Syn mi nechce snídat (21 měsíců)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Momoska88
Povídálka 30 příspěvků 14.03.19 08:26
Syn mi nechce snidat (21mesicu)

Ahoj maminky,
uz jsem zoufala :( syn mi odmita snidat. Proste chce jen mlicko a max. banan. Driv hrozne hezky jedl a ted celkove to jidlo bojkotuje. Porad by jedl jen ovoce a zeleninu. Mam ho nutit nebo mi poradte nejaky trik, aby zase zacal hezky jist. Dekuji

Přečtěte si článek: Batole a jeho vývoj přehledně

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 14.03.19 08:31

Já nenutím, ale ani si nedám nohu za krk. Občas dcera takhle zlobí, my s tím doma nic neděláme, chystáme jídlo pořád stejně a když nechce, tak nenutíme, ale dostane až další. Může si ale vybrat, například na snídani dávám vybrat mezi obloženým talířem (pečivo, šunka, sýr, zelenina) a něčím sladkým - buchta, občas sladké pečivo nebo třeba ovoce s jogurtem. Když začne ječet že chce „sůšu“ a „čokošku“, tak dostane to, co je pro mě jednodušší na nachystání :mrgreen: když to nesní, tak má smůlu a sním to já.
Většinou si pak další zlobení rychle rozmyslí :mrgreen:

Sue2008
Kecalka 311 příspěvků 14.03.19 08:31

A nemá nějaký problém? Netlačí se mu stoličky? Dcera měla v tomhle věku moučnivku a museli jsme ji nutit i do pití :think: . Pokud hezký jedl, tak bych to neřešila, nabídnout neco normálního, necpat sladkým a hlavně zbytečně netlačit.

TopSecret
Závislačka 3728 příspěvků 14.03.19 08:31
@Momoska88 píše:
Ahoj maminky,
uz jsem zoufala :( syn mi odmita snidat. Proste chce jen mlicko a max. banan. Driv hrozne hezky jedl a ted celkove to jidlo bojkotuje. Porad by jedl jen ovoce a zeleninu. Mam ho nutit nebo mi poradte nejaky trik, aby zase zacal hezky jist. Dekuji

Jezis. Tak kdyz nechce, tak ho nenut :roll: je svepravny. Jak by bylo tobe, kdyby do tebe nekdo nacpal snidani a ty bys ji nechtela. Az bude mit hlad, tak si da.

luca241
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 14.03.19 09:01
@Momoska88 píše:
Ahoj maminky,
uz jsem zoufala :( syn mi odmita snidat. Proste chce jen mlicko a max. banan. Driv hrozne hezky jedl a ted celkove to jidlo bojkotuje. Porad by jedl jen ovoce a zeleninu. Mam ho nutit nebo mi poradte nejaky trik, aby zase zacal hezky jist. Dekuji

To není něco ,z čeho je potřeba být zoufalá.Vsak ať si dá mléko , banán,…co je na tom špatného?já nedokážu po probuzení snídat dodnes .Dcera začala snídat až tak před půl rokem.Je ji čerstve 6.

Hobitka
Kelišová 5010 příspěvků 14.03.19 09:09

@Momoska88 Jak dlouho to trva? Za me - nenut ho. Pro klid duse to muzes zminit u detske, treba ho posle na krev, jestli nema neceho nedostatek. Ja takhle byla se dcerou, zda neni chudokrevna, ale nebyla. V 19m prestala uplne jist, po mesici zase zacla.

Momoska88
Povídálka 30 příspěvků 14.03.19 09:20

Me obcas prijde, ze chce jist jen co mu chutna. Dnes napriklad hned rano snedl banan, dve jablicka a vypil pul litru caje. Nebo vcera mel dve „Honzovi buchy“. Taky premyslim jestli to neni zoubkama.
Malej urcite nejak nestrada. Cokolada a podobny u nas nefrci.
Diky podporu. Tchyne me neustale kritizuje, ze nejsem u jidla duraznejsi. Ona to delala, ze dokud to nesni nechala ho sedet u talire.

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 14.03.19 09:25

Mléko a banán je super snídaně v tomto věku. I samotné mléko bych ještě akceptovala. Přijde mi, co tak vidím kolem sebe, že snídaně je u dětí nejblbější jídlo dne, obvykle po ránu nemají hlad, ale my mámy tak nějak chceme, aby se najedlo, je to přece nejdůležitější jídlo dne, se říká ;) Já děti do snídaní nikdy moc nenutila (to byl tuhle jogurt, tam vločky s mlékem, koblížek), ale od té doby, co chodí do školy a školky, musím. Kdyby se nenasnídaly, tak do půl 10 nevydrží, budou protivný. Takže jedu snídaně dle jejich výběru, i kdyby to byla právě ta kobliha, ciniminnies s mlékem, topinka s medem, párek, míchaný vajíčka…trošku mě díky tomu vydírají, toho jsem si vědoma, ale po ránu chci hlavně klid a ne uvztekané dítě nad ovesnou kaší :mrgreen:

Hobitka
Kelišová 5010 příspěvků 14.03.19 09:26

@Momoska88 Ja mam 3 deti - 6.5, 4.5 a 22m. U tech starsich duraznejsi jsem, zvlast, kdyz mi tu hodinu vrestej, ze maj hlad, a pak se po dvou soustech zaseknou, ze uz nemuzou. U nejmladsi dle situace. Kdyz neji a necham ji sedet v sedacce, tak casto nakonec zacne jist, ale nesmim si ji vsimat. Jak ma mou pozornost, dela ptakoviny.

lucenka
Hvězda diskuse 35652 příspěvků 14.03.19 09:29

A co je špatnýho na tom, že snídá mléko a banán? 8o Nebo na tom, že jí ovoce a zeleninu? Ne každýmu chutná všechno, chutě s věkem různě mění. Rozhodně bych dítě nenutila k nečemu, co jíst nechce.

pikola
Generální žvanilka 20507 příspěvků 14.03.19 09:40
@Momoska88 píše:
Me obcas prijde, ze chce jist jen co mu chutna. Dnes napriklad hned rano snedl banan, dve jablicka a vypil pul litru caje. Nebo vcera mel dve „Honzovi buchy“. Taky premyslim jestli to neni zoubkama.
Malej urcite nejak nestrada. Cokolada a podobny u nas nefrci.
Diky podporu. Tchyne me neustale kritizuje, ze nejsem u jidla duraznejsi. Ona to delala, ze dokud to nesni nechala ho sedet u talire.

A co by měl podle tebe snídat? Mě to přijde jako dobrá snídaně, rozhodně ne,jako že nic nechce :nevim: vždyť toho sní hromadu

Luka123
Kecalka 105 příspěvků 14.03.19 09:50

Střední banán = 500Kj, mléko 250ml = 620Kj … 1120kj to je snídaně jako hrom. (já mám mít snídani cca 1700kj a to mám přes 60kg)

Takže neplaš. Lepčí než tatranka a sladký čaj :D

Momoska88
Povídálka 30 příspěvků 14.03.19 10:08

@Luka123 diky

Luka123
Kecalka 105 příspěvků 14.03.19 10:20
@Momoska88 píše:
@Luka123 diky

Nemáš vůbec zač. Moje holky snídaly hooodně dlouho jen teplé mlíko, prostě jim to stačilo. Vždycky si říkej: Mlíko je jídlo, ne pití.

A nenech se stresovat tchýní. Vidí to jinak. Já jako dítě žila snad z kosmické energie, a dodnes si pamatuju ty situace, kdy mě takhle někdo zkoušel zlomit a nechal mě nad studeným obědem sedět třeba 2 hodiny. Bylo mi to úplně jedno, jen mě štvalo, že si nemůžu jít hrát, a stejně jsem to nedojedla (dospěláci vycukají často dřív, než děti).
Sama se snažím nějak dětem řídit stravu do rozumných mezí, ale starší snídá sladké, prostě nedokáže pozřít slanou snídani (a nenávidí polévky). Nenutím jí to. A tchýně taky kritizuje a taky jí vrazí na prázdninách rohlík se sýrem, a malá ho teda sní, ale těší se pak domu na svoje snídaně. Nejsem zastáncem příliš svobodné vůle u dětí, ale pokud jim něco nechutná, máme školkové pravidlo „aspoň ochutnej, a pak si jdi“. Funguje to. Časem danou věc jíst začnou. Dojdou k tomu sami. Není nutné jim znepříjemňovat ráno před školkou bazírováním nedůlěžitých věcech.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 14.03.19 11:51

Taky si pamatuju že babička nás se ségrou nechávala sedět nad talířem, dokud to nesníme. Nechala toho, až když jsme to několikrát přes odpor do sebe natlačily a pak to zase rovnou do talíře vyhodily.
Já po tomhle zážitku nenutím, maximálně se snažím ji motivovat jídlo aspoň ochutnat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama