Syn asi moc papá

Anonymní
19.6.21 14:13

Syn asi moc papá

Syn má dnes 10 dnů, a zdá se mi, že je to velký jedlík. Zatím bojujeme s přidáváním na bradavku a já zatím nemám tolik mm, takže odstrikavam a kombinuju s um. Syn se narodil s váhou 4040 g a vypije cca 80-90 ml mléka nebo umělého mléka. Chci mu dát méně, ale pořád potom vyplachuje jazyk a chce dál papat. Někdy neusne ani po té 90, ale to už více nedávám. Jsem z toho špatna, stresuje mě neskutečně každé krmení. Někdy i hodně pláče. Mám strach, že chce moc, dle výpočtu by měl mít 75 ml v jedné dávce.

Co myslíte, je to hodně? Na to, že ma teprve 10 dní? Nedaří se mi jej uspat do hlubokého spanku. :( Je sice klidný, ale porad se budí, rychle cumlá dudlík,…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
173
19.6.21 14:16

Chybí podstatná informace, a to kolikrát denně malého krmíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
19.6.21 14:17

Neřešila bych a dávala dokud má hlad a neblije z toho. Já třeba 14m kojila a nevím kolik toho vypil, ale pil dlouho a často, takže určitě taky pil mimo tabulky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22679
19.6.21 14:18

Nedávala bych UM, pokud se chceš pořádně rozkojit. Jinak sem dětem nikdy nepočítala kolik vypijí, prostě jak chtěli, tak dostali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5558
19.6.21 14:19

Nedávala bych um ale jenom kojila a prostě kolik chce. Tím že budeš kojit přikládat často se rozjede laktace ne tím že mu dáš um.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9860
19.6.21 14:19

Dítě se neprisava na bradavku, ale dvorec. Dej mu kolik potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 14:24

@Wendy.C94 denně 8×.

• Citovat
  • Nahlásit
13005
19.6.21 14:24

Vykaslala bych se na odstrikavani a UM a tabulky a kojila co nejcasteji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
19.6.21 14:25
@Anonymní píše:
@Wendy.C94 denně 8×.

Pravidelne po trech hodinach? Nebo kdy on chce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 14:26

@Lucie_Sx snažím se pravidelně. V noci třeba dneska se budil sám po čtyřech.

• Citovat
  • Nahlásit
173
19.6.21 14:30
@Anonymní píše:
@Wendy.C94 denně 8×.

Jeeej, to já čekala nějaký velký rozdíl. Je doporučeno 150 - 180 ml na kilo váhy dítěte. Pouze doporučeno.

Krmila bych malého tak, jak potrebuje. I přesto že to bude víc než doporučení. Hlavní je, ať je spokojený.. A ty taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
19.6.21 14:33
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx snažím se pravidelně. V noci třeba dneska se budil sám po čtyřech.

Tak nekoj pravidelne, ale tak, jak chce on. Klidne po pulhodine. Jinak se poradne nerozkojis.
Davala bych ho na prso hned, jak potrebuje, bez vazeni (prevazit si ho muzes treba kazdy vecer nebo tak).
A na to UM bych se fakt vykaslala, pokud chces kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
977
19.6.21 14:47

Spíš ho zbytečně překrmuješ UM, tím se mu roztahuje žaludek a má ješte větší hlad. Vykašlala bych se na UM a jen kojila, klidně co hodinu. Celý ten tvůj popis od tebe mi přijde takový zmatený, že se v tom plácáte, moc to kombinuješ. Proč odstříkané? Proč umělé? Proč nekojíš častěji? Jak dokrmujes? Lahvičkou nebo alternativně? Zalehněte spolu do postele a prostě jen nabízej prso a koj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 14:55

@Lucie_Sx on právě vždycky se přisaje párkrát si dá, pak mu to přestane jít, rozčílí se a brečí, jenom ho to vydráždi na další krmení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 14:57

@K92 když ho chci kojit, tak si párkrát cucne, moc mu nejde to přisavani, vždycky to trvá chviličku. Pak se jen rozčílí, že to nejde a vyžaduje další jídlo. Umělé nechci, ale mám pořád málo mléka.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat