Syn mluvil o minulém životě

Anonymní
31.5.18 08:12

Syn mluvil o minulém životě

Ahoj, potřebuji se svěřit s tím, co mi včera říkal můj 4-letý syn. Seděla jsem včera večer na posteli a syn mluvil nejdříve něco o bubácích a pak najednou začal mluvit: „Já mám teď nového tatínka.“ Tak jsem mu řekla, aby si ke mně sedl na postel a vykládal mi o tom. Přisedl si. A pak se ptám: „Nového tatínka? A co se stalo s tím starým?“ On: „Ten tatínek mi umřel, tak proto mám teď nového tatínka.“ Tak jsem se ho ptala co se stalo jeho tatínkovi starému. Říkal, že spadl do vody, že uklouzl. A že mu sežrali žraloci nohy. Ještě pořád nějak jsem si říkala, jestli si to nevymýšlí, jenže on byl soustředěný, jako kdyby se to právě stalo. Pak mi říká: „Já jsem mu pomáhal, držel jsem ho aby mu zůstala aspoň hlava. :( "A kde jsem byla já, co jsem dělala?“ On: „Ty jsi chytala malé ryby se strejdou Mirkem (můj současný přítel) a přišla jsi za mnou. "A co jsem dělala když jsem to viděla? Plakala jsem, nebo co jsem říkala?“ ON: „Ne, neplakala, říkala jsi - to je blbé.“ A když jsem se ptala teda co se pak stalo, tak říkal, že jeho taťka umřel. Ptala jsem se ho: „A Tvůj tatínek byl stejný jako máš teď tatínka, nebo to byl někdo jiný?“ On: „To byl jiný tatínek.“ „A jak jsi byl velký, když Tvůj tatínek umřel?“ ON: „Když umřel, tak jsem byl tak velký jako je teď můj taťka Mojmír a ten můj tatínek byl starý. Neměl vousy, ani krátké, neměl vůbec žádné vousy.“ Pak se ptám: „A co se stalo se mnou potom?“ Napjatě jsem čekala, co mi na to řekne. Už jsem úplně přestala pochybovat o tom, že by si tohle mohl vymyslet. ON: „Ty jsi šla plavat a žralok ti ukousl nohu.“ Já: „takže jsem taky umřela?“ On: „Ne, tatka Mojmír tě zachránil. Měl na sobě tričko, kde byl zákaz žraloků (asi nějaký znak-záchrannář?). A přijela sanitka.“ Já: „A já jsem žila s kým, s Tebou?“ On: „Ty jsi žila se strejdou Mirkem a pak když se to stalo, tak ses odstěhovala k tatkovi Mojmírovi který tě zachránil.“ Pak mi říkal: „Už jsi vyléčená“, že nemám nohu ale mám to zahojené. On v té době kdy mluvil o té mé vyléčené noze to znělo, jako kdyby teď byl v té době, kdy už mám zahojenou nohu. Tvrdil, že jsem byla i minule jeho maminka. A když jsem se ptala, jestli toho tatínka z minulosti zná, jestli už ho viděl, tak říkal, že ne. Mluvil o tom, že kolem domu vedla nějaká řeka do rybníku (asi nějaký záliv nebo řeka ústící do moře, u moře nebyl nikdy tak asi by to neuměl popsat)

Dodatek: Loni touhle dobou ho jeho babička vzala na koupaliště, kde se bál vody, nechtěl do vody, říkal, že je tam díra a že tam jsou žraloci. Bál se tak, že tam nechtěl za žádnou cenu (po tom, co mi řekl už chápu proč). No a už asi 2 měsíce pořád mluví o tom, že musíme jet do bílého domu, že je to v Americe. Že je tam bílý dům. Dnes říkal, že ten bílý dům byl dřevěný, natřený na bílo. Já vždycky věřila na minulé životy, i jsem četla o těchto věcech, ale nikdy bych nevěřila, že můj syn mi něco takového bude vyprávět.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
31.5.18 08:23

Za mne jen fantazie. Na minule životy a esotericke věci celkově nevěřím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
31.5.18 08:29

Mám pětiletého syna a občas taky říká takové příběhy ( někdy mě až mrazí )… většinou tam figuruje praděděček, nebo nějaký prastrýček a jsou v Číně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48753
31.5.18 08:29

Věřím ve věci mezi nebem a zemí, ale v něčem to může být jen dobře rozvinutá dětská fantazie. Vždyt taky - kdo se ve svém životě nesetkal s tajemnem?! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5978
31.5.18 08:33

Věřím na minulé životy i na to, že se to občas někomu vybaví.
http://zena.aktualne.cz/…icle:754028/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.18 08:40

Kdo ví :nevim: Jako malá jsme měla živé sny, které se do puntíku splnily hned následující den. Byli to věci, které jsem nemohla znát, nemohla předvídat ani nijak ovlivnit. Prostě se to stalo přesně jako v tom snu, včetně všech vůní, pocitů, slov…

Kdybych neměla takovou osobní zkušenost, tak řeknu, že si kluk jen vymýšlí, ale nikdo neví, co se děje mezi nebem a zemí a tak už z principu nic takového nebudu zpochybňovat.

Syn ve 3 letech měl holčičku, která se choulila v rohu pod jeho stolečkem a brečela. 3 dny o ní mluvil, pořád říkal stejné věci, takže mi to nepřišlo, že by si vymýšlel. Řekl i tetě, kde je ta holčička schovaná, že neví jak se jmenuje, ale že brečí a je smutná. Po 3 dnech jsme odjeli an chalupu a on se při odjezdu s holčičkou loučil, mával na ní, hrbil se, aby na ní pod stůl viděl a říkal, kam jedem.

Když jsme se vrátili z chaupy, řekl mi, že už tady není a byl smutný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1917
31.5.18 08:43
:think: :think: :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
31.5.18 08:51

Podle mě je to jen dětská fantazie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
31.5.18 08:57

A tátu teda má nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
31.5.18 09:00

Já na tyto věci tedy věřím, ale u tvého syna mi to přijde jako fantazie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
31.5.18 09:10

Já na to věřím a upřímně je fajn že jsi se vyptávala a zajímala jsi se co se stalo. Většina lidí by dítě utlo že si nemají vymyšlet že je to blbost..což si myslím že by jen zničilo víru dítěte se ty svěřít s něčím čemu naprosto věří a co se fakt stalo. Věřím že něco mezi nebem a zemí je a hlavně že si dětí mohou pamatovat minulé životy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
31.5.18 09:22

No já mám od mala panický strach z mědvědů- hlavně ledních, nejspíš mě v nějakém minulém životě nějaký sežral nebo někoho blízkého nevím :nevim: Přečti si něco od Michaela Newtona :pankac: Taky mám někdy pocit, že mám nějaké vzpomínky asi bych řekla na poslední minulý život, jestli to tak je- na dobu tak šedesátá léta minulého století cca, občas se mi něco vybaví a nebo mi něco přijde povědomé :pankac: Ale nic konkrétního, jako situace a tak- jen záblesky. Nemůžu si to pamatovat z dětství, protože jsem se narodila až v roce 1989.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
31.5.18 09:24

Podívejte se na film včerejší děti :andel:. Je to i na you tube. Nemám ráda duchařské filmy, ale tento se mi líbil :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3817
31.5.18 09:26

Já si myslím, že je to jen fantazie, nebo zahlédl či zaslechl něco v televizi a spojil si to do příběhu. Děti často nerozeznávají mezi realitou a sny, fantazii. Fantazírují tak silně, že jsou přesvědčení, že je to pravda.
Proč bys tam byla ty, současný tatínek a strejda ve stejné podobě jako teď, kdyby to byl minulý život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
31.5.18 09:31
@cverunka píše:
Já si myslím, že je to jen fantazie, nebo zahlédl či zaslechl něco v televizi a spojil si to do příběhu. Děti často nerozeznávají mezi realitou a sny, fantazii. Fantazírují tak silně, že jsou přesvědčení, že je to pravda.
Proč bys tam byla ty, současný tatínek a strejda ve stejné podobě jako teď, kdyby to byl minulý život.

Hele neříkám, že to není fantazie a nebo reakce na něco, co viděl- ale současný i minulý tatínek i maminka tam může být právě proto, že to jsou jejich duše, však zakl. vysloveně uvádí, že syn jí říká, že byla jeho maminka i tehdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama