Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Syn 9 měsíců ještě neleze ani se neplazi, chce jen sedět.
Malá se začala plazit v 7,5 měsících sedla si v 8,5 začala lézt v 9,5 a předtím tedy vůbec nepérovala nic prostě z ničeho nic začala lézt… chodit kolem nábytku začala až po Prvním roce a nikdy tomu moc nedala a k chůzi se odchodlala až kolem 15,16 měsících.
Sedět to si sedne sám a nebo ho do sedu dáš? to je velký rozdíl
@Natkaaa píše:
Syn 9 měsíců ještě neleze ani se neplazi, chce jen sedět.
Vubec se neboj, muj zacal az v 10 m na zacatku plazit ana konci 10 ze dne na den ctvernozit a ted je jak turbo, spis bych ho neposazovala pokud se neplazi, kdyz ty ho posadis uz nema duvod se snazit menit polohu, davat casto na zem.na bricho a to prijde, držim. palce ![]()
@Natkaaa píše:
Syn 9 měsíců ještě neleze ani se neplazi, chce jen sedět.
A jak si sedne, když neumí lézt? ![]()
@unuděná Malá se nejdřív posadila přes šikný sed a lezt začala až o měsíc později.
Malý začal lozit pořádně snad až v roce a čtvrt. Ted ma rok a půl a teprve minulý týden zacal obcházet nábytek. Sice je narozeny o 10 týdnů dřív a fyzio mu na rhb odečítá 3 měsíce co se týče vývoje, ale myslím si, že to přijde. Každé dítko je jiné. Samozřejmě, je možné zaplatit si konzultaci na rehabilitacích, ale já bych ho zatím nechala. Houpe se na kolínkách třeba?
@ludmilaadamkova píše:
@unuděná Malá se nejdřív posadila přes šikný sed a lezt začala až o měsíc později.
Když se dítě neplazí ani neleze, jak se do toho šikmého sedu dostane? Vždyť k tomu potřebuje jít na všechny 4… ![]()
@unuděná Malá to dělala tak že byla jakoby na boku a byla dlouho v takovým pololehu a pak se prostě přes ruce opřela a sedla si po delší době ale ten šikmý sed dělala snad od 6 měsíců dlouho si v něm hrála vypadalo to dost vtipně. dej si do googlu šikmý sed a vyjedou ti obrázky jak to vypadá nejdřív ty děti spíš leží a pak jsou výš a výš až si jednoho dne sednou.
@Kaileee píše:
Ja bych to uz řešila s doktorkou, v pohode mi to nepripada
Proc nepripada v pohode? kazde dite ma své tempo, nas s prvnim furt hnali po neurologii a neuroložka jen kroutila ocima, co porad vsichni spechame ![]()
@ludmilaadamkova píše:
@unuděná Malá to dělala tak že byla jakoby na boku a byla dlouho v takovým pololehu a pak se prostě přes ruce opřela a sedla si po delší době ale ten šikmý sed dělala snad od 6 měsíců dlouho si v něm hrála vypadalo to dost vtipně. dej si do googlu šikmý sed a vyjedou ti obrázky jak to vypadá nejdřív ty děti spíš leží a pak jsou výš a výš až si jednoho dne sednou.
Naše taky takn
plazila se tak, že se přitahovala za ruce jako postřeleny voják, pak přesně ležela na boku a postupně se zvedala až do šikmého sedu. Na 8m jsem říkala dr., ze sedí, lézt začala asi týden po kontrole.
Prvni dcera zacala lezt v 9.5m. Byla zpocatku ve vsem pomalejsi - hoodne urvane mimino porad na ruce. Je ji 8r a poznat to neni
. Resila bych, pokud by nejaky pohyb provadela viditelne spatne, pouhe zpomaleni ne.
@unuděná píše:
A jak si sedne, když neumí lézt?
Syn teď taky skoro sedí z sikmeho sedu a jeste nelezl. Teď tedy už leze.
Prvni syn mi v 10M chodil venku bez extra potizi, holka zacala skoro ve 13M, a posledni bude mit ted 18M a nechodi. Každé dítě to má jinak. Existuji nejake tabulky, ale podle me, jsou k nicemu. Na rehabkach rikala, ze by v 18M fakt chodit mel. Tak jsem zvedava, co s nim udelaj, kdyz nechodi. Jestli ho nejak ocarujou, nebo zoperujou, nebo co jako. Vzdyt ja s tim nic neudelam. Byla bych rada, kdyby uz chodil, ale vubec nevim, jak ho prinutit.
Na rehabky chodime asi od 7M, protoze se neotacel, lest zacal asi v 11M, a to jsme cvicili. Naposledy jsme byli nekdy pred koronou a to si tam poprve sam stoupnul. Bylo mu asi 13M kdyz se teda postavil.
Nektere detske doktorky to hrotej a nektere ne. Ja jsem chtela sama na rehabky, aby nam rekla, jestli dobry, nebo spatny. Cekam to rozbehnuti kazdym dnem ![]()