Syn 9 měsíců neleze

1
2.7.20 13:33

Syn 9 měsíců neleze

Syn 9 měsíců ještě neleze ani se neplazi, chce jen sedět.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
ludmilaadamkova
2.7.20 13:42

Malá se začala plazit v 7,5 měsících sedla si v 8,5 začala lézt v 9,5 a předtím tedy vůbec nepérovala nic prostě z ničeho nic začala lézt… chodit kolem nábytku začala až po Prvním roce a nikdy tomu moc nedala a k chůzi se odchodlala až kolem 15,16 měsících.

Sedět to si sedne sám a nebo ho do sedu dáš? to je velký rozdíl

  • Citovat
  • Upravit
123
2.7.20 13:43
@Natkaaa píše:
Syn 9 měsíců ještě neleze ani se neplazi, chce jen sedět.

Vubec se neboj, muj zacal az v 10 m na zacatku plazit ana konci 10 ze dne na den ctvernozit a ted je jak turbo, spis bych ho neposazovala pokud se neplazi, kdyz ty ho posadis uz nema duvod se snazit menit polohu, davat casto na zem.na bricho a to prijde, držim. palce :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
2.7.20 13:44
@Natkaaa píše:
Syn 9 měsíců ještě neleze ani se neplazi, chce jen sedět.

A jak si sedne, když neumí lézt? :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
ludmilaadamkova
2.7.20 13:45

@unuděná Malá se nejdřív posadila přes šikný sed a lezt začala až o měsíc později.

  • Citovat
  • Upravit
116
2.7.20 13:46

Malý začal lozit pořádně snad až v roce a čtvrt. Ted ma rok a půl a teprve minulý týden zacal obcházet nábytek. Sice je narozeny o 10 týdnů dřív a fyzio mu na rhb odečítá 3 měsíce co se týče vývoje, ale myslím si, že to přijde. Každé dítko je jiné. Samozřejmě, je možné zaplatit si konzultaci na rehabilitacích, ale já bych ho zatím nechala. Houpe se na kolínkách třeba?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4380
2.7.20 13:46

Ja bych to uz řešila s doktorkou, v pohode mi to nepripada

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
2.7.20 13:47
@ludmilaadamkova píše:
@unuděná Malá se nejdřív posadila přes šikný sed a lezt začala až o měsíc později.

Když se dítě neplazí ani neleze, jak se do toho šikmého sedu dostane? Vždyť k tomu potřebuje jít na všechny 4… :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
ludmilaadamkova
2.7.20 13:49

@unuděná Malá to dělala tak že byla jakoby na boku a byla dlouho v takovým pololehu a pak se prostě přes ruce opřela a sedla si po delší době ale ten šikmý sed dělala snad od 6 měsíců dlouho si v něm hrála vypadalo to dost vtipně. dej si do googlu šikmý sed a vyjedou ti obrázky jak to vypadá nejdřív ty děti spíš leží a pak jsou výš a výš až si jednoho dne sednou.

  • Citovat
  • Upravit
123
2.7.20 13:56
@Kaileee píše:
Ja bych to uz řešila s doktorkou, v pohode mi to nepripada

Proc nepripada v pohode? kazde dite ma své tempo, nas s prvnim furt hnali po neurologii a neuroložka jen kroutila ocima, co porad vsichni spechame :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9148
2.7.20 13:57

Nejstarsi syn nikdy nelezl, ted je mu 15 a je v pohode ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2806
2.7.20 13:59
@ludmilaadamkova píše:
@unuděná Malá to dělala tak že byla jakoby na boku a byla dlouho v takovým pololehu a pak se prostě přes ruce opřela a sedla si po delší době ale ten šikmý sed dělala snad od 6 měsíců dlouho si v něm hrála vypadalo to dost vtipně. dej si do googlu šikmý sed a vyjedou ti obrázky jak to vypadá nejdřív ty děti spíš leží a pak jsou výš a výš až si jednoho dne sednou.

Naše taky takn :) plazila se tak, že se přitahovala za ruce jako postřeleny voják, pak přesně ležela na boku a postupně se zvedala až do šikmého sedu. Na 8m jsem říkala dr., ze sedí, lézt začala asi týden po kontrole.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31217
2.7.20 14:03

Prvni dcera zacala lezt v 9.5m. Byla zpocatku ve vsem pomalejsi - hoodne urvane mimino porad na ruce. Je ji 8r a poznat to neni ;). Resila bych, pokud by nejaky pohyb provadela viditelne spatne, pouhe zpomaleni ne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19388
2.7.20 14:09
@unuděná píše:
A jak si sedne, když neumí lézt? :roll:

Syn teď taky skoro sedí z sikmeho sedu a jeste nelezl. Teď tedy už leze.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1884
2.7.20 14:29

Prvni syn mi v 10M chodil venku bez extra potizi, holka zacala skoro ve 13M, a posledni bude mit ted 18M a nechodi. Každé dítě to má jinak. Existuji nejake tabulky, ale podle me, jsou k nicemu. Na rehabkach rikala, ze by v 18M fakt chodit mel. Tak jsem zvedava, co s nim udelaj, kdyz nechodi. Jestli ho nejak ocarujou, nebo zoperujou, nebo co jako. Vzdyt ja s tim nic neudelam. Byla bych rada, kdyby uz chodil, ale vubec nevim, jak ho prinutit.
Na rehabky chodime asi od 7M, protoze se neotacel, lest zacal asi v 11M, a to jsme cvicili. Naposledy jsme byli nekdy pred koronou a to si tam poprve sam stoupnul. Bylo mu asi 13M kdyz se teda postavil.
Nektere detske doktorky to hrotej a nektere ne. Ja jsem chtela sama na rehabky, aby nam rekla, jestli dobry, nebo spatny. Cekam to rozbehnuti kazdym dnem :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek