Syn nechce mluvit - je mu 5 !

10.2.20 17:41

Syn nechce mluvit - je mu 5 !

Hezký den, mému synovi je 5 let a nemluví. Prošli jsme si už od mala vším možným vyšetřením jako Foniatr, psycholog, psychiatr - dále taky Genetika - Autismus nenašli, takže ho mohu asi vyloučit? Ve 3 letech to byla bída, nemluvil - jenom ukazoval takže domluva hrozná takže to bylo a je stále dost složité, a jsem zoufalá. Nevím na koho se mám obrátit, aby mi pomohli a poradili co mám dělat dál. Můj porod katastrofa, rodila jsem nějakých 12 hodin, nakonec akutní císař. Malý nebrečel jak ho vytáhli, nejspíš byl přidušený, nevím co mi tam s ním udělali. Ani mi ho neukázali nic, proto mám s porodu hodně špatné vzpomínky. Někdy si říkám, že se asi musela stát chyba, a porod mi jednoduše spackali. :nevim: Syn je veselý, krásný kluk a je chytrý jak opička, ale mluvit ne, a ne. Už si nevím rady, nechce a nemá snahu opakovat žádná nová slova. Jediný co řekne je : Mimi, Máma, táta - babi, děda, Boling (Bowling ) Kiner ( kinder ) Gol, mnam, papá, čau. Když něco nechce nebo se mu něco nelíbí tak řekne prostě NE. Auto je u něj Au. Pořád ukazuje, jak byl malý tak ho knížky nezajímaly, ted si jenom chce prohlížet TV magazín, knížky prasátko Pepa, Tlapková patrola - pořád dokola to samé, už si někdy připadám s partnerem jak kolovrátek ale posun žádný? Syna mám s prvního vztahu a mám skvělého partnera, kterého miluji a o mého syna se stará jako by byl jeho vlastní. Hraje si sním, kdykoliv mi ho pohlídá, výchova skvěla.. Rádi bychom chtěli v budoucnu své společné miminko, ale obávám se, že se nedočkám. :,( Jestli malý se nerozmluví, tak se asi zblázním je to na nic. Nikde nevydrží sedět, nevysvětlím mu že musí na mě počkat, že nesmí na cestu, jinak ho přejede auto, a maminka bude hodně smutná… :srdce: Psychicky to nezvládám. S partnerem se občas taky někdy pohádám, a jsem nepříjemná, jelikož je to složité, jsem nervní člověk a moje dítě je plné energie takže jsem pak naštvaná celý den. Ach jo, chodíme na Logopedii ale ani tam nechce spolupracovat. V Květnu jedeme na 3 týdenní pobyt do Prahy - Foniatrie Praha Žitná. Tak moc bych si přála malý zázrak, nebo naději že bude lépe… :roll: Pak už jen poslední možnost - vyšetření Magnetická rezonace mozku. Ale nevím od koho bych dostala doporučení. Nevím jak dál. Syn je zlatíčko, a moc ho miluji a chci aby začal už komunikovat, jinak budu brzo tak akorát zralá na psychiatra. Děkuji za přečtení a budu ráda za jakékoliv rady, nebo názory, případně maminky, které jsou na tom podobně jako já… Jelikož jsem se synem pořád doma, už mi kape na maják, poslední dobou mi ani do školky nechce chodit, a ranní scény a protest s oblékáním je u nás bohužel denně. Je dost litostivý a chce jenom Maminku, do MŠ chodí dlouho a nikdy nebyl problém. :zed: tak já nevím co se děje. Včera jsem ho vzala do zábavného centra, když bylo počasí nic moc - ale totální scény, bral boty a bundu, pláč a řev, že ho tam chci nechat, myslel že jde do školky chudák. :lol: Se synem podnikám ráda věci, věnuju se mu ale zdá se mi že to má celkem na háku, tak já nevím. Od příštího týdne začinám chodit k jedné paní na psychoterapii jelikož to nedávám… :,( Děkuji za vaše názory. :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19465
10.2.20 17:59

A co vysledky tech vysetreni u psychologa, psychiatra? Urcite ho nemohli shledat zcela v poradku.
Musi to byt hodne vycerpavajici. Psychoterapeut pro tebe je urcite dobra volba. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5117
10.2.20 18:09

Zkus znovu psychiatra a neurologa. Nemůže mít vývojovou dysfázii? Nedošlo k poškození během porodu? - nerovnoměrný psychomotorický vývoj, MR, poškození řečových center? Kdybys chtěla kontakty, ráda předám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 18:09

@L.i.m.e.t.k.a.28 určitě bych ho dávala co nejvíce do kolektivu..nemáte někde v okolí speciální mš se sníženým počtem dětí nebo mš s logopedickou třídou, kde by se mu mohli vice věnovat? Taky bych zvážila i nějakou psychiatrickou pomoc pro sebe, člověk nemůže takový nápor dlouhodobě zvládat a není to nic za co se stydět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 18:26

Ahoj všem, jelikož syn nemluví, tak chodí právě do speciální třídy, kde je málo dětí. cca 2,5 roku navštěvuje MŠ vyšetření dopaly dobře, nenašli mu nic, akorát že má ADHD a k tomu hyperaktivní projevy jinak nic. Neurolog ho viděl, byli jsme snad všude, ale pokrok žádný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
10.2.20 18:29

A diagnoza je vyvojova dysfazie? No chce to tu logopedii intentenzivne. Dopoledne v logopedicke skolce nebo stacionari nebo ve specialni skolce a odpoledne drit doma. Logopedie 1nebo 2krat mesicne je proste hrozne malo. Spolupracovat musi. Chce to pravidelny cas, kdy budete s nim pracovat a rozhodne ne az vecer. Rozvijite jemnou motoriku a grafomotoriku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 18:31

@Enmamma Děkuji, Obávám se, že se asi stalo něco při tom porodu. Nemám žádné papíry, jelikož jsem se stěhovala několikrát, skončila jsem v azylovém domě, pak u přítele tak se papír s porodnice stratil, nevím kde zažádat o nový. celé mé těhotenství jsem prožívala špatně, skončila jsem sama v 5.m takže se to podepsalo i na té psychice. :zed:

Příspěvek upraven 10.02.20 v 18:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
10.2.20 18:31

A ta specialni trida je logopedicka? A ve skolce na logopedii taky nespolupracuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 18:36

Jak já tě chápu, mám doma to samý, ale můj neříká vůbec nic. Jen haf když vidí psa. Na mami, tati, dedo pořád čekáme. Je mu teda 2 a půl roku. To víš, všichni se diví, dávají rady. Syn je šikovný, určitě slyší, hezky se směje, prohlíží klizky. Příští měsíc už jdeme k doktorce, kam jsme dostali doporučení. Je to náročný, když se člověk nedohodne, nezjistí co dítě chce. Jsem z toho taky nešťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
10.2.20 18:37

@Oriseka Speciální, v logopedické už byl. Nechtěli ho tam. bylo tam moc dětí a syn nespolupracuje. Když nevydrží sedět, nechce nic dělat, tak mu ani logoped nepomůže. vyzkoušeli jsme vše. mám toho hodně přečteného, začínám byt krapek zoufalá, asi tak, uvidime v té Praze v Žitné.

Příspěvek upraven 10.02.20 v 18:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5117
10.2.20 18:37
@L.i.m.e.t.k.a.28 píše:
@Enmamma Děkuji, Obávám se, že se asi stalo něco při tom porodu. Nemám žádné papíry, jelikož jsem se stěhovala několikrát, skončila jsem v azylovém domě, pak u přítele tak se papír s porodnice stratil, nevím kde zažádat o nový. celé mé těhotenství jsem prožívala špatně, skončila jsem sama v 5.m takže se to podepsalo i na té psychice. :zed: ale to je na strašně dlouhé psaní…bývaly
partner sexuálně přepadl ženy, během mého těhotenství, takže kdo nezažije, nepochopíPříspěvek upraven 10.02.20 v 18:33

Zavolej do porodnice, kde jsi rodila. Na vše jsou skartační lhůty. Spis by mohl být ve spisovně a mohla by sis vyžádat zprávu. S tím bych pak vyrazila k psychiatrovi a k neurologovi a dál se zařídila podle výsledků vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5197
10.2.20 18:39
@Anonymní píše:
Jak já tě chápu, mám doma to samý, ale můj neříká vůbec nic. Jen haf když vidí psa. Na mami, tati, dedo pořád čekáme. Je mu teda 2 a půl roku. To víš, všichni se diví, dávají rady. Syn je šikovný, určitě slyší, hezky se směje, prohlíží klizky. Příští měsíc už jdeme k doktorce, kam jsme dostali doporučení. Je to náročný, když se člověk nedohodne, nezjistí co dítě chce. Jsem z toho taky nešťastná.

Ale to nemůžeš srovnávat, ve 2,5 letech je to v normě, v 5 letech rozhodně ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 18:42

@Enmamma Děkuji moc. přece jenom je to 5 let od mého porodu, tak snad tam bude
nějaká zpráva, at to mám doma, pak budu vědět co dál. každopádně je to divné když
mu čteme, pořád vše komentujeme, a on jemom na vše jéééé, a pejsek je haf, prostě
jenom slovíčka umíme… i tak ho miluju, pořád se mazlí a pusinkuje mě, je to mazel. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5197
10.2.20 18:43
@L.i.m.e.t.k.a.28 píše:
@Oriseka Speciální, v logopedické už byl. Nechtěli ho tam. bylo tam moc dětí a syn nespolupracuje. Když nevydrží sedět, nechce nic dělat, tak mu ani logoped nepomůže. vyzkoušeli jsme vše. mám toho hodně přečteného, začínám byt krapek zoufalá, asi tak, uvidime v té Praze v Žitné.Příspěvek upraven 10.02.20 v 18:37

Je mi to moc líto, myslím, že by za tím zpackaný porod mohl být. A jinak se projevuje jak? Píšeš, že je chytrý jak opice, má nějaké zvláštní schopnosti, které jsi zde neuvedla? Z toho co popisuješ to spíš vypadá, že ten porod mohl mít na intelekt vliv. Ale nemusí být nic ztraceno, moje nejstarší dcera dělala všechno pozdě, kopec problémů a nakonec se rozjela tak, že je na osmiletém gymnázium a vyhrává vědomostní soutěže na krajské úrovni. Přála bych Ti, aby to u vás bylo taky tak. Držím palce a pevné nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5197
10.2.20 18:43
@L.i.m.e.t.k.a.28 píše:
@Enmamma Děkuji moc. přece jenom je to 5 let od mého porodu, tak snad tam bude
nějaká zpráva, at to mám doma, pak budu vědět co dál. každopádně je to divné když
mu čteme, pořád vše komentujeme, a on jemom na vše jéééé, a pejsek je haf, prostě
jenom slovíčka umíme… i tak ho miluju, pořád se mazlí a pusinkuje mě, je to mazel. :srdce:
:srdce: :srdce: :srdce:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama