Rady babičky, jsem špatná máma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  01.05.18 13:04
Rady babičky, jsem špatná máma?

Ahoj holky,
chtěla bych znát váš názor na situaci. Mám holčičku, budou jí brzy tři. V sobotu odjela s manželem (se svým tátou) na čtyři dny k babičce (k jeho mamince). Už tam byla párkrát i bez nás (cca 5×), třeba na tři dny. Ale měla jsem trochu pocit jestli to nezhoršilo vztah malé k babičce. Malá je na nás docela fixovaná. Třeba si tam chvíli poplakala, ale ne nějak moc a prý byla zlatá (doma je to takový živel). Ale jak tam byla teď s tátou tak se na něj hodně nafixovala a všude chodila za ním a pořád jen s ním a jen on uspávat a vztekala se když to bylo jinak. Já to chápu, je přece ještě pořád docela malá. Ale babička si mě dneska vzala k telefonu a říkala jak se malá předvedla, že se furt vzteká, a že na nás pořád zkouší kam až může zajít. Bohužel malá má na noc stále plenky. Babička mě řekla že nám pošle nepromokavou podložku a ať to zkusíme bez nich, že už by to jako tříletá dělat neměla (čurat do plenky přes noc). U mojí neteře to bylo tak že i když měla v noci plenku tak jí ráno mívala suchou a tak se poznalo že ji už nepotřebuje. Tak jsem čekala jestli malá bude mít taky někdy sušší plenu. To ale nemívá. Další problém a to uznávám závažný je, že má ještě na usínání dudlík (přes den ho vůbec nemá, jen večer na to usnutí) je na něj opravdu navyklá. Vím že je to na pováženou, ale taky vím jak ho prostě potřebuje a bojím se jí ho vzít, i když jsem už mockrát chtěla. A tak ho babička vyhodila u nich do rybníka a řekla jí že prostě není a at jí to vysvětlím a ať to zkusíme doma taky bez něj. Vím že má pravdu. Ale hned dvě takové věci v jeden den? Ale jak říkám vím že má pravdu. Jen malá je dost citlivá.. Někdy si říkám jestli nejsem špatná máma, že už jsem tohle neodbourala dřív..a teĎ zavolá babička a mě to vše jen utvrdí, že opravdu moc dobrá nejsem a chce se mi z toho jen brečet. Chtěla jsem se zeptat jestli i vaše děti měly třeba takový problém a jestli jste to museli řešit radikálně nebo jste počkali až na to všecko prostě sami příjdou a dozrajou. Děkuju.. a nebudu se divit když mě odsoudíte

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10381 příspěvků 01.05.18 13:11

Ale houby, babicka ma proste zastarale nazory…jo, odbourat dudlik je myslim uz cas, kvuli zubum, ale s nocnim curanim je to slozitejsi a nekterym detem to opravdu trva dlouho a neni to nici vina. Ze se trileta vzteka je taky normalni. Nic z toho z tebe nedela spatnou matku.

Příspěvek upraven 01.05.18 v 13:13

Markéta80
Hvězda diskuse 38255 příspěvků 01.05.18 13:12

Dudík jsem řešit nemusela, kluci ho nechtěli a malá málo. Jste rodiče snad vy tak si to dělejte jak chcete. Řekla tohle vše taky svému synovi ;). Pokud je ráno plena mokrá tak bych jí plenu nechala. Tohle neuspíšíš, musí to v mozku fakt dozrát. malá se pleny přes den zbavila během jednoho dne ve 2,5 letech a do 14 dní nechtěla plenu ani na noc :lol: A dbrý, občas nějaká nehoda ale cca těch 14 dní jí měla ráno suchou, budila jsem i tak dlouho než jsem šla spát já ;). Ten dudlík by mě ale vadil.

Katerina308
Kecalka 439 příspěvků 154 inzerátů 01.05.18 13:15

Dudlík bych vzala a už prostě nedala. Stačí vytrvat. Já ho teď brala dceři 2 roky, dva dny řvala po dudlíku, další dva dny fňukala, týden se po něm ptala a byl konec. Holt se to musí vydržet.
Bála jsem se aby si neponicila skus, zubaři dudlík neradi vidí.
Pleny nevím, synovi jsem je vzala, když měl suchou plenu přes noc, což u něj bylo dřív než jsem mu je vzala na den :nevim:
Dcera zatím mívá mokrou. Dvě noci měla sucho. Tak zatím zkouším odpolední spaní bez.

IvePr
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 01.05.18 13:15

Buď v klidu… Na plínu na spaní nebo občasnou nehodu v noci má nárok do 5 let. Podle me pokud rano ma mokrou plenu tak jeste neni pripravena na to nemit v noci plenu…tohle vetsinou prichazi ze dne na den. Dudlik uz je fakt, ze mel byt daaavno pryc…

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 01.05.18 13:15

Babicce bych rekla, at respektuje, jak to je. Vzdyt je jeste hodne mala. Nijak se tim netrap.

Nas syn mel na noc plenky taky dlouho, dokud se sam neodplenkoval. Bylo to nejak az kolem tretiho roku. Prednejsi pro me bylo, at se v noci vyspi. Myslim, ze nucenim bez plenek se dite jen stresuje, ma preruseny spanek, kdyz se pocura a ty ho musis prevleknout vcetne postele.

Ze usina s dudlikem… bylo by lepsi bez nej, ale tragedii bych v tom taky nijak velkou nevidela. Muj bratr mel dudlik taky dlouho. Kdyz byl na hlidani u babicky, tak babicka otevrela kamna a rekla mu, at ho tam sam hodi. Hodil. Dalsi dudlik uz mu nekoupili. Tak si zvykl byt bez neho. Treba to pomuze i u vas, ze ho babicka hodila do rybnika.

Ze se u babicky vztekala? Je zvykla na domaci rezim a zrejme se ji dost venujes. U babicky to je jine a kdo vi, jestli se tam necitila, ze je na obtiz. Pak se i male dite chova jinak nez je u neho bezne.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 01.05.18 13:16

Žádný učený z nebe nespadl. Zrovna v tomhle (dudlík) si myslím, že babi měla pravdu a udělala nejlíp jak mohla, ale nelíbilo by se mi, kdyby to udělala bez mého vědomí a mého souhlasu. Rodič jsi ty, ne ona, a o všech věcech včetně dudlíku a plenky rozhoduješ taky jenom ty a druhý rodič. Ona to nejspíš nemyslí špatně, pokud tě za to nějak neplísnila apod., takže z toho určitě nijak špatná. Nejspíš jí její tchyňka radila stejně :-) Poděkovala bych jí za snahu a ochotu pomoci a zároveň upozornila, ať příště takové věci nedělá samovolně, ale ať dá předem vědět a poradí se s tebou.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 8768 příspěvků 01.05.18 13:22

S tou plenou to děláš správně. Počkej az bude par dni sucho a pak teprve seber. Ale s dudlikem souhlasím s babičkou. Proste není, nedat. Jinak si to moc neber, to snad každý prarodič co znám ma trochu jiné názory na výchovu vnoučat než jejich rodiče ;)

ElisC
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 01.05.18 13:25

Nic si z toho nedělej, moje mamka zase nemohla překousnout, že dětem ten dudel nedávám. Řešila to 1,5 roku na každé návštěvě. Celkově byla s mojí výchovou naprosto nespokojená, protože jsem děti netahala za ruce do sedu, neposazovala, často kojila… při každé návštěvě si něco našla. Synovi jsou 3 roky a plenu na noc taky má, ale on večer dost pije a do rána to prostě nedá.
To mi taky rodiče vyčítají.
Teď se třeba mamka zlobila, proč nechci dát 8 měsíční dceři bábovku se zmrzlinou. A proč má chudák jen 3 příkrmy za den.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9866 příspěvků 01.05.18 13:26

Hele zakladatelko, jen postřehy.

Babička to myslí dobře, ale měla by to řešit s Tebou, ne že bude sama dělat výchovné zákroky. Stejně tak bych souhlasila, že dvě takové změny v jeden den jsou na dítě hodně.

S dudlíkem bych se to pokusila využít, a prostě dceři říct, že není. V tomto věku už by to měla zvládnout.

Plenky rozhodně vrať. Některé děti na to ještě nejsou v tomto věku zralé, a žádná podložka nepomůže. Pokud by furt vychovávala, prober to s mužem, ať ji zklidní, případně najdi nějaký odborný text na toto téma. (Jinak za našich časů se odplenkovávalo jinak, protože tři pleny na sobě při spaní dětem docela vadily a při počurávání bylo mokro.)

Nebrala bych moc vážné kecy tchyně, že jsi špatná matka - popros kdyžtak muže, ať se ona v tomto ovládá. Na druhou stranu bych ale dbala na to, abys fakt nebyla taková ta matka helikoptérová, jejíž dítě roste jako ve skleníku. Aby sis opravdu vždy promyslela, jestli to už nepřeháníš. (A pokud usoudíš, že ne, tak udělej, co chceš.)

Uživatel je onlineanupati
Kelišová 5249 příspěvků 4 inzeráty 01.05.18 13:27

Tyjo, to si nedovedu predstavit, ze by si me tchyne vzala k telefonu a dala mi ceres 8o Zadny, ze by pockala na osobni setkani a v klidu a slusne mi rekla svuj nazor. A vis proc…protoze i z tveho psani jde citit, ze proste muze :nevim: Tak strasne o sobe pochybujes, predem se omlouvas anonymnim lidem, aby te neodsoudili i tady…Hele, vsechno je vec nazoru.Ja taky delam nektere veci jinak, nez moje svagrova…a asi dalsi miliarda zenskych na svete. Prober se a stuj si za svym trochu.Ani,slyset jiny nazor, zamyslet se nad nimtim…ale aby mi tchyne rozhodovala, ze vyhodila dudlik (a to ho moje deti nikdy nemely) nebo ze posila podlozku a ty to kas ted hned delat podle ni? Prijdou daleko narocnejsi veci, ktere si budes muset ustat a obhajit, zacni na sobe pracovat. A jen jako nazor, kdybych cekala, az bude mit starsi suchou plinu, tak ji ma na noc doted. Vzala jsem, do 3 dnu byla bez nehod.Ale ja jsem se rozhodla, ja jsem naznala, ze uz je cas, ze uz jsem ochotna absolvovat nocni prevlikani, prani lozniho apod. Hodne stesti…
Edit.Jo a jinak to, co jsi popsala je naprosto normalni chovani 3 leteho ditete, ktere je v cizim prostredi s rodici, jednim rodicem bez rodicu…

Příspěvek upraven 01.05.18 v 13:30

Venetia
Vesmírná mluvilka 32977 příspěvků 01.05.18 13:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
chtěla bych znát váš názor na situaci. Mám holčičku, budou jí brzy tři. V sobotu odjela s manželem (se svým tátou) na čtyři dny k babičce (k jeho mamince). Už tam byla párkrát i bez nás (cca 5×), třeba na tři dny. Ale měla jsem trochu pocit jestli to nezhoršilo vztah malé k babičce. Malá je na nás docela fixovaná. Třeba si tam chvíli poplakala, ale ne nějak moc a prý byla zlatá (doma je to takový živel). Ale jak tam byla teď s tátou tak se na něj hodně nafixovala a všude chodila za ním a pořád jen s ním a jen on uspávat a vztekala se když to bylo jinak. Já to chápu, je přece ještě pořád docela malá. Ale babička si mě dneska vzala k telefonu a říkala jak se malá předvedla, že se furt vzteká, a že na nás pořád zkouší kam až může zajít. Bohužel malá má na noc stále plenky. Babička mě řekla že nám pošle nepromokavou podložku a ať to zkusíme bez nich, že už by to jako tříletá dělat neměla (čurat do plenky přes noc). U mojí neteře to bylo tak že i když měla v noci plenku tak jí ráno mívala suchou a tak se poznalo že ji už nepotřebuje. Tak jsem čekala jestli malá bude mít taky někdy sušší plenu. To ale nemívá. Další problém a to uznávám závažný je, že má ještě na usínání dudlík (přes den ho vůbec nemá, jen večer na to usnutí) je na něj opravdu navyklá. Vím že je to na pováženou, ale taky vím jak ho prostě potřebuje a bojím se jí ho vzít, i když jsem už mockrát chtěla. A tak ho babička vyhodila u nich do rybníka a řekla jí že prostě není a at jí to vysvětlím a ať to zkusíme doma taky bez něj. Vím že má pravdu. Ale hned dvě takové věci v jeden den? Ale jak říkám vím že má pravdu. Jen malá je dost citlivá.. Někdy si říkám jestli nejsem špatná máma, že už jsem tohle neodbourala dřív..a teĎ zavolá babička a mě to vše jen utvrdí, že opravdu moc dobrá nejsem a chce se mi z toho jen brečet. Chtěla jsem se zeptat jestli i vaše děti měly třeba takový problém a jestli jste to museli řešit radikálně nebo jste počkali až na to všecko prostě sami příjdou a dozrajou. Děkuju.. a nebudu se divit když mě odsoudíte

tak hlavně by to babička měla konzultovat s tebou a nedělatsi to podle sebe..neposuzuju jestli je to ok nebo ne, ale jí do toho nic není

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 01.05.18 13:30

Nejsi špatná, jen možná trochu měkká :jazyk: S dudlíkem měla babička pravdu. Odplenkovani bych nechala, až si zvykne bez dudlika, ale není důvod to nezkusit, tak se v nejhorším počůrá, vypere se to a jede se dál ;) Myslím, že je dobré mít na dítě požadavky odpovídající jeho věku. Samozřejmě vše v klidu, s vysvětlením, podporou dítěte.

e008
Závislačka 3040 příspěvků 91 inzerátů 01.05.18 13:32

No tak rodice jste vy a babicka by zasadni zmeny delat nemela. To ze mala zkousi hranice, je pravda, mam triletaka, prochazime tim taky. Jak se k tomu postavite, vase vec, ale pokud je nenastavis, nezlobit se, kdyz ji babicka nebude chtit hlidat. Dudlik? Vcera bylo pozde. A plinku na spani bych zatim nehrotila.

Anonymní  01.05.18 13:32

Plínu bych neřešila. Podle doktorky to je akceptovatelné do 5 let. Syn jí měl do 5 let. Pak ze dne na den to šlo. Mladšímu budou 4 roky a taky ji má. Nejvtipnější na tom je, že mi taky tchýně kázala a její starší syn měl tytéž prolémy do 8 let. Denně mu maminka nadávala, že musí prát a převlékat. Švagr mě prosil, ať hlavně dětem neberu plíny, že si dodnes pamatuje, jak musel v noci jít prosit o převlečení, jak se za to styděl.
Tchýně to chce brát s rezervou, kdybych se řídila podle své tchýně, tak bych se musela jít udat na sociálku. Hlavně často funguje selektivní paměť a tchýně hodně věcí zapomněla…
Naší babičce-tchýni vadí vše - oba špatně jedí, syn nejí maso, mladší má v noci plínu, špatně mluví (oba dva a dává nám to hodně znát, místo aby pochválila, co se naučil, tak ho sjede, že už neumí vše), oba jsou hubení (nebo tlustí, podle toho, jak se jí to zrovna hodí)… Mohla bych pokračovat dlouho. My tedy ani děti babičce na noc neposíláme, ale u mojí mámy platí to, že si může sama nastavit pravidla, ale doma to jede podle nás a má smůlu. My jsme rodiče a my máme hlavní slovo ve výchově dětí. Plus tedy nesmí děti psychicky deptat a vydírat a musí brát ohledy na to, na co jsou zvyklé a nesnažit se je násilím předělat. Pokud by jezdily ke tchýni, platilo by to stejně i u tchýně.

PS: Dudlík chápu, my měli echt závisláka a pracovala jsem na tom od 2 let, podařilo se ve 2,5 roce a to takřka bez scén a v klidu. Jeden den plakal a bylo to. Byl to pro mě strop, bála jsem se křivých zubů.

Prosím nechat anonym kvůli švagrovi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama