozvodu bude bydlet s námi, vše mi bude platit a budem šťastná rodinka. Proč tedy rozvod? Přijde mi, ze se mi mstí, protože i ja jsem na nej dřív byla dost ošklivá. Ale nyní je zaslepený sobectvim a jesitností. Pokud udělám to samé co on děla mě. Muže se z toho podělit… je mi z nej zle.

Anonymní  29.04.18 11:37

Respektive řeším toto: on neměl tátu - nikdy ho nepoznal a říkám si, ze jeho chování prameni i z toho. Nechci pokračovat v této “tradici” a udělat to svým chlapcům.

Anonymní  29.04.18 11:45

@Černá vdova vážím si sebe, proto to řeším. Bolí mě ze si mě můj muž neváží. I mi to říká. Vím ze jsem vazenihodna bytost- jako každý na světě. Proto to řeším. Je pro co si mě vážit. Ale taky mu dávám čas a mnoho šanci aby to mohl zahlédnout, proto neutikam. Ale víc než toho ze si mě někdo váží si cením svých děti a vzorů které jim ukážu.

Anonymní  29.04.18 11:53

Ka taky odešla. Bydleli sme ale s jeho rodiči, takže ke mně se choval ještě dobře, ale když jsem viděla, jak se čím dal hůř chova ke svým rodičům (špatně navaříno, neochota pomoci s rodinnymi pracemi) a to vse dobrovazeno velice peprnym slovnikem, tak jsem to zabalila. Mezi nami byl vztah na bodu mrazu, ale taky sem si rikala, preci nebudu brát decku tatu, ale pak mi došlo, že než aby vyrustal v tomhle, ze takhle se chova ke s vym rodicum, odesla jsem. On je sobec do teď. Sice děcko ma pravidelněa i kdyz si rekne, ale vetsinu casu travi se svymi prarodici, nez s nim. A oni maji pekny vztah mezi sebou, takze tam muze pochytit to dobre.

Černá vdova
Kelišová 5548 příspěvků 29.04.18 11:55
@Anonymní píše:
@Černá vdova vážím si sebe, proto to řeším. Bolí mě ze si mě můj muž neváží. I mi to říká. Vím ze jsem vazenihodna bytost- jako každý na světě. Proto to řeším. Je pro co si mě vážit. Ale taky mu dávám čas a mnoho šanci aby to mohl zahlédnout, proto neutikam. Ale víc než toho ze si mě někdo váží si cením svých děti a vzorů které jim ukážu.

Jenže donutit ho změnit názor nemůžeš. Tohle by musel změnit on sám. Moje osobní zkušenost je taková, že jednou totálně narušený vztah (jako jsme měli my) se už nedá opravit. Jak on ztratil mou úctu (tím, jak hrozně se ke mě choval), tak měl u mě konečnou. Přesto jsem to ještě rok zkoušela udržet a dala mu další dvě šance. Pak jsem to vzdala a odešla jsem.

Černá vdova
Kelišová 5548 příspěvků 29.04.18 11:58
@Anonymní píše:
Ka taky odešla. Bydleli sme ale s jeho rodiči, takže ke mně se choval ještě dobře, ale když jsem viděla, jak se čím dal hůř chova ke svým rodičům (špatně navaříno, neochota pomoci s rodinnymi pracemi) a to vse dobrovazeno velice peprnym slovnikem, tak jsem to zabalila. Mezi nami byl vztah na bodu mrazu, ale taky sem si rikala, preci nebudu brát decku tatu, ale pak mi došlo, že než aby vyrustal v tomhle, ze takhle se chova ke s vym rodicum, odesla jsem. On je sobec do teď. Sice děcko ma pravidelněa i kdyz si rekne, ale vetsinu casu travi se svymi prarodici, nez s nim. A oni maji pekny vztah mezi sebou, takze tam muze pochytit to dobre.

To je zajímavé a ještě jsem to tu nečetla, že k ženě se chová dobře a ke svým rodičům špatně. Já jsem to měla přesně naopak, za mohutné podpory jeho rodičů.

AnnaNuvoletta07
Povídálka 36 příspěvků 1 inzerát 29.04.18 12:11
@Anonymní píše:
@AnnaNuvoletta07 mám pocit ze ano, protože tak hrozny nebyl vždy. Teď je rok v prapodivnem sprajcu a chová se hloupé. I rozvod si představuje jak Hurvínek válku. Po rozvodu bude bydlet s námi, vše mi bude platit a budem šťastná rodinka. Proč tedy rozvod? Přijde mi, ze se mi mstí, protože i ja jsem na nej dřív byla dost ošklivá. Ale nyní je zaslepený sobectvim a jesitností. Pokud udělám to samé co on děla mě. Muže se z toho podělit… je mi z nej zle.

Můžu říct, že jsme měli s bráchou roky to stejné, ze strany rodičů. A jak jsme dostávali rozum, tak jsme sami začali chápat, že se táta choval špatně a věci mají vypadat jinak. Bylo to hlavně kladným a milujícím vzorem ze strany mamky. Ani jednoho to nepoznamenalo, poznamenalo to akorát vztah k tátovi. Po psychologické stránce by opravdový problém nastal, až by šlo vyloženě o domácí násilí, či by byl vztah vůči dětem dysfunkční. Takhle bych se hlavně snažila eliminovat konflikty před dětmi. Kolik domácností má své problémy, kolik dětí téměř den co den poslouchá hádky rodičů a pochybuji, že ani jedno z nich nebude schopno navázat v budoucnu funkční a kvalitní vztah. Říkám, jde hlavně o pohodu Vaší a dětí. Abyste se netrápila roky zbytečně a to Vám třeba nevzalo i příjemný a pohodový dojem z dětství Vašich dětí. :think: Je to škoda, asi by to opravdu chtělo alespoň tu poradnu. Nezasvěcený a konstruktivní pohled někoho třetího. :think:

Uživatel je onlineNeeky
Kecalka 235 příspěvků 29.04.18 12:15
@Anonymní píše:
@marka123 kez by, říkám to furt. Je taky nešťastný, ale jako řešení bere jen rozvod. Ale ja z boje nikdy neutikam. On na sobě pracovat nechce. Chce abych ja byla dokonalá.

Mohu se jen pro představu zeptat, za co tě nejčastěji kritizuje/ponižuje? Co je toho zdrojem?

Anonymní  29.04.18 12:31

@Neeky věří své představě ze jsem hloupá a ničemu nerozumím. Stydí se tak za mě. On má jen gympl a ja maturitu plus Dis. Jsem na RD tak nenosím prachy a asi si mysli jen ze jsem proste blba. Kritizuje úklid což oprávněně teda ale on nehne prstem. A pak treba prsa a tak.

Černá vdova
Kelišová 5548 příspěvků 29.04.18 12:37
@Anonymní píše:
@Neeky věří své představě ze jsem hloupá a ničemu nerozumím. Stydí se tak za mě. On má jen gympl a ja maturitu plus Dis. Jsem na RD tak nenosím prachy a asi si mysli jen ze jsem proste blba. Kritizuje úklid což oprávněně teda ale on nehne prstem. A pak treba prsa a tak.

Proč s Tebou teda je? Já jsem poslouchala, že jsem blbá, neschopná a úplně k ničemu. Oba máme VŠ. Rýpal do mě, že jsem tlustá (to měl teda pravdu), ale sám taky nebyl žádný štíhlý kamzík. :roll:
Myslím, že si na Tobě zvyšuje sebevědomí, protože má horší vzdělání. Neplánuješ si zvýšit vzdělání? To bys ho asi úplně dorazila ;).

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rodiče roku Smetana a Haj: Kvůli sadě nožů vzali spící dceru do klubu!

Emma Smetana a její partner Jordan Haj patří bezesporu k nejstylovějším... číst dále >

Koptík se před policisty tvářil jako taxikář, vše musela urovnat Gregorová

Ondřej Koptík (34) přistižen při činu! Ve čtvrtek večer kolem 22. hodiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama