Syn necítí potřebu spánku (PAS)

1009
9.9.20 07:12

Syn necítí potřebu spánku (PAS)

Ahoj holky, od té doby, co syn začal chodit do školy, je tak trochu ve stresu.
Má problém večer usnout a ráno je ospalý a chce se mu spát.
Chodí spát o půl osmé a usne nejdříve za 2 hodiny. Ani večerní klid a pohádka tomu nepomáhá. Myslíte že to může souviset i s jeho poruchou autismu?
O prázdninách usínal o něco dříve a to i bez pohádky. TeĎ ho stresuje navíc škola.
Za 2 měsíce máme poradu v SPC, ale jak to řešit do té doby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1943
9.9.20 07:45

A co ho dát spát později. Třeba by se potom tolik nestresoval při usínání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9371
9.9.20 07:52

A kolik mu je? Třeba sedm? Chodí spát celkem brzy, zkusila bych třeba o hodinu pozdeji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
9.9.20 07:59

Syn od školního věku chodil spát nejdříve v 9, teď v (10) v 9,30 a o víkendu později. A ještě si tak 15 minut čte, pak usíná v knížce. Je to sova. On by stejně neusnul a bylo by zle. Podle mě ho dáváš spát příliš brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
9.9.20 08:01

Souviset to urcite muze, sama sice deti s PAS nemam, kamaradka ma 2, rikala to same - zvyseny stres a problemy se spankem, behem skolniho roku podstatne vetsi. Ono reseni bude asi hodne individualni..ona treba rikala, ze jeden syn kdyz je hodne „nabuzeny,“ tak si zaleze spat pod postel, ze je mu tam lip :nevim:Ale teda musim uznat, ze pred 8 neusina vetsinou ani muj predskolak…kazdy ma ale potrebu spanku jinou.

Ma nejake strategie, ktere ho uklidnuji? Zkousela bych budovat na nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
9.9.20 09:45

Synovi je 7. a je prvním rokem ve škole. Ráno vstává o půl sedmé i s mladším bráchou, který chodí do školky. A to vstávání je velký problém, kruhy pod očima, nevyspaný..
Dávám oba dva kluky spát stějně, protože, kdyby šel každý spát jinak, budou se dohadovat, že ten musí spát a druhý ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2289
9.9.20 09:59

@pocker vim, ze nekdo dava detem melatonin. Vyzkousene to ale nemam. Zapracovala bych na zvladani stresu a uzkosti (beh na dlouhou trat). Urcite mate pravidelny ritual, ktery to chce dodrzovat. A kdyz nespi, tak dela co? Jen lezi a nebo „otravuje“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18378
9.9.20 10:04
@pocker píše:
Synovi je 7. a je prvním rokem ve škole. Ráno vstává o půl sedmé i s mladším bráchou, který chodí do školky. A to vstávání je velký problém, kruhy pod očima, nevyspaný..
Dávám oba dva kluky spát stějně, protože, kdyby šel každý spát jinak, budou se dohadovat, že ten musí spát a druhý ne..

ale stejně neusne a je možné, že ho stresuje i to, že hodiny leží a přemýšlí, třeba právě o té škole :think: mají jeden pokojíček? třeba tišší pohádka před spaním, aby nemyslel na školu? půl osmá mi přijde brzy, moje děti stávají stejně a jedno usíná v 9 a druhé přes veškerou snahu 21:30. Kdyby se měli převalovat hodinu a půl tak nevím nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
14.9.20 08:47

Moje dcera sice nemá PAS, ale je strašný nerv, už od školky. Přesně tohle znám, jak začala škola, zažívali jsme to stejné. Nemohla usnout kvůli stresu ze školy a čím déle nemohla zabrat, tím větší stres, že bude ráno nevyspalá a druhý den unavená. Naše dětská dr. nám poradila homeopatický sirup sedalia a ten vážně pomohl. Po pár dnech se zklidnila a usínala krásně. A až se zajela a zvykla si, sirup jsme vysadily.
Tak třeba toto můžeš zkusit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10206
14.9.20 08:55

Dceru by to zabilo, lezet 2 hodiny s malosema a nespat. Kdyz ji zazeneme predcasne, tak o to dele nemuze usnout. U nas kazde dite chodi spat jindy a nemaji s tim aktualne problem. Driv jsem dceru poslala taky do pelechu a kdyz mladsi usnuli, mohla zas vylezt a neco si hodinku delat. Jinak je ji cerstve 8 a ted mame dohodu, ze 21:45 jde na zuby a chystat se do postele, spi tak od 22:15, vstavame 6:40. V dobe karanteny usinala az pred pulnoci, jeste s placem a to byl des… V pul osme u nas nechodi spat ani triletacka, ktera uz po obede nespi, ale ja mam celkove deti, co by spat snad ani nemusely :zed: :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10206
14.9.20 08:57

@barasepka Sedalii jsem zvazovala, ale nez jsem stihla poridit, zacala nastesti skola. U nas skola pusobi dobre, spolecensky vybije a unavi. Dceru naopak stresovala absence skoly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
16.9.20 22:01

Děkuji za příspěvky, Sedalii vyzkoušíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama