4lete dítě mě dohání k šílenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jenesis
Kecalka 163 příspěvků 31.08.19 09:28
4lete dítě mě dohání k šílenství

Není to uplne idealni stav už dva roky bydlime a moji matky, ktera neumí poradne komunikovat, otec má malou tak max 3 dny v mesici, chodím do prace i na brigadu, abych si mohla pořídit vlastní bydlení. V praci je šílená atmosfera a já jsem z toho na palici a zadny potencionalni pritel na obzoru.
A ted problém. Když dcera neni se mnou slyším jak je úžasná rozumna, milá. Kdyz je se mnou, capí se řve. Ujdeme 2 kroky ona že ji bolí nozicky. Rikam ji, že až někam dojdem, že ji poponesu a ona se na mě začne věšet a řvát. Kdyz ji ignoruju zacne mě bouchat a řve. To se deje u různých aktivit, kdy se capi. Já ji obvykle reknu, že kdyz mě bouchá, že ji taky bouchnu. To obvykle přestane. Ale to její mamí, jak kdybych byla pes. Ted tu rvala jak šílená, že chce pohadku. Jo a kdyz neboucha, tak na mě prska a říká, že mě nemá ráda. Pak chci treba odjet začne se na mě věšet a já tě mám rada maminko. Meli jste to taky nekdo takhle? Odeznelo to samo nebo jak mám na tohle její chování reagovat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
sediza
Závislačka 2804 příspěvků 31.08.19 09:33

Reagovat láskyplně a důsledne. Pokud neco řeknes a nebo nedovolíš, neporušit za žádnych okolností. Jinak objímat, mazlit, venovat se jí, zaměstnavat činnostmi, aby pomáhala dle svých možností, apod. Nebít a vysvětlovat.

terien
Extra třída :D 12433 příspěvků 31.08.19 09:34

Je nevychovaná, tohle si tedy dovolit nesmí. Už jí jsou 4, to by mě bouchla jednou a chytla by takovou, že by se jí kousavý otočilo 8o

Tessa252
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 09:36

No myslím, že by to chtělo být víc důsledná ale taky v tomhle věku to děti zkouší. Musíš ukázat, že si tohle nesmí dovolit i když se to lehce píše a těžko dělaá..

Au_Lait
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 09:37

Já mám tedy dceru zatím ani ne roční, ale rozhodně bych na Vašem místě nevyhrožovala tím, že jí oplatím plácání. Jste v těžké situaci, ale obecně děti z rodičů neklid cítí. To u nás platí od miminka, když jsem v pohodě já, je ve větší pohodě i dcera. Držím palce :kytka:.

Tessa252
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 09:41

@Au_Lait Vážně? Někdy dítěti musíš říct jestli nepřestane tak mu taky plácneš ať ví, že se to nedělá.. :?

Janli
Extra třída :D 10174 příspěvků 31.08.19 09:45

Máš dvě práce, dítě je, předpokládám, ve školce a jinak ho hlídá matka. Prostě tomu dítěti chybíš, potřebuje mámu a neumí to dát jinak najevo. Pro dítě je negativní pozornost taky pozornost. Vybíjí si na tebe frustraci a dává ti sežrat, že s ní nejsi, když tě potřebuje. Potřebuje, aby se si jí víc věnovala. Zamysli se nad tím, jestli by nestálo za to omezit práci. Já chápu, že potřebuješ peníze, ale proto dítě je teď máma důležitější.
@terien mlátit dítě místo toho, aby člověk vyřešil problém, který poruchy chování způsobuje, může jen omezený primitiv. Což mě u tebe ovšem nepřekvapuje…

Jenesis
Kecalka 163 příspěvků 31.08.19 09:45

@Au_Lait jo, no to jsem rikala taky a taky měla dcera prezdivku Smíšek, ale jak rikam u ostatnich je miloucka, tohle zkousi jen na mě…

scentini
Závislačka 3685 příspěvků 31.08.19 09:52

Ja myslim, ze potrebuje maminku, lasku, pozornost, peci. Jestli mas dve prace, tak spolu toho casu asi moc nejste a pak kdyz je s tebou dava ti to sezrat.

Horká.cokolada
Kecalka 125 příspěvků 31.08.19 10:00

Dítě je očividně zmatené. Potřebuje stálost. Režim. Jistotu. Pokud je buď s babičkou, nebo ve školce, popřípadě kdyz máš zrovna čas tak teprve s tebou, získává si tvou pozornost jakýmkoli způsobem. Je nevyrovnaná stejně jako ty. Začni se sebou něco dělat. Buď na ni milejší, povídejte si, čas s ní opravdu věnuj ji a ne mobilu a vysvětlí ji, že ji máš ráda ale do práce musíš a až vyděláš penízky, prestehujete se a budete víc spolu. Mluv s ni. Ona si ten život nevybrala, ona chce mámu, která s ní bude, to ty se v tom plácáš a musíš vydělat na to, aby jste nějak žili. Zas ale určitě nastav hranice a ty neprekracuj. Buď důsledná.

Jenesis
Kecalka 163 příspěvků 31.08.19 10:00

@Janli ta druha práce je asi cca 4 hod týdně, do skolky holku vidím i vyzvedavam, kazdy vecer čtu pohadku a spime na manzelske posteli spolu. Vikendy taky trávím s ní, jen v tydnu, teda jsem utahana z práce. Tak si s ni nehraju. Ale asi jak jsem vynervena z tech jiných věcí dite to pozna a já taky nereaguju úplně ideálně. Horší je že ona.mi pak papouskuje to samí, zrcadlí mě. A bít ji nechci, nechci aby si myslela, že kdyz má „problém“ řešení je jí zbít, aby už si nedovolila se jakkoliv projevit.

Příspěvek upraven 31.08.19 v 12:58

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19169 příspěvků 31.08.19 10:02

Myslim si, ze na ni mas malo casu a ona se snazi o pozornost. Zlobebi a vsechny negativni projevy nevychovaneho ditete, jsou taky pozornost a to je to, o co se snazi. Vsadim se, ze kdyz je hodnoucka, tak se snazis i ty odpocivat, takze opet ta pozornost k ni jde bokem. Prisla na to, co na tebe plati. Nektere deti maji jine socialni mysleni. Starsi dcera moje, byla to stejny. Nakonec jsem slahla s karierou, zmena prisla, ale k uplne naprave nedoslo, protoze zmenit ji v hlave neco, co tak skvele funguje a hlavne rychle, moc neslo.Je hezke diteti vysvetlivat, ze hned ji podam hracku z policky, jen musi vydrzet.Ale co udela, kdyz je tak naucena-zacne se po ni sapat sama a mne strach nedovoli, aby spadla=matka prileti hned ze 8).

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19169 příspěvků 31.08.19 10:08
@Jenesis píše:
@Janli ta druha práce je asi cca 4 hod týdně, do skolky holku vidím i vyzvedavam, kazdy vecer čtu pohadku a spime na manzelske posteli spolu. Vikendy taky trávím s ní, jen v tydnu, teda jsem utahana z práce. Tak si s ni nehraju. Ale asi jak jsem vynervena z tech jiných věcí dite to pozna a já taky nereaguju úplně ideálně. Horší je že ona.mi pak papouskuje to samí, zrcadlí mě. A být ji nechci, nechci aby si myslela, že kdyz má „problém“ řešení je jí zbít, aby už si nedovolila se jakkoliv projevit.

A nebo ji mas opravdu rozmazlenou jak hrom, protoze tim kompenzujes dve prace a peci babicky, ktera te zastupuje atd. A chces byt pro ni lepsi, hodnejsi, tak ji hodne dovolis.Napr spani v posteli s tebou.Nam taky holky lezly do postele, mladsi jeste i ted, pac se mazlime, ale vi, ze je to vyjimka-postel patri mne a manzelovi.Na spani ma postylku svou.Chce to pravidla a mantinely.

Jenesis
Kecalka 163 příspěvků 31.08.19 10:08

@wildcherry hm, teď jsi asi uhodila hrebicek na hlavicku… :(, Jsem unavena, tak se jí venuju jen jak to rict. prakticky a pak se jí talo snažím vynhradit přehnaně. Kdyz jsem byla s partnerem, taky postel byla nase. Ted jsem sama a zas jsem si říkala, že až si nekoho najdu, bude mi to chybět, tak si to snažím alespoň ted uzivat
Edit: to s tím spaním jsem chtěla ukoncit, ale planuju se do nejdele do roka stehovat do vlastniho, tak jsem si rikala, že to necham na to až bude mit už novy a svuj pokojicek, než ji ted na pul roku ucit a vysvetlovat a pak znovu…

Příspěvek upraven 31.08.19 v 10:16

terien
Extra třída :D 12433 příspěvků 31.08.19 10:12
@Janli píše:
Máš dvě práce, dítě je, předpokládám, ve školce a jinak ho hlídá matka. Prostě tomu dítěti chybíš, potřebuje mámu a neumí to dát jinak najevo. Pro dítě je negativní pozornost taky pozornost. Vybíjí si na tebe frustraci a dává ti sežrat, že s ní nejsi, když tě potřebuje. Potřebuje, aby se si jí víc věnovala. Zamysli se nad tím, jestli by nestálo za to omezit práci. Já chápu, že potřebuješ peníze, ale proto dítě je teď máma důležitější.
@terien mlátit dítě místo toho, aby člověk vyřešil problém, který poruchy chování způsobuje, může jen omezený primitiv. Což mě u tebe ovšem nepřekvapuje…
:mrgreen: to víš že jo. Budeme ňuňat a vysvětlovat :lol:
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama