Syn 3,5 roku kulhá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
papavalina
Povídálka 42 příspěvků 09.10.14 12:02
Syn 3,5roku kulhá

Ahoj mamky, jdu prop radu, syn mi začal předevčírem kulhat, stěžoval si na kolýnko, ale přitom když si hraje tak na něm klečí a zjevně mu to nevadí. Před 3týdny měl angínu a po dobrání antibiotik měl do týdne zas rýmu a kašel, může to mít nějakou spojitost?? Odpoledne jdeme k doktorovi a na retgen ale ptám se ještě ať aspoň vím něco. Díky všem :)

Reakce:
Sona8056
Kecalka 125 příspěvků 09.10.14 12:19

To bych neřekla, že to má spojitost (rýmu a kašel měl syn po dobrání atb také..). Spíš bych se dívala, zda opravdu kulhá stále.. Děti často dělají ptákoviny a občas zapomenou. Ale zase ve 3,5 letech :think: Dcera také dělala něco s nohou, když byla malá. Manžel mi říkal, že musí k mudr. a co to je.. No, nebylo to nic, sledovala jsem jí a občas na tu kravinu prostě zapomněla. Snad to bude i Váš případ. Ale nezlehčuji to, jen píši svojí zkušenost :kytka:

baramal
Kecalka 155 příspěvků 09.10.14 12:36

Tak se pak nediv, jestli mu budou dělat rtg kycle :lol:. My byli taky s bolavý kolenem a kamarád ortoped vypsal malý mu zadanku na rtg kyčle, prý u takhle malých deti to muže byt jedině kyčle, jen to neumí pojmenovat. Mela jsem ho nejdřív za blázna. :mrgreen: A vysvětluje to i to, že si při hrani vesele klečí. Pak se ozvi, jak jste dopadli.

mončatka
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 09.10.14 12:45

@papavalina Syn přesně takhle začal kulhat po angíně. Doktor mi říkal, že to má spojitost. Musela jsem mu dávat vysoké dávky nurofenu, musel mít absolutní klid (neběhat, skoro nechodit) a po týdnu jsme šli na kontrolní ultrazvuk. Naštěstí zánět ustoupil a bylo to dobrý.

mončatka
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 09.10.14 12:46

@papavalina Prostě se mu uděla zánět v kyčli. Taky jsem nevěděla, co s tím kulháním, tak jsem jen tak zkusmo zavolala pediatrovi, jestli se máme u něja stavovat. Ten se zhrozil a museli jsme okamžitě naběhnout a hlavně začít s tou léčbou.

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 09.10.14 12:51

@papavalina
To bude asi parainfekční synovitida kyčle, děti při bolení kyčle často ukazují na koleno. Po infektu je to častá věc. Diagnostika je u ortopeda, ultrazvukem. Jinak viz výše…klid, nurofen.
K lékaři s tím jistě.

papavalina
Povídálka 42 příspěvků 09.10.14 14:24

Tak holky díky za příspěvky, opravdu mu dělali rentgen kyčle :mrgreen: :mrgreen: a máme natažený sval, takže to je asi ta nejlepší varianta co může být :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >