Syn nechce beze mě ven

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ahhotep
Kecalka 293 příspěvků 30.04.18 11:53
syn nechce beze me ven

Dobrý den,

už nevím jak na syna, je na me hrozně fixnutý, taky díky tomu, že žijeme 5. měsíc v zahraničí a do školky bude moc nastoupit snad v září, jsou mu 2 roky a 4 měsíce. manžel je věčne v práci, hlídání nemám, to jsme neměla ani moc v čR, ale muž měl lepší pracovní dobu a byl zvyklí s tátou chodit ven, dnes bych potřebovala, aby spolu šli, manžel má odpo volno, mne je blbě, potřebovala ybch se vyležet a vůbec celkově potřebuju, aby si odvykl být pořád se mnou, aby tu školku vůbec dal, já pak nastupuji do práce..

minule ho manžel chtěl vzít na hřiště, jenže syn mi začal nosit moje boty, pořád se vracel, tahal me za ruku a nechtěl ze dveří, tak manžel řekl, udělej mamince papa, jdeme za dětma, maminka počká doma a jic, začal řvát, tak ho manžel odnesl a za 15 min telefon, že mu chce pořád utíkat domů, že leží na zemi a řve, donesl ho na hřiště a stejně nic, malej se hned rozutekl smer domů a muž s nim nehnul, tak jsme šla za nimi a najednou klid a malej si hrál..je to už na budku, taky už mám dost a potřebuji si odpočinout, ale jak to udělat. má někdo zkušenost?
myslíte, že je lepší jít s nimi a až si začne hrát, vytratit se? já už totiž nevím.. :zed:

Reklama

Reakce:

katyna1984
Kecalka 407 příspěvků 30.04.18 12:10

Zkusila bych to tak. Doprovodit je tam a pak odejít.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 30.04.18 12:17

Asi jedině jít pár krát s nimi, ale nezapojovat se do hraní a pak nenápadně zdrhnout. Ale dítě je obvykle mnohem chytřejší než matka, tak ti to asi nevyjde. :mrgreen:

kontramatka
Závislačka 3688 příspěvků 30.04.18 12:20

@ahhotep rozhodně bych to nelámala takto přes koleno. Syn si má venku spokojeně hrát a ne se nervovat. Potřebuje jenom víc prostoru aby si zvyknul, že nebude všude s mámou. Jděte třeba všichni ven a ty jdi potom pro pití nebo tak něco. Třeba odejdi domů, že jdeš chystat večeři nebo nakoupit…
Určitě ale ne, pokud strachy o mámu pláče. Nikam bys to neposunula. Naopak by byl ještě víc opatrný. syn byl úplně stejně fixovaný. Jediné co potřebuje je čas. Nechej ho dozrát. Teď je to pro něj děsivé, za pár týdnů to bude zapomenutá záležitost. :hug: :hug: :hug: :mavam:

beruska9
Extra třída :D 10380 příspěvků 30.04.18 13:00

Ted bych jeste nestresovala se skolkou, kdyz bude nastupovat az za nekolik mesicu. Jak moc se vidi ted s tatou? Neodvykl si uz trochu od nej? Asi jsi pro nej ted jedina jistota…mame to podobne, akorat teda syn uz se v zahranici narodil, jsme na nej sami, teda spis ja…a byl na me taky extremne fixovany. Ted uz je to trochu lepsi, s tatou funguji vybore (I kdyz je manzel vzdy 4 dny v tydnu pryc), chce to trochu zvykani zase a manzel by se tedy mel trochu posnazit a nejak ho zabavit, aby za tebou furt neletel..nenapadne bych nemizela, to si myslim, ze to dite spis vydesi, takze rict - pa, mama se vrati, a jit. Manzel at ma pripravenou nejakou atraktivni hracku nebo zabavu. Nebo at s nim je klidne i doma, ale zavri se do pokoje a odpocivej, obcas muze nakouknout, ze tam opravdu jsi (treba se tvar, ze spis).
Skolku res, az to bude aktualni, on za tech nekolik mesicu zase dozraje…memu ted jsou 2 roky a 10 mesicu a ve skolce uz parkrat byl, nejdriv na zvykacku se mnou, pak sam…no, netvari se na to, kdyz odchazim, ale pry se vzdy dost rychle otrese a normalne tam cely den funguje. A to jsem mu taky rikala nalepka a prakticky asi do 2 let nebyl beze me vic nez na 2 hodky a i to hrozne malo krat…teda az na jednu vyjimku, kdy byl s muzem cely den…jednou za celou tu dobu.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 30.04.18 13:12

Syn 2 roky a 3 mesice ted najednou take chce chodit jen se mnou. Pritom tatinka miluje. Vetsinou se mu snazim vyhovet, ale treba kdyz meli jet ted o vikendu ke tchanovcum na chalupu, protoze ja si potrebovala odpocinout (mam jeste miminko a moc se v noci nevyspim a bylo toho na me moc), tak jet proste musel. Brecel, ale nakonec si to tam uzil.

Delat se s tim podle me nic moc neda, tatinek se zapojuje dost a syn mel i „tata obdobi“ a ted ma „mama obdobi“. Ono to zase prejde.

Jinak u nas syn snasi lepe, kdyz z bytu s nekym jinym odjede na kocarku, nez kdyz musi pesky.

Ou
Závislačka 4511 příspěvků 30.04.18 13:17

Ne - potřebuje si zvykat, manžel to musí vydržet. Patrně mu zároveň nastupuje období vzdoru a fakt ho nechcete naučit, že scénou dosáhne svého.

držím palce.

Skvělé a laskavé články na podobné téma najdete tady

https://blog.linkabezpeci.cz/…mila-bokova/

mrav
Echt Kelišová 8164 příspěvků 30.04.18 13:54

Asi opravdu není jiné řešení, než jít i s manželem ven a až se syn zabere do hry prostě zdrhnout. :pankac: :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama