Syn odmítá plenu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaminkaJáchymka
Nováček 8 příspěvků 01.09.19 19:42
Syn odmítá plenu

Zdravim maminy ;)
Chci požádat o radu zkušenější… Náš Jáchym (14m) odmítá vykonávat potřebu do pleny. Na nočník taky odmítá chodit, jen ho vidí utíká pryč a brečí. Ale zpátky k plínce. Vyčůrá se jen tehdy, když si plenu sundá. Už fakt nevím co s ním. Dneska si sundal kraťasy i s plinkou a vyčůral se n zem v obchodě :think: Je to normální a odezní to nebo to mám řešit a nutit ho sedět na nočníku i přes pláč? Dávat mu přes plenu bodyčka nebo něco, co si sám nesundá? Mám pak strach aby to nezadržoval moc dlouho :nevim: Děkuji :kytka:

Reakce:
K92
Kecalka 406 příspěvků 01.09.19 19:49

Můj syn mi tak dal najevo, že je připravený k odplenkování. Tehdy mu bylo 17 měsíců, takže o trochu starší. Nech ho doma nahatého a když bude čůrat, tak před něj dej nočník, aby pochopil, že se čůrá tam. Klidně mu i ukaž, jak se na nočníku sedí a tak :D. Pořád mu to vysvětluje, ale násilím neposazuj, aby neměl bkok. Dej tomu třeba týden a uvidíš. Bude to náročné, budeš pořád utírat loužicky, tak buď hlavně trpělivá. Snaž se mu vysvětlit, že doma může být bez plíny, ale na ven ní mít musí.

MaminkaJáchymka
Nováček 8 příspěvků 01.09.19 19:50

@K92 Děkuji za podporu :kytka:

Ba-stet
Závislačka 3139 příspěvků 01.09.19 19:55

A na ten nočník ho posazuješ? Já kdysi četla na jednom blogu, že chlapeček absolutně odmítal nočník a pak, když byl pak přes léto nahatej na zahradě, začal chodit do křoví - zásadně ve stoje. Když mohl ve stoje čurat i doma (nevím teda jestli do nočníku nebo do záchodu), tak už se nikdy nepočural. Nevím, jestli je to nějaké klučičí pravidlo, ale můžeš to zkusit.

MaminkaJáchymka
Nováček 8 příspěvků 01.09.19 19:59

@Ba-stet zkoušela jsem posazovat no :nevim: Určitě to vyzkoušíme i vestoje, to mě vůbec nenapadlo :palec:

Ba-stet
Závislačka 3139 příspěvků 01.09.19 20:03

@MaminkaJáchymka Zkus a dej vědět. Já teda nemám žádnou zkušenosti s odplenkováním, ale tohle mi utkvělo v paměti. V nejhorším budeš muset vytrvat, no…

K92
Kecalka 406 příspěvků 01.09.19 20:03

Ještě doporučuji vyzkoušet dětský pisoárek :slight_smile:. Kdyby měl právě problém s tím čůráním v sedě… Já se od syna opravdu nevzdaloval snad ani na dva metry :D, abych ti stíhala zachytávat. Do týdne pochopil co a jak a začal si na nočník sedat sám od sebe, někdy se do něj snažil strefovat ze stoje :D :D :D. Ale i to jsem považovala za úspěch.

MaminkaJáchymka
Nováček 8 příspěvků 01.09.19 20:07

@K92 @Ba-stet Moc vám oběma děkuji ;)

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1870 příspěvků 01.09.19 20:15

Sundal v obchode plenu a jen tak to tam soupnul mezi regaly? Ty jsi delala co? Vzdyt si mu tu plinu mohla drzet aby se vycural do ni. Nebo bezet na wc nekam ven. Plinu mu nedavej, na nocnik kasli, at chodi na normalni zachod a vedle das stolicku. Si neumi rict, ze chce? Aby si stihla vcas reagovat?

klenice
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 01.09.19 20:17

Curat ho davej ve stoje na stolicku rovnou na zachod, at mu to tatka ukaze a udela kolem toho nejakou srandu, aby to syna motivovalo. Silou na nocnik neposazuj. Nam pomohlo dat nocnik pod susak na pradlo, ten prehodit dekou = oblibeny bunkr :D, a do 24h byl kluk bez plen, protoze k tomu potrebuje soukromi. Kazde dite je jine.

MaminkaJáchymka
Nováček 8 příspěvků 01.09.19 20:29

@Micaella22 Tak jasně že se tam nevycural uplne, stihla jsem většinu zachytit plenkou, zbytek setřela a pro rýpaly (řekla jsem o tom i uklizečce) :oops: ale stejně… Říct si neumí, skoro vůbec nemluví… :nevim:

MaminkaJáchymka
Nováček 8 příspěvků 01.09.19 20:32

@klenice Děkuji za radu ;)

Váš příspěvek
Reklama